Нашите градини 2016

Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Аника »

libra написа:Май сме в един картофен пояс сме с теб или поне една височина.
Това ми е малкото сегашно дворче
Другото, с подпорните стени, ще ми е първата градина

Изображение

Изображение
elfy

Re: Нашите градини 2016

Мнение от elfy »

Кой каквото успял да свърши в градината..., останалото напролет :dovolen:
Изображение
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2016

Мнение от calico »

аааа, как напролет ;)
още до седмица ще се стоплим, и до Коледа ще е все топличко :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от mimivd »

...пък и рози чакаме с подготвени места... :stiskam:
elfy

Re: Нашите градини 2016

Мнение от elfy »

... за розите се знае - и в преспи сняг ще ги насадим :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от libra »

Kak се сАди rosa damascena:
Изображение Бъдещият гюл сниман по тъмна доба.
Изображение Отдолу под снежната шапчица чака дупката,не се вижда на кадрото.Не е замръзнала,почвата също,единствената несгода е снегът в обувките ми.
Изображение Розата е засадена до кръста ,почвата леко утъпкана ,полята с вода. След това я затрупах с почва и трябва да й сложа и тор. :stiskam: :stiskam:
Deleted User 2919

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Deleted User 2919 »

http://www.gradinar.net/1056-Noemvri-e- ... jnata-roza" onclick="window.open(this.href);return false; Явно ноември тази година е извънреден. Но каква разница е затрапване или дълбоко засаждане? Повече торф да се сложи към корените, , долу пясък, после торф и оборска тор(суха)и бутилка , мисля, че спасят положението..Мисля, че скоро ще има затопляне.. http://www.savetivzemedelieto.bg/topic/ ... %B7%D0%B0/" onclick="window.open(this.href);return false;
//СЪЗДАВАНЕ НА НОВИ НАСАЖДЕНИЯ

В производствената практика маслодайната роза се размножава само по вегетативен начин, чрез вкореняване на зелени резници в култивационно съоръжение.Вкорененият стандартен посадъчен материал трябва да е с добре развита коренова система от брадест до скелетно-брадест тип, да има 30–50 коренчета с дължина не по-малко от 5 см, дебелината на кореновата шийка да е не по-малко от 3мм. Общата дължина на надземната част трябва да бъде не по-малко от 11 см, като не се допуска нападение от ръжда, черни листни петна и акари. Преди засаждането се опресняват коренчетата и се съкращава надземната част. За 1 дка са необходими 450–500 бр. разсад.Най-подходящото време за засаждане е ноември, когато условията са най-подходящи за прихващане на разсада. При пропускане на този срок засаждането може да стане и през зимните месеци или рано напролет, но при подходящи агрометеорологични условия. Поставените в почвата растения се зариват до кореновата шийка. Притъпкват се добре, след което се загърлят до върховете на леторастите. Добре е след засаждането на растенията да се извърши поливане. Препоръчително е използване на черно полиетиленово фолио при създаването на ново насаждение. // http://agronet.bg/community/blog/maslodajna-roza.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от Deleted User 2919 на Ное 29, '16, 14:10, променено общо 2 пъти.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Нашите градини 2016

Мнение от libra »

Alina,тези упражнения /затрапване/ ги правим ,когато има сняг и замръзване,невъзможност да се копаят дупки или да се стигне до градината. Горните снимки са шегичка ,надявам се да имаме нормална възможност да засадим .Иначе в момента са виелици,колите се въртят по пътищата ,ние се върнахме сутринта,снегът сега е 20 см.
Deleted User 2919

Re: Нашите градини 2016

Мнение от Deleted User 2919 »

libra написа:Alina,тези упражнения /затрапване/ ги правим ,когато има сняг и замръзване,невъзможност да се копаят дупки или да се стигне до градината. Горните снимки са шегичка ,надявам се да имаме нормална възможност да засадим .Иначе в момента са виелици,колите се въртят по пътищата ,ние се върнахме сутринта,снегът сега е 20 см.
Аз затрапих резници, които ми подари един градинар , който подрязваше розите до Медицински коледж, защото:
1-Не знаех сорт на розата,2.Не намерих подходящо място 3. Очакваше студеното..
Закопах дълбоко в земята всички резници заедно, под наклон, , надземната част сложих върху камък..Защо?Не знам:интуитивно. :D .Засипах с обилно с торф..Сега ще правя поклон дълбок на Незабравка, която ми продаде торф, чудесен, богат,леко влажен, леко, не мокър и не сух......
Единственно, за което сега се ядосвам на себе си, че не отрязах всички листа по разсад(дамаски рози).Реших, че под бутилка сами ще отхвърлят листата си, по естествен начин..Сега, като помислих, вече убедена съм, че трбваше да помогна на розичките да се оттърват от листатт си, е , едно две отгоре плюс точка на ръс и толкоз..Дано да се справят розичките...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2016

Мнение от milena02 »

alina написа: Закопах дълбоко в земята всички резници заедно, под наклон, , надземната част сложих върху камък..Защо?Не знам:интуитивно.
Махни камъка! Също - интуитивно. Нека имат контакт със земята и снега.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”