Polianthes tuberosa

Публикувай отговор
dani86
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Окт 28, '15, 13:19

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от dani86 »

Здравейте! От няколко дни из тересата ми се носи прекрасния аромат на моите туберози и макар и не напълно разцъфнали реших да се похваля с няколко снимки :)
От три засадени луковици, две решиха, че ще цъфтят това лято :) За момента само на едната 2-3 цветчета са се отворили.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Аз пък днес открих едно цветоносче сред моите в двора. Ще гледам ще покара ли и друго. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Няма друг цветонос в двете редички. Тази година това ще е - едно мижаво цветоносче с 5-6 пъпки. Чакаме следващия сезон. :daaa:
Наред са вашите, все в някоя градина трябва да изкара цветонос. :daaa: :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
GIOIA(Джоя)

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Аз пък имам два цветоноса :liubov2: и ухаят страхотно,особено вечер!!!
От Мерка са ми.
Благодаря ти,Мери!!! :liubov:
Сигурно са от по миналият рожден ден,голяма туфа направиха и цъфнаха.
Имам от тази есен още луковички в друга саксия и сигурно събират слънце за догодина. :stiskam:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Тони, да знаеш само как ме зарадва! :gush: :ieeee: :ieeee:
Това цвете толкова го обичам, че както е приятно да слушаш любима музика с повече хора, които също я обичат, тъй искам колкото може повече хора да са запленени от аромата му и удивени от красотата му! :sheart: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
wenche

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от wenche »

И моите покараха :ieeee: :ieeee: . Бях решила, че са умрели, защото допреди 2-3 седмици нямаше нищо и завчера аха да изскубя "хемерокалисите", добре, че изведнаж ми светна кой е това.
Дано се появи цветоносче, дано :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Мери, от теб са ми, благодаря ти, мила :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от pepelqshka71 »

Мария Николова написа:Няма друг цветонос в двете редички. Тази година това ще е - едно мижаво цветоносче с 5-6 пъпки. Чакаме следващия сезон. :daaa:
Наред са вашите, все в някоя градина трябва да изкара цветонос. :daaa: :dovolen:
Мерко и при мен цяла редичка само листаци без цветонос(засега). Но пък догодина малеее - чакам редичка цветоноси :daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Все още не съм успяла да разбера дали в една туфа луковичка с цветонос догодина пак ще цъфне, или трябва юношите и бебоците й да пораснат колкото нея и само те да цъфтят :?:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от cvetnica »

От 2013 година си прави луковички, главички и не знам какво, но тази година едно цъфна. :ieeee:
Мерко, благодаря! :tzeluvka: :tzvetentze: Аромата е божествен! :gush: :gush: :gush:

Изображение
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Polianthes tuberosa

Мнение от Мария Николова »

Много се радвам, Злате! :gush: :liubov: Браво за търпението! :gush:
Иска ми се да започва да цъфти като мушкато, :hihihi: но то не ще и не ще... :eeeh:
Гледаш години листаци и никой не може да ти каже кога най-сетне ще цъфне. Но пък като разцъфнат тези нежни цветчета, с цвят на шампанско, като се разнесе това ухание, разбираш защо си е струвало голямото чакане! :swink: :ssvirka: :sheart:

Въх!!! :o Вени, добре, че не си оскубала "хемерокалисите"! :gush: :angelche: Въоръжи се с търпение, мила. 8-) Не мога да ти обещая кога ще цъфне, само ти обещавам, че ще е нещо като нищо друго! :lol: Уникално! :ieeee: :gush: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”