Напояване

Публикувай отговор
dg2012
Кана кафе
Мнения: 544
Регистриран на: Авг 15, '13, 17:35
Местоположение: Бургас

Re: Напояване

Мнение от dg2012 »

Здравейте! Някой може ли да ми каже как да изчисля дебита на помпата и каква е разликата между дебит и налягане, че съм пълен профан в техниката? Благодаря предварително!
Курабийка
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Ное 27, '14, 22:59
Местоположение: Кладница

Re: Напояване

Мнение от Курабийка »

Здравейте, кога ще зазимявате поливните системи ииии това може ли да се случи с обикновен компресор за гуми??? Малко лаймско амаааа, самичка ще го правя и не разбираммм от компресори.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Напояване

Мнение от libra »

Важното е да се извади водата от системата/маркучите/.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Напояване

Мнение от Вискяр »

dg2012 написа:Здравейте! Някой може ли да ми каже как да изчисля дебита на помпата и каква е разликата между дебит и налягане, че съм пълен профан в техниката? Благодаря предварително!
Дебита на всяка помпа е описан на корпуса ѝ. Както и в упътването за работа.
Налягане е височината, на която помпата може да изпрати водата. Зависи от конструкцията на помпата.
dg2012
Кана кафе
Мнения: 544
Регистриран на: Авг 15, '13, 17:35
Местоположение: Бургас

Re: Напояване

Мнение от dg2012 »

Вискяр благодаря! :tzvetentze: Обаче помпата е заварено положение и ръководство нямам снимах металния етикет който е на нея, но явно съм тотално неграмотна в това отношение и нищо не разбрах, и понеже някъде бях чела преди време как се измерва със засичане на време колко вода ще напълни, ама не помня какво беше точно та затова реших да питам :oops:
junak8
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:50

Re: Напояване

Мнение от junak8 »

Здравейте всички! Имам нужда от помощ. Миналата година получех подарък един програматор (закупен от Джъмбо) - китайски, но върши работа. Проблемът ми е, че като извадих батериите, за да ги сменя той си загуби програмирането и аз не пазя нито опаковка, нито инструкция. Ако някой такъв прогматор, би ли ми изпратил инструкцията, защото е безмислено да се хвърля работещ уред. Благодаря предварително. Тук е снимката --> http://prntscr.com/avc3tu" onclick="window.open(this.href);return false;. Нямам идея как да кача снимка.
junak8
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:50

Re: Напояване

Мнение от junak8 »

junak8 написа:Здравейте всички! Имам нужда от помощ. Миналата година получих подарък един програматор (закупен от Джъмбо) - китайски, но върши работа. Проблемът ми е, че като извадих батериите, за да ги сменя, той си загуби програмирането и аз не пазя нито опаковка, нито инструкция. Ако някой такъв програматор, би ли ми изпратил инструкцията, защото е безмислено да се хвърля работещ уред. Благодаря предварително. Тук е снимката --> http://prntscr.com/avc3tu" onclick="window.open(this.href);return false;. Нямам идея как да кача снимка, тадявам се да я виждате.
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Напояване

Мнение от janethd »

Някой запознат ли е с този разпръсквач ,силно съм заинтригувана и искам да чуя и други мнения
http://razpryskvach-za-polivane.pazaruv ... 236763321/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Напояване

Мнение от къщичка »

Имам въпроси. Изчислих си мерките, лехите, реших къде ще има водовземки с кранче и без кранче. Обаче се чудя:

1. Колко е добре да е диаметъра на основната тръба?
2. При монтажа на водовземките към основната тръба трябва ли да има лепило и някакво уплътнение/тефлон да не капе от там.
3. Искам да сложа спирателно кранче на 2-3 места по основната тръба, продава ли се такова нещо?
4. За края на основната тръба тапи ли се слагат? Защото за краищата на лентовите капкови маркучи разбрах как става.
5. Зимата прибират ли се маркучите или са издръжливи?
6. Колената по основната тръба, там където става завоя на 90 ° лепят ли се? Ако се лепят и ако зимата ще прибирам цялата система, то как ще се разглоби тогава?
7. На пъпешите слага ли се капково?

Може да добавя още въпроси, в понеделник ще купувам частите и маркучите.
Deleted User 3996

Re: Напояване

Мнение от Deleted User 3996 »

къщичка написа:Имам въпроси. Изчислих си мерките, лехите, реших къде ще има водовземки с кранче и без кранче. Обаче се чудя:



Може да добавя още въпроси, в понеделник ще купувам частите и маркучите.
Нарисувай си един груб план на лехите и чешмата и в магазина ще те посъветват най добре.
Иначе е много просто и вариации всякакви може да си нагласяш.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”