Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Здравей, Марго! Много ми е драго, че се засякохме и тук, на моя територия. Благодаря ти за милите думи. Аз точно за това си снимам всичко , за да си знам после откъде съм тръгнала и докъде съм стигнала. Черпя те с нещичко изплетено от мен.

Изображение

Между другото имам два броя помощници - този е на 5,6 , а другият на 1,2 .
Последно промяна от радост-31 на Дек 7, '16, 13:21, променено общо 1 път.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

лалесъм, като цяло съм фенка на елите в гората, но не и в двора. Но това си е мечтата на ММ. Най-вероятно те ще си останат на мястото около 4-5 години , ако изобщо се захванат и после ще бъдат заменени от друго зеленко . Те сега са едва 25 сантометрови растения. След шест ( за сега само шест ) години семеен живот се научих да давам шанс и на мечтите на другите. Тайната е , че всеки вижда красотата различно, а различно не означава грешно. Времето ще промени много неща - и градината, и погледа и нас.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Алина, за сега наистина всичко ще си остане така, защото земята е замръзнала , а и време нямам за промени. Всичките тези растения си ми бяха налични. До сега живеехме в съседното село на квартира и или трябваше да си ги взема , или не знаех в какви ръце ще попаднат . Тези уж кипариси , не знам дали изобщо са кипариси. Преди няколко години баба имаше муза - събираше семена от разни вечнозелени. Та на майтап тя се оказа със стотина ето такива неща, а тя живее в апартамент.

Изображение

Петнайсетина дойдоха у нас. Еличките ММ си ги спаси преди две години от унищожение и си ги иска.
Не се сърдя на абсолютно никого за нищо - за това е форума , всеки има право да коментира.

За сега направих каквото исках - евакуирах си растенията . Желанието ми е да ги видя на пролет живи. След това ще се възползвам от един вълшебен инструмент, наречен лопата (дори няма да се сърдя ако ми излезе и прякор Рада- лопатата :lol: ) и започвам местене, подаряване, разменяне ... и така в следващите 50-60 години (или докато не се пресели някоя лоша снаха и да ми отнеме лопатата) .
лалесъм

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от лалесъм »

радост-31 написа:лалесъм, като цяло съм фенка на елите в гората, но не и в двора. Но това си е мечтата на ММ. Най-вероятно те ще си останат на мястото около 4-5 години , ако изобщо се захванат и после ще бъдат заменени от друго зеленко . Те сега са едва 25 сантометрови растения. След шест ( за сега само шест ) години семеен живот се научих да давам шанс и на мечтите на другите. Тайната е , че всеки вижда красотата различно, а различно не означава грешно. Времето ще промени много неща - и градината, и погледа и нас.
Ради, аз затова си позволих да предупредя - за да могат да се запазят елите в годините напред и да си имате коледно дърво в двора, на което съм голям фен. Ние като си търсихме място си бях втълпила, че непременно трябва да има голямо иглолистно и орех и това ще е нашето място, не знам защо :nod: А градината трябва да е за цялото семейство - това е най-важното :daaa:
И нещо много полезно, което прочетох във форума - иглолистни се местят и засаждат най-добре февруари. Така че ако ТМ им измисли по-подходящо място може още февруари да ги преместите.
Deleted User 2919

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Deleted User 2919 »

лалесъм написа:
радост-31 написа:лалесъм, като цяло съм фенка на елите в гората, но не и в двора. Но това си е мечтата на ММ. Най-вероятно те ще си останат на мястото около 4-5 години , ако изобщо се захванат и после ще бъдат заменени от друго зеленко . Те сега са едва 25 сантометрови растения. След шест ( за сега само шест ) години семеен живот се научих да давам шанс и на мечтите на другите. Тайната е , че всеки вижда красотата различно, а различно не означава грешно. Времето ще промени много неща - и градината, и погледа и нас.
Ради, аз затова си позволих да предупредя - за да могат да се запазят елите в годините напред и да си имате коледно дърво в двора, на което съм голям фен. Ние като си търсихме място си бях втълпила, че непременно трябва да има голямо иглолистно и орех и това ще е нашето място, не знам защо :nod: А градината трябва да е за цялото семейство - това е най-важното :daaa:
И нещо много полезно, което прочетох във форума - иглолистни се местят и засаждат най-добре февруари. Така че ако ТМ им измисли по-подходящо място може още февруари да ги преместите.
Лалесъм, при нас, например, през февруари най-студено и земята е кокъл.. :| Но Радост е от Пловдив, за нея може би и възможно копането.
лалесъм

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от лалесъм »

Таралас написа:
mugofrodo8 написа:Черен бор съм вадил на гол корен ноември и съответно засаден със 100 % успешно прихващане . Ако е през пролетта то трябва да не е по късно от 20 февруари :stiskam: :nod:
имам едни агенти дето вадят по няколко хиляди на година ( иглолистни ) и ми казаха така. Февруари е най добрия месец за вадене... попитах ги по добре ли е от ноември и декември, отговориха ми, .. естествено. Спрях да питам, просто го запомних
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от маргото »

Благодаря Радост, много е симпатично плетивото. :sclap: Колкото за евентуална бъдеща снаха е още много рано и далече,
дано да ти се улучи някоя поне добра душа, но да знаеш на по-младите не им е особено любима лопатата :lol: Ти не се отпускай
ами си я дръж здраво и това е...По-добре ще бъде по-отрано да помислиш за постоянното място на иглолистните, докато са още
малки и по-безболезнено ще понесат преместване. Мисля, че ТМ няма да е против удобството за любимите растения. Колкото
забавяш това, те си растат и стават все по-хубави, толкова и по-няма да ти се иска да рискуваш да ги местиш. Елхите стават
доста големи след време, засенчват много площ с дълги гъсти клони и ТМ ще има да ги подрязва отдолу често, за да огрее слънце
отдолу...Относно първата "порта" няма ли да е по-добре броя на туите /кипарисите/ да е три? А между тях да разположиш два
катерача /2 Крейзита или 2 различни/Няма да им е много комфортно сред множеството плитки корени на иглолистните, но може да
ги издърпаш по-напред /да не са в една редица/. Иначе Crazy for You /Луд по теб/ е цъфтелива и красива роза и ще грее на зеления
фон, обаче /навярно знаеш/минава 3 м. височина и ще и е нужна опора...Разбира се, това са само мои идеи, ти ще си прецениш най-добре.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Честито Рождество ! Нека всички бъдем здрави и щастливи , благородни и добронамерени, щедри и безкорестни.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 341
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Макар че времето навън доста застудя, ние се опитваме да си откраднем по някой топъл час за да продължим градинската работа. На 18 успяхме да си опънем оранжерията- тя не е много голяма . Дълга е 8 метра , а ширината и е 3,5, но се убедихме , че е абсолютно достатъчна за нашето семейство.

Изображение

Изображение

Земята при нас от доста време е замръзнала, та ни се наложи да чакаме цяла седмица, за да настаним вътре новите и обитатели - чесън, лук и марулки за сега. Предколедно сбъднахме още една от набелязаните цели. Сега остава само да чакаме .

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от lenuza73 »

Честит да ви е новия дом Радост.Нека бъде изпълнен с много любов,щастие и разбирателство и полека лека ще го направите такъв какъвто е във вашите мечти
:tzvetentze: Добре си дошла при нас . Очакваме новите промени на улица 5 № 21 :sflower:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”