Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Nevita »

Да докладвам само какво се случи с моята сага с 30-те дръвчета. Свързах се с варненския разсадник "Керия", момчето беше отзивчиво, в момента нямаше голям избор, но окомплектовахме 30 броя - брези, липа, червен дъб, явор и ясен. В саксии. Направи отстъпка и ни ги донесе на място. Растенията видимо изглеждат много добре, но така или иначе резултата ще е ясен напролет. Аз много се страхувам да не измръзнат, другата седмица идва зимата, а и всички около мен на работа казват, че съм луда да садя по това време, нищо нямало да стане. Вярно е, че доста позакъсняхме, но така или иначе имахме поет ангажимент.
Благодаря на всички, които тук се включиха с ценни съвети. Стискайте палци дръвченцата да не измръзнат и да се хванат :)
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от nadin »

Nevita написа:Да докладвам само какво се случи с моята сага с 30-те дръвчета. Свързах се с варненския разсадник "Керия", момчето беше отзивчиво, в момента нямаше голям избор, но окомплектовахме 30 броя - брези, липа, червен дъб, явор и ясен. В саксии. Направи отстъпка и ни ги донесе на място. Растенията видимо изглеждат много добре, но така или иначе резултата ще е ясен напролет. Аз много се страхувам да не измръзнат, другата седмица идва зимата, а и всички около мен на работа казват, че съм луда да садя по това време, нищо нямало да стане. Вярно е, че доста позакъсняхме, но така или иначе имахме поет ангажимент.
Благодаря на всички, които тук се включиха с ценни съвети. Стискайте палци дръвченцата да не измръзнат и да се хванат :)
Ама те нали са били в саксии ? Вадиш от саксията, буташ в дупката, зариваш, малко вода за да уплътни и няма да имаш проблем.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от polyabs »

Както казва Тобо, те спят и нищо няма да усетят :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

МГХ,роза с дължина 5-7 м не изглежда точно като фонтан ,а като цветна купчина.Най-добре е да се преметне на нещо-ограда,арка,даже дърво.Твоя винкел трябва да поеме голяма маса от клони и листа,те стават и доста широки,а ограничаването им е трудна работа.
Ти сигурна ли си кое Ласи имаш,защото на едно му дават 180 височина и то ще стои на фонтан,а малко трудно ще се покатери на нещо.
Изображение
http://www.rosebook.ru/roses/musk-hybri ... er-lassie/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lois

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lois »

Аз пак с питанка- просене :)
Някой да има изсушена лунария, няколко стръка ми трябват?
Всички духи китки от хортензии, с които ме снабдихте, вършат супер работа и са обект на особена почит :liubov2:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

libra , коя имам съвсем не е ясно. Която са ми изпратили.Ще се разбере като цъфне. :angelche:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от libra »

МГХ,гледай търговеца какви характеристики дава за розата,която продава.Това е критерият.
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 371
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elitka »

Lois написа:Аз пак с питанка- просене :)
Някой да има изсушена лунария, няколко стръка ми трябват?
Всички духи китки от хортензии, с които ме снабдихте, вършат супер работа и са обект на особена почит :liubov2:
За съжарение нямам изсушена лунария, но имам семена :lol: :lol: Ако искаш, пращам веднага :dovolen:
Lois

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Lois »

Ахахахахах, благодаря много, но ми трябва сега :)
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от zeleno »

от къде да купя семена от сладък пелин / Artemisia annua :?: / имам в предвид БГ
ще ми е любопитно да си посадя
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”