Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

споделете как го правите ;)
аз напоследък с тази мудра Изображение surya mudra

прави се 25 дни, три пъти на ден по 5 мин - топя се, и не връщам кг, въпреки огромния ми апетит напоследък
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Диети и отслабване

Мнение от Satori »

Нищо не разбрах. Моля, поясни за простосмъртните.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Диети и отслабване

Мнение от Blue sky »

Ами това е, напосрледък съм доста запалена по мудрите, ето малко инфо за тях
http://zashto-kak.hit.bg/mudrite.htm
http://zashto-kak.hit.bg/spisak.htm
Това е вид йога за ръцете, изпълняват се различни пози и движения, които кореспондират с различни точки и чакри в организма. Доста съм доволна от резултатите с това, което опитах. конкретната мудра, която имам предвид, всъщност я няма в горния списък, трябва за по-ясна картинка да си я видите в чичо гугъл. Когато се изпълнява стимулира метаболизма и действа директно в загуба на тегло. А самият апетит се нормализира. Преди само да погледнех торта и качвах по кило, сега си ям нормално, даже доста прекалявам и се поотпускам, но продължавам плавно да се топя с по 2-3-4 кг месечно, въпреки че правих комплекса преди 3 месеца. Сега съм решила за всеки случай преди Коледа пак да повторя :D :roll:
Другата мудра която опитах е МАХА. Преди всеки месец по един месец умирах от болка, от първия път в който я направих докато ме свиваше корема, болките изчезнаха за целия период.
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Диети и отслабване

Мнение от Satori »

Всеки ден нещо ново. :)
Ще си имам четиво за идните дни.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Диети и отслабване

Мнение от lila »

Блу, аз не само гледам тортата, а и похапвам ... мъжки. Дали да не отворим една секция за нещо като йога-хоби техники? В секцията за спорт, защото ме заинтересува много?
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Диети и отслабване

Мнение от Satori »

Ми да отворим секция за йога. /Тази йога за мързеливи на Блу много ме заинтригува. Не съм имала още време да се задълбоча, но ще го направя./
Siamka
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:02

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Siamka »

Четох Излекувай Живота си от Луиз Хей в края на миналата година, когато имах куп здравословни и емоционални проблеми.
Направо бях разбита. Книгата ми отвори очите за всичко.
Прочетох я три пъти. Записах всички позитивни утвърждения, които си повтарям всеки ден. Имам страхотно красиво индийско тефтерче със син слон и маниста, където всичко за прошката, любовта, здравето, благополучието и т.н ми е написано и знам почти наизуст. Не съм вярвала, че ще постигна успехи. Имам и две утвърждения, които повтарям при заболяване - еми аз ли си внушавам, но ми минава за ден. Последните страници на книгата съдържат готови утвърждения, които се борят с различните болести.
Благодаря за линка - това предизвика огромен интерес от моя страна. Ще се постаря днес да прочета всичко, както и написаното за Луиз Хей - то може би се припокрива с това от книгата.
Само да добавя, че отърсването от някои мои неща не ми се получава - примерно - критичността към останалите. Еми не мога - опитвах, повтарях си утвържденията и след ден-два забравям всичко и ....хоп старто ми АЗ. Някои неща са доста трудни за промяна. Може би трябва абсолютни, строги, ежедневни упражнения, за да излекуваме себе си.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Blue sky »

Siamkа впечатлена съм. Имам книгите на Луиз Хей, както и някои други подобни - наистина въпросите разгледани вътре звучат много истинно, разумно и логично. На мен обаче, не ми се получава - или нямам достатъчно воля за успех :oops: , или просто не го умея. И затова искрено се радвам, че си успяла, много е хубаво да промениш лошите неща към добро. Засега аз успявам само да се опитвам да се придържам към максимата да се гледа на всичко позитивно и с благодарност.
He who plants a garden, plants happiness
Siamka
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:02

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от Siamka »

Блу, то е много трудно това. И аз не съм много напреднала.
В смисъл, че успях да простя, успях да бъда по-позитивна, пея си разни песнички-утвърждения, но има части от книгата, които не мога да изпълня - старая се, ама не мога - например това с критиката, това с негодуванието, с някои стари спомени - абе кажи-речи на половината път съм.
Но пък благодаря всяка сутрин и вечер, опитвам се да заспивам с молитва, да заспивам и да се събуждам спокйна и да си изговарям утвържденията за деня. Поне 1 стъпка съм напред.
Ако искаш си ги напиши като мен в красиво тефтерче - да те привлича, да го взимаш по-често в ръка и да си препрочиташ нещата - може в колата на задръстване, в автобуса - ама пак е до воля.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Йога, фитнес, отслабване, всичко за добрата кондиция

Мнение от ida_ili64 »

Какво ли не съм прочела на тема:"Луиз Хей"...От суперлативи,до обвинения всякакви.
На мен тази книга не само ми помогна,а преобърна живота ми!Има един тънък психологичен момент обаче в успеха на тази книга-трябва да си готов за нея.И когато "благославяте някого с любов,и го пускате да си върви",трябва наистина да го благословите от сърце в мислите си и да го пуснете...А не,като моя близка:говори думите ,но мислите и са на съвсем друго място и след 5 минути казва:"Пусто опустяло,не мога да го преживея това!Да ми спретне Пенка(нереално име в случая) такъв номер!Мразя я!" А само преди пет минути я е благословила с любов.
И втория момент-може би трябва да си тотално на ръба,на ръба на силите си,издържливостта си и желанието дори да живееш.И тогава да се хванеш в книгата,като одавник за сламка...
Лично аз имам своите т.н. "трудни книги"-които просто не ми потръгват и така се влачат.Понеже съм много отговорна,навремето ги четях прако силите си ,с тотално нежелание,че понякога и неприязън,но ги дочитах.После,пак от психологичната литература научих,че не трябва да го правя.И не го правя!Така и не съм прочела:"Разговори с бога"-или богът не е моя ;) или не съм дорастла за книгата.Но кой знае,някой ден...
Блу Скай,впечатлена съм от "Мудрите"!Сега нямам време да ги разуча,но един ден ще се захвана с тях и се надявам,да мога да питам за неяснотийките,ако срещна такива?
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”