Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

Браво Дар!
Така се прави,сега му е времето :dovolen:
Английския Коледен кейк за пръв път ли го правиш?
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от jozefin »

И аз съм готова с два вида сладки. Малко се притеснявах, че още е рано, но гледам и други са почнали :D . Дано изтраят до Коледа.
Класиката - Линцерови сладки. Изкарах 60 броя.
Изображение

И забравените сладки по рецепта на Ал Янк
Изображение

Тази тема много я обичам. Всяка година, като наближи Коледа я препрочитам по няколко пъти :lol:
Дар, как се справи с портокаловите корички? Може ли някоя снимчица. Тази година съм решила да пробвам и тях.
Харесах си и локумките по рецепта на Албена, но сестра ми ще прави и се отказах. Ще прави и ваниловите кравайчета от първите страници.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dar »

Добро утро,
Светка, за първи път го правя, но определено няма да е за последно. Разделих дозата в две форми за печене и съответно намалих времето за печене - час и 45 мин. Долу горе. За съжаление имам глутенова непоносимост и само правя и гледам. Правя и без брашно или с подходящо и там се включвам в яденето.
Жозефин, за съжаление не мога на този етап да качвам снимки и съм малко тъжна, но нищо- все пак съм сред вас. Коричките много се харесаха. Чудих се как да ги облея с шоколад, че бе съм от най- сръчните и накрая реших да направя предложението на ТоБо за украсяване на меденките. И така, нарязан, сварих и ги изсуших както е по рецептата. След това разтопих шоколад на водна баня и с игличка пробих върха на торбичката. Така както са подредени Коричките на хартията, по близо едно до друго, почнах да рисувам по тях. Изкарах ги на студено да се втвърдят по бързо. Внимателно после ги обърнах обратно, стоплих останалия шоколад и пак ги ползвах с него. Като изтина шоколада, внимателно ги разделих една от друга и се получиха портокалови корички с гирлянди от шоколад. Стигна ми по този начин един шоколад. Иначе ако трябва да са целите облети, не знам колко ще отиде и как ще се справя. Не мога да си го представя и за това така импровизирано. Одобриха се и аз ги пробвах, имат и вид и вкус. Опитай, няма да съжаляваш :stiskam:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ToBo »

Благодаря, Светка :dovolen: Ще пробвам и брашно да направя.
Аронията никога не е много :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
mama_li

Re: Коледни сладкиши

Мнение от mama_li »

Най-сетне Английският коледен кекс стана като хората, нормално изпечен, а не прегорял :oops: . С нова фурна съм, което е от огромно значение.
Една доза портокалов корички също е готова. Другото в следващите дни.
jozefin, лесни са портокаловите корички. Само трябва да имаш нерви и търпение. След процесите на варене и изсушаване, разтопяваш шоколад на водна баня и топваш едното крайче на всяка коричка в него. Пак ги нареждаш да изсъхнат и прибираш.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

Дал съм заявка на моите момичета за Шахматна торта. :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1440 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Тутти »

Една от любимите ми.Това нали преди Коледа?Или в деня? Златни момичета са около теб.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

Казаха ми да имам търпение.За нова година щели да я направят.
За коледа са наумили за основен десерт чийз кейк с тиква.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от boggy »

Незнаех, че има и такава тема :) Ще ви покажа и тук моите коледни сладки тази година :)

Ако искате рецепти ще напиша :)

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Албена »

boggy , много са красиви :daaa: меденки ли са? Как правиш глазурата? Досега не съм ги разкрасявала така ,а само с шоколад. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”