Разни цветни идеи

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31729
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 2637 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от Мария Николова »

Въпросът е, че тези подпорки трябва да се сложат още, докато растението е малко. По-удобни са двойка с по две крачета и дъга горе, които могат да се поставят и на вече напълно пораснало растение. Не е толкова "фантазЕ", но ми са много удобни. :mrgreen: Чифт сръчни ръце могат да си направят от подходяща тел или 5 мм. арматурно желязо колкото чифта са нужни. :daaa:
Дайте сега и по едно рамо тук: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 8&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4978
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1436 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от мечтица »

Изображение
Изображение
http://hodremonta.ru/land/sam/podstavka-iz-trub.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Тука нагледно как да се направи.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15896
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 889 пъти
Получил благодарност: 1762 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от Гео, граф »

Палитра за градинари-художници - с подходящите ''четки'' за рисуване :angelche:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 942
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Разни цветни идеи

Мнение от hrissi2009 »

Гео, страХОтна снимка :potekoha:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4978
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1436 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от мечтица »

Изображение Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7332
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 789 пъти
Получил благодарност: 1520 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от ljuboznatelna »

Горната снимка ми става любима Изображение
Откъде е? има ли още снимки?
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4978
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1436 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от мечтица »

И мен тази снимка грабна веднага.
Вече не помня откъде точно, само мога да кажа че от руский сайт,нещо от този род-
''Идеи для дачи'',имаше и други, но тези ми харесаха най много.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7332
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 789 пъти
Получил благодарност: 1520 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от ljuboznatelna »

А на мен ми изглежда даже познато, със сигурност е от руски сайт с тези типични тухлички :) Като че ли някъде беше правено нещо "преди" и "сега".

Потърсих с Гугъл изображения, бъркам, че съм я виждала. Но открих и друга снимка, и както знаете - фотографите някога са голяма работа :)
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10781
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Разни цветни идеи

Мнение от botan »

Тъй, моята сага с това де да си завра орхидеите продължава. Мястото е ясно, консктрукцията обаче не съвсем. Мястото е вътрешен прозорец на остъклен балкон. В началото си мислех да опна мрежа където да закачам саксиите, само че се оказа, че няма как да пробием дупки за дюбелите близо до прозореца (или има, но аз не знам) или няма дюбели-куки, които да са с подходяща форма, че да може конструкцията с мрежа да се приплъзне достатъчно близо до прозореца.
Днес случайно попаднах на тази снимка:
Изображение
и това на нея ми се струва перфектното решение на проблема ми. Явно конструкцията е достатъчно здрава, че да ми издържи глинените саксии щом на нея са начучкани кактуси, чиято пръст барабар с растението при всички положения тежи повече, но няма и не мога да намеря никакви подробни обяснения за това как е изготвена. :С
Някакви предложения? :hmmm:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7687
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2350 пъти
Получил благодарност: 1286 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от pepelqshka71 »

botan написа: В началото си мислех да опна мрежа където да закачам саксиите, само че се оказа, че няма как да пробием дупки за дюбелите близо до прозореца (или има, но аз не знам) или няма дюбели-куки, които да са с подходяща форма, че да може конструкцията с мрежа да се приплъзне достатъчно близо до прозореца.
Ето разгледай надолу страницата. Има три модела на дюбел с кука
http://zografadisplay.com/bg/product/ct ... D0%B5.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”