Вкореняване на рози от резници

Публикувай отговор
wenche

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от wenche »

crazywork написа:Ужасно въшлясала милата!!! Как не ги е срам тези комшии да я занемарят така :( Още в понеделник ще я почистя!
Изображение
Ето сега се вижда снимката, красива роза.
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от libra »

Струва ми ,че и по листата има увреждане,може би мана? За резниците-трябва да са здрави и без въшки,които да ги изядат,определено.Тази роза ще цъфти до късно,така че ще имаш време за резници.
GIOIA(Джоя)

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от GIOIA(Джоя) »

bibi написа:Изображение

Изображение
Биби,браво момиче!Аз иглолистни и всякакви други "клончета" успявам да вкореня,но рози от резници имам само две :snif:
Втората снимка от предишният пост,е пъпка на тази роза,нали?
Не знам,какво съм писала,но това е някакъв дребен ЧХ,купуван за мини.
60 до 80 см е висока и тясна( може би педя :lol: )Прави ми 2-3 шиша с 2-3 цвята отгоре.

Mimivd ,от влагата и дъжда са луничките.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bibi »

Изображение
Джоя, от тази ли си ми пратила?Всички резници от теб ми се хванаха и се развиват добре,само Мария Терезия тръгна и в един момент замръзна.И нито вади листа,нито умира,още се чуди роза ще става ли?Надявам се от това да си ми пратила,че тази снимка ме пощури.
Последно промяна от bibi на Юли 1, '16, 15:01, променено общо 2 пъти.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bibi »

Изображение
Да това е пъпката.Знаеш ли какво си ми писала "Розова флорибунда от първата снимка неизвестна" и аз така си я записах.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от bibi »

цер написа:
bibi написа:Първата -Кимоно
втората-розова флорибунда неизвестна
третата-червена флорибунда
четвърта-розов чаен хибрид Вивалди
петата-пак вивалди
Апис пиша ги така както съм получила резниците от Джоя.
Биби страхотно ти се е получило.каква беше технологията на вкореняването?извинявам се ако си обяснила вече а аз съм го пропуснал
Цер нямам специална технология,но все пак да кажа:много добре обработено място(обърнато с правата лопата на дълбочина 30 см)после изкопавам дупка с мотиката,в която слагам около 2-3 пълни шепи пясък(и да е повече според мен не пречи),забучвам резниците,поливам обилно и захлупвам с отрязана бутилка от минерална вода.Така стоят цяла зима.Напролет ако се засуши честичко поливам,но тази пролет беше изключително дъждовна и това ми отпадна.Ами май е това,дано съм била полезна.И да кажа,че освен резниците от Джоя си заложих два резника от моята Пашмина и два резника от друга неизвестна и те ми се хванаха.
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от цер »

Биби,благодарско за споделената технология :tzvetentze:
аз не съм разбирач като повечето тук,но бих искал да опитам,не че не съм и почти нямам не хванали се
ще съм нахален ама ще помоля есента за резници от пашмината и една червена така и от две годишно четене и гледане във форума не се научих да им разпознавам сортовете
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 359 пъти
Получил благодарност: 300 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Di_Va »

Изображение
Две розички от резник - Чинко де майо и Пашмина, чудех се къде да ги разполагам, но май ще си останат тук - на мястото за вкореняване :dovolen: Изображение
GIOIA(Джоя)

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от GIOIA(Джоя) »

bibi написа:Изображение
Джоя, от тази ли си ми пратила?Всички резници от теб ми се хванаха и се развиват добре,само Мария Терезия тръгна и в един момент замръзна.И нито вади листа,нито умира,още се чуди роза ще става ли?Надявам се от това да си ми пратила,че тази снимка ме пощури.
Биби,извинявай, сега видях :oops:
Тази е розичката :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31724
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1072 пъти
Получил благодарност: 2620 пъти

Re: Вкореняване на рози от резници

Мнение от Мария Николова »

Технологията ми е ясна, но нищо не казвате за кой календарен месец говорите - юли, или октомври? Сянка, сянка, но горещия въздух не заобикаля сенките. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”