от къде да купя овощни дръвчета

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от milena02 »

Добре, де, wrong dreamer, ама откъде да ги купим тези дръвчета? Стана ясно, че нито големите вериги, нито Сортови семена, са удачен вариант. На мен например ми трябват една кайсия, че старата изсъхна, една праскова и една череша по-късен сорт.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

wrong dreamer , точно от такъв личен опит имаме нужда , като твоя
ако имаш време - сподели
от кой доставчик купи кайсията Фарбали , например се интересувам
и от кой сорт японска слива си доволен , също от къде е купувана и така
цените не ме вълнуват , не струват милион , пък и аз ще сея единични бройки
вълнува ме от къде точно някой е купувал и е доволен , сортовете съвпадат , дръвчето е читаво
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

Нещата от Таралас са добри. Понеже не са "ширпотреба". Той има слива "T.C.Sun", едни розови и хрупкави - RUBY CRUNCH®, едни много едри и вкусни - FORTUNE.
Черешите му са много добри и има избор от около 7-8 топ сорта.
Моите фаворити са BIGISOL и BLACK STAR.
Кайсиите не са от него, но той има FARBALI и FARALIA.
Прасковите са му от една сшрия, но има един компотен сорт CATHERINA който е чудесен. Да знаете че компотните не са с костилки които се отделят. Има понички които са чудесни и стават около2 метра. И пак - бялата пулпа е много ароматна.
Ако проверите и http://www.plamenpenkov.com/" onclick="window.open(this.href);return false; от село до Сливен, Сайди Кундев - https://bazar.bg/ads/user/1069211" onclick="window.open(this.href);return false;
Европлант - пловдив
Савел Агро има добри европейски сливи /Йо-Йо/.
Из македония има http://www.rosenbojinov.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;.
По скоро кажете плода и качествата, а аз ще ви дам сорта и мястото.
В момента Таралас ви е най удобен, защото има качество и разнообразие.
До по късно ! Успехи !
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от peterstamov »

От практис имам купена Гло Хевън и роди компотни праскови. Тогава пък разбрах колко е хубав компота от такива!
Сега си засадих Беби голд 9 - @ wrong dreamer дали ги бива тези да я разкарам докато е време?
И Ласкава имам - Гаф???? Не съм я пробвал още!

От петричани съм взимал 4 ябълки от рода на Златната - сега бера някакви червени прошарени :dovolen:

Краставиците ми родиха корнишони - направихме зимнина :dovolen:

От Таралас съм взимал доста неща - нямал съм проблеми
May the Force be with You!
Аватар
Did_ka
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Дек 4, '15, 15:33

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Did_ka »

Пламен Пенков премести разсадника - ако някой се засили да ходи, първо да провери! Доволна съм от отношение и от растенията :stiskam:

Доволна съм от ЕкзотикПлантс - след първоначалния гаф, вече съм редовен клиент ;)
zeleno, препоръчвам ти кайсиите Лили Кот и Маджи Кот - развиват се изключително добре и едната цъфна още първата година (не го задържа, разбира се). Взехме и сливи от там - развиват се много добре за сега, но е рано за плододаване. Половината ми бадеми са от там - много добри растения, също Райска ябълка, Японска мушмула и други. Множество декоративни също.

Палмовия център също се представя с добри растения, но консултантите могат да те демотивират да купиш.

Често посещаваме и разсадник Габи - Айтос - от там са фисташките , някои плодни и някои лозови насаждения, орехи и лешници.

Разсадника на Петолъчката също много харесвам - кестените ми са от там, плододаващи на втора година, мини ябълки и други, както и много декоративни растения.

АМВ агро се излагат за клиенти на дребно (поръчка за 70-80 бройки ), но за сметка на това Поморийския разсадник се отзова подобаващо.

БоровинкаБГ - много добро отношение и подбрани растения :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Гео, граф »

Моя Шеф (ММ де) има един лаф: ''Ако ти се яде пица, отиваш в пицария, а не в Кауфланд. Ако ти трябват плавници, отриваш в спортен магазин, а не в Метро''. Много бързо го разбрах това с големите хипермаркети, които продават ''всичко''. Само че далеч не е така, както и други писали по-горе са го разбрали :| ...

Имам въпроси и тук е мястото, все някой разбиращ ще ги види и ще ми пошушне отговорите :stiskam: ! Преди шест години си отгледах почти на шега ядлив кестен. Засадих го на вилата и вече си стана дърво, гони три метра височина. Обаче не ражда :snif: . Какво му е, какво му липсва, аз мога ли да му помогна някакси :hmmm: ???
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Did_ka
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Дек 4, '15, 15:33

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Did_ka »

вземи му другарче :stiskam: кестените изискват опрашител - в момента в ЕкзотикПлантс има хубави - http://exoticplantsbg.com/product/881/c ... 0-220.html
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от zeleno »

освен това , като не е ашладисан , по-късно започва да ражда ....
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от wrong dreamer »

Петьо, сори за забавянето. Прасковите Бейбиголд са компотни, средноедри, с добра устойчивост. Номерата :7, 8, и 9 са за месеца в който се берат. 9 е септемврийска праскова, Имат заслуга за популярността на Сливенските праскови. Пази я, но дано е такава а не....
Аз предпочитам Катерина заради аромата.
За Ласкава как да започна - ако е толкова едра колкото казваше Живондов, значи иска много вода. От водата идва маната. Средноедрите праскови са много по устойчиви. Второ : не маната е проблем. За къдравост никой не говори. За съчмянка... Ако хвалиш плод с това, че е едър, значи е за пазара, а не за в къщи.
Тази година няма на гол корен "Шимицу Айс", но дори да е наполовина толкова добра, колкото я описват "туранагите", пак ще е най доброто до сега.
Една година купих холандски патладжани /семена/ от Прекос - Пазарджик.
Двора пламна от едни много красиви цветя. Пак бяха някакъв Solanum. Родиха и едни бели топчета по 1 см, пълни със семена. Майка ми дълго ми се смя за това.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: от къде да купя овощни дръвчета

Мнение от Гео, граф »

Did_ka написа:вземи му другарче :stiskam: кестените изискват опрашител - в момента в ЕкзотикПлантс има хубави - http://exoticplantsbg.com/product/881/c ... 0-220.html
zeleno написа:освен това , като не е ашладисан , по-късно започва да ражда ....
Дидка, Зеленко, благодаря за отговорите :tzeluvka: ! Не е ашладисан и явно трябва да му взема другарче :hmmm:... Тази процедура с ашладисването не се ли прави докато растението е младо? Моя кестен е вече дърво, май съм изпуснала момента. Ако не се ашладисва и няма друго такова дърво наблизо може би няма да роди никога? Или би могъл??? Извинете ме за тъпите въпроси, но не ми е ясно :oops: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”