Мушкато (1)

Заключено
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4946
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 68 пъти

Re: Мушкато

Мнение от къщичка »

Iliana59 написа:Бени,страхотни са! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Ей такива красоти искам в темата! :dovolen:
Кажи каква разлика има м/у Рококо и Джаки?Кое е по розовеещо?
Аз нямам рококо, но имам джаки. По това, което виждам на снимката на рококо, прилича ми на изправено, а цветчетата подредени като на зонално. Моето джаки цъфтя малко "разхвърляно" и не толкова розово.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10780
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 252 пъти
Получил благодарност: 469 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Съвсем правилни са ти наблюденията. Рококо е сакъзено-хибридно, докато Джаки е чист сакъз. :daaa:
Аватар
AnetaJ
Кафевар/ка/
Мнения: 910
Регистриран на: Ное 27, '09, 20:50

Re: Мушкато

Мнение от AnetaJ »

Албена, много е красиво! Струваше си чакането :dovolen:
Илианче, Джаки има и розов, и бледолилав оттенък.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от Tanet »

Хора, голям зор с тез мойте епъл блосъм-и. Едното след като го разчеснах и посадих , след три месеца линеене умря-и трите посадени. От Хепи епъл блосъм след грижливо торене с осмокод получих нарастване и разклоняване, но нито един цвят. До сега такъв зор с мушкато не съм виждала.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
wenche

Re: Мушкато

Мнение от wenche »

Мълчах си досега, защото си мислех, че само аз не мога да гледам епъл блосъм. И при мен едва-едва крета, месеци минават, докато отвори цвят – общо 3 китки за 2 години.
Ботан по-напред ме успокои, че такъв им бил нравът, щот` са големи красавици. Дала съм вкоренени чепки на две приятелки, но и от там не идва някакъв възторг.
Нищо де, нали другите обикновени цъфтят като луди.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Мушкато

Мнение от serena »

Аз пък бях във възторг от моя Appleblossom Rosebud, когато го имах - 2013 и 2014 г., поръчка от поляка. Особено втората година порасна страхотно растение и много цъфтя с красиви едри цветове, истинска прелест :liubov: За съжаление в началото на пролетта на 2015 почерня и загина, съжалявам, че не се опитах да си захвана резници :snif: Догодина смятам пак да си го поръчам, ако има поръчка от белгийския сайт. Happy Appleblossom (от поляка) пристигна в разгара на жегите и явно не можа добре да се аклиматизира. Westdale Appleblossom от поръчката от белг. сайт тази пролет не издържа на отвратителните жеги това лято.
Ей така беше Appleblossom Rosebud второто лято
Изображение
Изображение
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
kasija
Дълго кафе
Мнения: 109
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:34

Re: Мушкато

Мнение от kasija »

Еха, Appleblossom Rosebud от последната снимка е направо върхът! При мен за съжаление цъфна 2-3 пъти по 1 цвят. Успях да вкореня един резник, но като се захлади, загни и умря. Много се радвам на тези, които успешно го карат да цъфти! Рококо е много красиво - обичам розовото.
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Мушкато

Мнение от utro77 »

Ооо, мечтая си точно за това мушкато - Appleblossom.... Виждала съм по-назад в темата и направо се влюбих в него.

За съжаление на този етап изпускам всички поръчки. :ufff:


Може ли да ми кажете сайтове, където да разгледам?
Аз знам само Фуксия.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от Tanet »

Я споделете тук 2-3 вида много цъфтящи мушки, които си струват да се поръчат. Вече обитавам обновеното жилище и имам дълга тераса. Мисля да засадя в няколко сандъчета от един вид в сандъче, че издържат на пек. Явно с епъл блосъми-те няма да шашна комшулука :liubov2: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
snezhina
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Авг 28, '16, 19:11

Re: Мушкато

Мнение от snezhina »

Tanet написа:Я споделете тук 2-3 вида много цъфтящи мушки, които си струват да се поръчат. Вече обитавам обновеното жилище и имам дълга тераса. Мисля да засадя в няколко сандъчета от един вид в сандъче, че издържат на пек. Явно с епъл блосъми-те няма да шашна комшулука :liubov2: .
Явно тези от поръчките не могат да изпълнят тази функция и аз имах такъв проект,но го зарязах.Според мен отиди да прегледаш обновения сайт на Миша,и тя и Къщичка твърдят,че от семената са най-цъфтежни.Сигурна съм,че там ще ти хареса нещо.Не съм й брокер,между другото,но впечатленията на опиталите са в тази насока.Има и пъстролистни,кафяволистни и въобще тя има вкус и знае какво да подбере за такива,дето искат балкони,отрупани с големи петна от цвят.
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”