Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1084 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

rosi-m написа:Мерси Миленка
:tzvetentze:
Ако всичко е наред и пролетта има повече растения, ще ти пратя. :daaa: Само да презимуват добре.
GIOIA(Джоя)

Re: Там , на Балкана !

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Миленка,защо с карбамид?Това не е ли азотен тор за есенно торене :hmmm:
Имам един познат,който обработва земи около София и знам,че го внася при есенното сеене на жито.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1084 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

GIOIA(Джоя) написа:Миленка,защо с карбамид?Това не е ли азотен тор за есенно торене :hmmm:
Имам един познат,който обработва земи около София и знам,че го внася при есенното сеене на жито.
С карбамид 700 гр. на 10 л вода се пръскат дърветата в края на листопада . Това , освен че действа против болести, повишава тяхната зимоустойчивост. Правя го от години и съм доволна .
Ето какво пише в нета :
"Амидният азот в карбамида и в други продукти за торене съдържащи азот, в същата форма, представлява благоприятна среда за развитие на някои полезни микроорганизми. Те унищожават мицела на струпясването и бялата ръжда (цилиндроспорозата), като се хранят с него.
ПРЯКО И КОСВЕНО ДЕЙСТВИЕ
Пръскането с амидни форми на азота има пряко и косвено действие. Прякото действие се изразява в благоприятна среда за развитие на полезните микроорганизми, хранещи се с зимуващите форми на гъбните болести. Косвеното действие се изразява в по-бързото разлагане на листната маса и по този начин гъбите остават без храна и загиват през зимата. Това налага да се пръскат не само неокапалите по клоните в короната, но и окапалите под и около дърветата листа.
Работен разтвор 5 - 7 % В 10 л. вода се разтварят от 500 до 700 гр. карбамид. "
"Освен фитосанитарно, пръскането с карбамид има и превантивно действие срещу измръзването на дръвчетата. Това е така, защото повишава лигнификацията (покриване със защитен слой корковидни клетки) на тъканите на клонките."
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Там , на Балкана !

Мнение от renimoss »

МГХ написа:"Освен фитосанитарно, пръскането с карбамид има и превантивно действие срещу измръзването на дръвчетата. Това е така, защото повишава лигнификацията (покриване със защитен слой корковидни клетки) на тъканите на клонките."
Брях, това би трябвало да действа и на рози. Ти твоите пръскаш ли с карбамид или само плодни дървета?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1084 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Не съм пробвала за рози.Тях ги пръсках с бордолезов . Макар че като пръскам дърветата, част от разтвора попада и върху розите . Особено имах една , която растеше в клоните на ябълката . Не съм забелязала да им вреди.
GIOIA(Джоя)

Re: Там , на Балкана !

Мнение от GIOIA(Джоя) »

А сега,ново "двайсет" :hmmm:
Благодаря за инфото,Миленка!Значи ще пръскам с карбамид.
Само да ни разясни Миша,ще подейства ли добре и на розите,щом е толкова полезен.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1084 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Като няма вече цветя в градината да се порадвам на последните багри на балкона.Тези хризантеми са в саксии.Изображение
Скупчени в ъгъла се греят на есенното слънце в очакване на снега утре Изображение Алисумът мирише невероятно приятно.
Хризантемите са тези , които Севлиевската група беше купила на миналия РД на форума и аз отнесох една жълта и една розова като зелки , но сега ми дожаля да ги пензирам и да махна пъпките , та не са каквито бяха Изображение , но пак си ги харесвам.
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от viktoriaivanova »

Харесах градината! Красиви рози!
Заплеснах се по "отсрещния склон - полегат, топъл, есенен. Чиста проба ФЪНШУЙ.
Поздрави!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10125
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1084 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря , viktoriaivanova ! Наистина е диво и красиво. А вчера небето беше приказка Изображение
Deleted User 2919

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Deleted User 2919 »

Ето снимка на плитко езерце:

Изображение
Но посредата е по-дълбоко и то...

И този езерце е плитко, но по-различно направено:

Изображение
И това е плитко, но много голямо..много фолио трябва или трябва с глина се утъпква дъното:
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”