Градината на Женя

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

mija написа:
jenni написа:Благодаря daneda :gush:
На мен ми е скучно и безлично още :snif: може би защото търпението ,не ми е от добродетелите :angelche:
Хахахахаха- значи не съм само аз от нетърпеливите :ieeemyzh:
Jеnni, първо да кажа, че имаш невероятно красива основа-то пътеки, дувари, площ, супер е и проекта ти е много лесен при тези дадености:angelche:
Тъй като те разбирам много добре, че искаш по-бързо да се радваш на градина, а не да създаваш опитно поле ще ти дам съвет от моя скромен опит.
Първо- не махай стари пораснали растения, а ги включи в група с други, които харесваш.
Второ- насади си пораснали иглолистни и храсти, купени от разсадници, за да дадеш структура на двора.
Трето- поръчвай си интересни растения от поръчките, за да си ги чакаш да пораснат следващите 5-10 години
Така ще си имаш по-бързо градина, а след време и много интересна. :tzvetoman:
Благодаря mija :gush:
На мен тоя проект много ми се Упря :lol: Бях решила............покрай бетонената стена –ред туи ,е познай колко от тях има .............0 :lol: Изгубих си по пътя плановете , проектите и чертежите :lol:
В имота нямаше нищо което да се остави ,дори чимшир и здравец нямаше :shock: Всичко сме си садили ние .Някои неща са от приятели ,други от маминият двор ,трети купени .Да, иглолистните ще бъдат/ възможно -финансово /най- големи ,щото докато стане така както го "виждам" ,може аз да се гътна :lol: И да ,надявам се от тук ,чрез поръчките и с вашият опит , да си набавя интересни растения .Благодаря за съветите :gush:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

и последно.......... средата -в дъгата в най-далечният край има няколко Ехинацеи следват Будлея -бяла ,Ресничесто дърво ,Мелия ,Клеродендрон –Clerodendrum trichotomum и Каликантус и за пълнеж отново Хемерокалиси ,Лилиуми и разни други .
Из детелината има две Магнолии, Цезалпиния ,и две Лагерстремии .
около езерото имам Фестука
Изображение
нещо което цъфтеше в жълто и заешка опашка :hmmm:
Изображение
заешки уши
Изображение

Изображение

Изображение
и много плешива детелина ,коята сигурно трябва да пострижа :hmmm:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Е, пфу........... да обърша потно чело :liubov2:
Разведох ви ,представих ви ,показах ви ,досадих ви :lol: Това е :angelche: Сега ви оставям :gush:
И нека прогнозата да бъде с вас ,каквото и да се си наумили :D
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Градината на Женя

Мнение от Valentinka »

Привет, Жени!
Още сега изглежда страхотно! Радвам се, че старозагорската групиюка набъбва :ieeee:
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Женя

Мнение от calico »

Жени, то че ще даваме акъл е ясно, ама и ти трябва да питаш конкретно. Все пак плановете са в твоята глава.
аз тия дни съм на друга вълнА :angelche: и не мога обстойно да разглеждам и да ръся акъл, след неделята ще е. :mrgreen:

ама все пак кажи малко за посоките- къде са сенките, къде е пълния пек, особено покрай оградите
щото, нали, рози ще трябват :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на Женя

Мнение от Noel »

Много красиво представяне :D
Заешките уши е стахис :dovolen:
Детелината не стрижи-остави я да цъфти и да хвърля семена.Отделно брати и ще имаш още другия сезон чуден килим.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на Женя

Мнение от маргото »

Жени, интересно си оформила градинката. Раззеленила се е и имаш доста растения.
А като направят обеми ще бъде още по-ефектна. Подпорни стенички ще има ли? Смятам,
че лявата ограда/лявата част/ ще е подходяща за рози, катерачи или високи храсти и
цъфнали ще гледат към теб, ще радват твоето око, а не на съседа. След каменната
постройка, улица ли е или двора продължава? А голямото дърво в твоя двор ли е? От ляво
по към входа до дългата постройка е добре за вистерия/ глициния/ или клематиси. Много
добре изглежда тази каменна стена с белите саксийки от горе. Арката също е добра идея.
Погледни градината на Sasha. Има едни красиво оформени стълбички, свързващи две нива.
Лека по лека всичко ще се нареди, но ще е нужно време, няма как. Бързай бавно и
обмисляй добре, за да намалиш местенето по-късно. Успех! :tzvetentze:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Valentinka написа:Привет, Жени!
Още сега изглежда страхотно! Радвам се, че старозагорската групиюка набъбва :ieeee:
Привет и на теб :gush: Благодаря ти :gush:
:ieeemyzh: Радвам се и аз, и се надявам някой ден да се запознаем лично :gush:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

calico написа:Жени, то че ще даваме акъл е ясно, ама и ти трябва да питаш конкретно. Все пак плановете са в твоята глава.
аз тия дни съм на друга вълнА :angelche: и не мога обстойно да разглеждам и да ръся акъл, след неделята ще е. :mrgreen:

ама все пак кажи малко за посоките- къде са сенките, къде е пълния пек, особено покрай оградите
щото, нали, рози ще трябват :lol:
:lol: ще давате Калико ,на това се надявам ,и аз ще питам,че даже и не по веднъж ;)
посоките са -жежки :lol:
Къщата е в северната част на имота снимала съм от нея ,дворът е пред нея,на юг -цял ден е опнат на яко слънце ,едва към 14ч.от дясно /запад/ , от бетонената стена започва да пълзи сянка .
Изображение
П.П. :lol: забравих да кажа ,че тук виждам ред Рози :dovolen: но вие ще избистрите картината какви да бъдат -високи ,огромни храсти -да са около 2 м. или влечащи :hmmm:
Последно промяна от jenni на Май 15, '16, 22:33, променено общо 1 път.
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Градината на Женя

Мнение от jenni »

Noel написа:Много красиво представяне :D
Заешките уши е стахис :dovolen:
Детелината не стрижи-остави я да цъфти и да хвърля семена.Отделно брати и ще имаш още другия сезон чуден килим.
ОК ,Ноел ,ще и дам шанс на детелината ,дано се отчете подобаващо :D Стахиса ,вече ще е с бадж ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”