Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

aya_vhill написа:wesselin , :sbow:
Знаех си, че тук е точното място за съвет и огромно благодаря от мен :dovolen: ! Ще се съобразя с написаното от Вас за новите, но за жалост перголата на старите е тясна. Пролетта със сигурност ще искам съвет за формировката на някои от десертните, които засадих миналата есен, та нещата да се получат от първи път.
Мога да предложа още един вариант,който прилагам при мен,но също има някой условия.През една лозите да се развиват вертикално,като се опъне тел между вертикалните опори на конструкцията,а останалите горе.
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от prijatel62 »

))...Харесва ми конструкцията, aya_vhill...постарали сте се.
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

aya_vhill написа:wesselin,
Много благодаря за съветите. Ще се опитам да кача снимка на конструкцията и ако може да дадете едно предложение за конкретния случай? Изложението е запад и през деня от вътрешната страна на оградата е сянка. Изображение
Това,че няма слънце не е добре за моето предложение.В случая лозите остават горе всички и се натоварват с по една плодна по дълга пръчка,като може да се редуват посоките.А колко е дълга козирката ?
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wrong dreamer »

Аз бих оставил 3 лози. Конструкцията е повече красива отколкото функционална.
Трудна е за обслужване. А Кардинала иска и доста пръскане.
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

А когато са гъсто насадени, какъв е начинът за разреждане - рязане, изкореняване? Ако е домат, да го дръпна, но тук сигурно се заплитат корените. Имам около 5 м дължина. Сигурно 3 лози трябва да оставя. Лошото е, че тези, които искам да оставя, са в единия край. Но заникъде не бързам. Мога да разредя, да изкореня или присадя, а също да насадя нови пръчки напролет.
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

aya_vhill написа:wesselin, wrong dreamer,
пак благодаря за намесата...
Перголата е с размери 9х1.80м
Първите две са Велика, силно растящи при мен, и може би най-силно се нуждаят от място. За първата има 0.9м, а за втората- 1.60м /снимката е на тях/
Останалите са 2 бр. Палиери и 2 бр. Молдова -през 1.45м
Ако махна първата Велика, за да дам простор на втората, то едва ли ще стане с местене, вече е твърде голяма и май ще трябва да режа? А от останалите? Ако смятате, че това е начинът- ще режа, макар че ми е мъчно, толкова грижи и накрая трион...
Изображение
1.80м. е достатъчно и аз бих го направил по следния начин.Първата лоза се разполага в самия край на конструкцията,като се развива едностранно.
http://fermera.bg/component/k2/item/321 ... D0%B0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
,като за Вас първата тел посочена на фигурата, е ръба на конструкцията.Останалите се разполагат в останалата част на конструкцита през почти еднакви разстояния и ако е нужно последната лоза също в края.Като изключим лозите в двата края,останалите може да се развиват с редуване на оставяне плодната пръчка веднъж от едната страна,следващата година срещуположната.предполагам,че двустранно ще е трудно,фигура 29.
http://www.kak-da.com/%D1%84%D0%BE%D1%8 ... D0%B0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

Писах в "Пазар",но и тук искам да напиша,че разполагам с десертни сортове лози присадени на СО 4.Предполагам да ми остане нещо след като засадя за мен. :dovolen:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от къщичка »

Аз все още търся бяло грозде без семки, предложения?
Веселин, ако остане 1-2 корена от твоите, всъщност не знам колко ще взема, пиши моля те сортовете или телефон да се обадя .
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Светката »

Къщичке ето тоя сорт ти предлагам
http://www.sevastianov-vines.com/inform ... 5-104.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от къщичка »

Вече имам каквото търсех :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”