Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Албена »

Наскоро открих тази рецепта за арменски сладки с локум.Изключително лесни за правене и много бързи за изяждане. :mrgreen: Моите не успях да снимам. Ето я рецептата - http://lussisworldofartcraft.blogspot.b ... okies.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

Светката написа:Задължително за Коледа ще правим няколко дози от
Ръжено-пшенични бисквити с лавандула
Изображение
Чакам моите момичета да се завърнат от магазините и мятаме да ги правим тия бисквитки.
Аз искам 5 дози,а те искат 4 Накрая незная как ще се разбереме. :dovolen:
Ще ви покажа
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

Изображение

Изображение
Този път заменихме част от кравето масло с кокосово.
Ползвахме и брашно от арония.
Как ми се ще да Ви почерпя :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ToBo »

И на мен ми се ще :lol:
Догодина ще си събера лавандулов цвят и за практически цели, вместо само да му се радвам ;)
Кажи за брашното от арония? Аз така и не я оползотворявам всичката :hmmm: Тя си зимува на храста и ходя да си взимам "замразена", когато ми се прище. Но брашно :shock: ?
Никога не е късно да засадиш клематис...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от libra »

От аронията става сладко,почти не се различава от боровинките.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ToBo »

Благодаря, Либра. Аз гледам максимално в суров вид да я употребявам. Правих веднъж сироп, само наложен, без да го варя. МАлко алкохолен стана :lol: Ама се употреби
Никога не е късно да засадиш клематис...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dar »

Благодарение на споделените рецепти от вас се справих с приготвянето на коледните сладки! :ieeee: английски коледен кейк, меденките на ТоБо, линцеровите сладки, ванилови кравайчета, портокаловите корички с шоколад и малко бисквити. Сега видях, че сте споделили и рецептата за арменските сладки. Има време :hmmm: сигурно ще се пробвам. Благодаря ви :gush:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ToBo »

Дарче, някъде бях пускала и ореховки без брашно :hmmm: Да хапнеш и ти ;)
Ето ги, от един блог. Ако ги искате меки и еластични, печеш по-малко. За по-хрупкави - повече
https://vkuhniata.wordpress.com/2010/01 ... t-cookies/" onclick="window.open(this.href);return false;
Никога не е късно да засадиш клематис...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dar »

ToBo написа:Дарче, някъде бях пускала и ореховки без брашно :hmmm: Да хапнеш и ти ;)
Ето ги, от един блог. Ако ги искате меки и еластични, печеш по-малко. За по-хрупкави - повече
https://vkuhniata.wordpress.com/2010/01 ... t-cookies/" onclick="window.open(this.href);return false;
Тобич, мерси! И тях направих. Луд умора няма, като ги няма още розите ще готвя, какво да се прави! Останаха и едни с много сложно име без глутен и тях ще пробвам. Три дни се въртях покрай печката и каталясах. Щастлива съм, че децата го оцениха. Целувки от мен :gush:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Светката »

ToBo написа:И на мен ми се ще :lol:
Догодина ще си събера лавандулов цвят и за практически цели, вместо само да му се радвам ;)
Кажи за брашното от арония? Аз така и не я оползотворявам всичката :hmmm: Тя си зимува на храста и ходя да си взимам "замразена", когато ми се прище. Но брашно :shock: ?
Арониятя е супер полезна под каквато и форма да е.Ние използвахме купешка,но ти като имаш храст Тобич е лесно.
След като я обереш слагаш на проветрива сянка да се изсуши.А когато искаш да си направиш брашно става с кафемелачката или с чопъра.
Преди 2-3години купих 20кг.Това е една до горе пълна картонена щайга от банани.Като се прибрах и Светла като видя мале,малеее.К,во ми чу главата само. :D
Правихме конфитюри,сушихме и ядохме цяла зима така както са сухи,и с кисело мляко и т.н.И до пролетта не ни стигна.После стигнахме до извода, че само дет ми е мърморила
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”