Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

rosi-m написа: Мисля че е тази и аз я искам
http://www.floribunda.pl/lavender-lassie-id-102.html" onclick="window.open(this.href);return false;
и е само 11,00 zł
[/quote]
Тази втората lavender-lassie съм я поръчала.Тя е висока.Става до 3.60 м или ако се реже като храст :
Размер цветка: 7-8 см
Высота: 160-180 см
Ширина: 150 см
USDA: Шестая зона

, а другата е мъничка . Lavender Lace я има в rosebook и е различна .
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от сюзан »

Lavender lassie я имам от тази пролет, от холандската поръчка. Тя е мускусен хибрид и понася сянка.
Това лято цъфтя няколко пъти. Цветът е на китки и е много ароматен. Сложила съм я на арка и 2 от клоните са вече 2 м.
Lavender Lace е миниатюрна роза.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

Отивам да търся при миниатюрните дали я е показвал някой. :hmmm:
elena kirilova

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от elena kirilova »

искам да ви помоля да споделите личен опит
става дума за тези нагреватели Делимано , дето се окачват на стената и загряват водата за секунди
има ли някой от вас такъв уред
моля, кажете си мнението
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от darina1960 »

rosi-m написа: Мисля че е тази и аз я искам
http://www.floribunda.pl/lavender-lassie-id-102.html" onclick="window.open(this.href);return false;
и е само 11,00 zł
През 2014 год. Деси ми я изпрати като заместител, защото моя поръчана роза липсваше и трябваше да ми връща пари, а аз предпочетох розата lavender-lassie. Задължително й отредете поне 2 м в диаметър! Това чудо расте с часове. Пуска дълги шишове. Цъфти на клъстери. Става като розов облак. Красива е. Става голям фонтан!
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от marka »

elena kirilova написа:искам да ви помоля да споделите личен опит
става дума за тези нагреватели Делимано , дето се окачват на стената и загряват водата за секунди
има ли някой от вас такъв уред
моля, кажете си мнението
Ако имаш предвид тези които се рекламират по тв, бързонагряващи, имам такъв от няколко месеца и съм доволна. Моят е стоящ, но предполагам, че може да се монтира и на стена. Сега водата е умерено топла, но пролетта и лятото е гореща.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Лени, всички уреди за бързо нагряване( на вода, нали) са много високо мощни. Провери първо мощността, някои са по 6 kW и ако ел.инсталацията ти не е пригодена за такова натоварване, просто забрави.
Освен това всички бързонагряващи имат проблем след време(повече или по-малко време) с отлагането на котлен камък. Ако водата ти е доста варовита, забравяй за такива уреди
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от dancheto »

И аз не ги прпоръчвам, вече втори клиент обикаля и при нас и пита за резервни части на Делимано по добре си купи от рода на юнгите, те са поне изпитани.аз съм с такова бойлерче вече 20 години, не юнга а 10 литрово.
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от kali »

Елена, купувай българско, за да намираш резервни части. Аз имам от 5 г. едно Tesy, ами не е мръднало, доволна съм. :dovolen: При нас водата е доста варовита, но до сега не съм имала проблем от такова естество.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от МГХ »

darina1960 написа:
rosi-m написа:
През 2014 год. Деси ми я изпрати като заместител, защото моя поръчана роза липсваше и трябваше да ми връща пари, а аз предпочетох розата lavender-lassie. Задължително й отредете поне 2 м в диаметър! Това чудо расте с часове. Пуска дълги шишове. Цъфти на клъстери. Става като розов облак. Красива е. Става голям фонтан!
Радвам се , че е красива , защото съм я поръчала и дойде.Все още не съм я засадила и се чудя дали да я сложа до един винкел ,който е основата на арка. Дали ще иска да се вдигне на арка или си е по добре както си написала "на фонтан". За нея пише "Куст достигает 3-5 м при выращивании как плетистой розы, или формирует раскидистый куст 160-180 см высотой. "
Не намерих информация за другата розичка , за която питах :
Lavender Lace
Ralph S. Moore США, 1968
Изображение
Высота:
25-30 см

USDA:
Шестая зона
Цветки лиловато-розовые (лавандовые), с красивой раскладкой лепестков, средние (3—4 см), махровые (50 лепестков), с легким ароматом, одиночные и в небольших соцветиях (по 3—5). Листья светло-зеленые, блестящие, мелкие. Кусты 25-30 см высотой, компактные, густые. Цветение обильное. Высокая устойчивость к болезням. Зимостойкий сорт. Прекрасно так же смотрится в группах, в альпийских горках.

А се оказа ,че имало и още една със същото име , която още повече ме заинтригува :
Lavender Lace ™ (JACeibre)
Dr. Keith W. Zary США, 2005
не намерих снимка
Лавандовые цветки, с умеренным цитрусовым ароматом, средне-махровые (30-35 лепестков), в небольших соцветиях (5-7 штук). Куст средний, вертикальный, хорошо разветвленный, почти без шипов, листва крупная, полу-глянцевая, темно-зеленая. (patentgenius.com, HMF)
Ако изглежда така Изображение Искам я !!!!
Та въпросът ми е някое форумно другарче има ли тези двете и какви са му впечатленията ? :hmmm:
Поради липса на място вече се интересувам основно от по-малки розички. :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”