Дневник на пишман градинаря

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Skio »

Албена написа:....дето сади рози на сън и ги търси на яве надали има. :lol:

Ами кажете поне дали реално съществува такъв сорт роза с цвят старо злато , да взема наистина да я посадя. :angelche:
ИМА!!!,познавам жена от друг форум,която през 2013 се беше буквално побъркала>> непрекъснато сънуваше ,
че нейната съседка(супер прекрасни отношения му другото)влиза през нощта и замества розата ѝ Buff Beauty
с някаква безлична бледорозова.

Ефектът от този повтарящ се сън беше толкова мощен,че по нейни твърдения се беше превърнала в" жената,
която държи розата си постоянно под око" и абсолютно първото нещо,,което прави при събуждане е
да погледне веднага.....сигурна ,че ще види гадната розова роза.

Помня ,че бяхме почти единодушни >> че тя трябва да разкаже съня си на съседката...

И маа.. my стара,тва доброто комшийство е велико нещо навсякъде по света ,другата жена ,(също розарка)
така се потресе от цялата история ,че си поръча розата ,само любов да има и дано послужи като терапия ,
защото всъщност нещо се случваше по времето и беше в течение.

Скъсахме я после тази образка да настояваме да ни покаже касова бележка ,че тя плаща розата
на съседката си,защото само така е честно :lol: :lol: :lol:

М/y другото,Албена , ти на шега погледни именно тази роза Buff Beauty ,защото е голяма работа ,създадена
е от жена и то от Aн Бентал майката на розата The Fairy и оcвен ,ако не я хакнеш на много алкално място ,
цъфтежът ѝ именно ще ти е златен,и не се разболява и т.н... :stiskam: :D
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от МГХ »

оcвен ,ако не я хакнеш на много алкално място ,
цъфтежът ѝ именно ще ти е златен

я кажи повече за това .Искам такава роза ,но мястото ми е алкално.Трябва да го киселя ли. Пак ли ? :ufff: :ufff: :ufff: Само бълнувам подкисляващи работи.Сега ще слагам сяра на рододендроните ,иглолистните и хортензиите.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Албена »

Skio, Buff Beauty много прилича на тази която сънувах. :D Олеле ,сега трябва да се прехвърлям в темата "Прости ми ,Боже, за поръчките.." :lol:


Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Skio »

Албена написа:Skio, Buff Beauty много прилича на тази която сънувах. :D Олеле ,сега трябва да се прехвърлям в темата "Прости ми ,Боже, за поръчките.." :lol:


Изображение
Ами аз докато четях какво си написала буквално видях розата пред очите си и дочитайки те си спомних какъв майтап
беше със съня на онова момиче.
Никакви поръчки ,никакви харакирита после да чакаш опрощение...ми тя е полиянтова роза ,бе Албенче ,от тия
дето резниците ги вкореняваш с поглед....НООО понеже си от Габрово,друг климат значи ,мога да ти подаря
специален hack ;)
Тюх де да я имах ,направо ти я създавах и тия подарявах да ти остане спомен.Имам другите на Ann Bentall обаче ,
само пробвай да ги сънуваш и ми кажи :lol:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 254 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Skio »

МГХ написа:
оcвен ,ако не я хакнеш на много алкално място ,
цъфтежът ѝ именно ще ти е златен

я кажи повече за това .Искам такава роза ,но мястото ми е алкално.Трябва да го киселя ли. Пак ли ? :ufff: :ufff: :ufff: Само бълнувам подкисляващи работи.Сега ще слагам сяра на рододендроните ,иглолистните и хортензиите.
Никаква няма да я свършиш ,ако сега сложиш сярата(която е велико нещо да се въведе в дупката при засаждането
и аз го правя) ,може даже здравата да объркаш нещата.
Ако имаш проблем ,то търси хелирано желязо със активен хелиращ принцип EDHA и съдържание на желязото 6%...6%...6% ....Cпоменах ли 6% ? :lol:
Само със три приема извършени коректно( като начин) през 10 дни и на 40% ,повтарям 40% от дозата препоръчана
за лечение на желязна хлороза и си готова!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Муци ,ако ти не намериш подобен препарат ,почваме да рИвем на Merka(S_T_M)да ти подари 1 супена лъжица ...
от каквото аз съм и подарила преди време поне за рододендроните,ето тези имат нужда наистина :hmmm:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Албена »

Ами аз роза досега не съм вкоренявала. :mrgreen: Да не говорим ,че при нас почвата е много глинеста. Обаче съм й хвърлила вече мерак на тази роза.Ще я търся. :D
Ще внимавам какво ще сънувам довечера и утре ще докладвам! :angelche:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Tanet »

Изображение

Греъм Томас- купувам ти я веднага за 3лв от пазара. Стимката е на Калико

Изображение
Golden Celebration® - тази е с по-големи цветове.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Албена »

Танче ,позна от първия път .Ей тази роза Греъм Томас от първата снимка сънувах. :angelche: Аз си мисля ,че рози не мога да гледам ,обаче насън друго се получава. :mrgreen: Толкова много ме е впечатлила при Калико :liubov2: Само се чудя как още не съм сънувала Дарби :mrgreen:
Не е ли по-добре на есен да я посадя? Мога да дойда по- нататък до Севлиево на мини цветарска среща и да си я взема от пазара. :ieeemyzh:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Tanet »

Тя е с корени вконтейнер и не я бърка кога ще я садиш.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от botan »

Каликовата градина всички я сънуват! :mrgreen:
Insta: ex_hort
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”