Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Margaritenia »

Тутти, и при мен мулчът от кори много помага срещу плевелите. А ми казаха, че дори могат да се пръскат с раундъп независимо, че са върху мулч или чакъл, за да изгнива корена и да не растат повече, но трябва да имаш фуния на пръскачката, за да не засегнеш и други растения.
А чуждото тяло в окото не е шега работа! Може би няма да навреди да посетиш лекар...
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
треволяк
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Май 4, '16, 10:22
Местоположение: София

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от треволяк »

Невероятна красота.Поздравления и поклон и от мен.Изискано,стилно,великолепно и много премерено.Дело на художник.
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Звездичка »

Сърцето ми излиза от ритъм в тази тема :potekoha: Тутти :sbow:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1325 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от маргото »

Глицинията, рододендрони, азалии- чудесни са! :daaa:
Всичко е красиво при теб! Премерено и подредено!
Тутти, радвай ни често със снимки. Бъди здрава! :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5750
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1999 пъти
Получил благодарност: 2384 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Изображение

Изображение
Това са две рози Gertrude Jekyll,засадени са миналото лято,бяха в саксии и са от моята колекция "ароматни хубави".Да припомня,че имам късмет,купувайки такива рози,да се окаже,че всички са Остинки. :ieeemyzh:
А сега по-старата Pat Austin,щамба на осем години.До нея е Айсберг,и тя осемгодишна.Тази пролет я подрязах повече,защото беше станала огромна,а там не искам да ми скрива изгледа от терасата към градината.

Изображение

Изображение
Днес след двата топли дни и невероятни и интензивни аромати на рози,се замислих колко много съм изпуснала миналите години,като не съм имала такива уникални и силно ароматни рози.Имах няколко хубави,но не и такива.Целият двор така ухае,невероятно направо.Дори в момента аромата не намалява,направо не ми се прибираше. :liubov2: Е,сега пак е момент отново да ви благодаря,защото вие ме подтикнахте да имам такива рози и съм във възторг. :liubov2:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5750
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1999 пъти
Получил благодарност: 2384 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Да покажа и четири други,пак от миналото лято.Graham Thomas,Tess oy the d'Urbervilles,Princess Alexandra of Kent,L.D.Braithwaite.

Изображение
Както виждате,има много други,които се навъртат покрай тази красота и аромат.Дори си поспиват пред нея.

Изображение
Уж е катерлива,ще я помоля да дръпне на височина,засега върви като храст.

Изображение
Всъщност тази Сашка Кентска беше причина,търсейки информация за нея,да попадна във форума.Тогава си бях купила Александра Ренесанс,но покрай нея видях и Сашка и знаех,че някой ден ще я има в градината.Приказна,огромни цветове,ароматна,силни клони,една от любимите ми.

Изображение
А тази роза има най-невероятно червения цвят,който съм виждала.Разкошна е.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от calico »

Тутти, Пат Остин щамбата е потресаващо красива, до премаляване :shock: :shock:
всичко е красиво, но това да отгледаш пред годините 8 годишна щамба, и то в София, си е за медал да знаеш

а Гертруд Джекил е уникална с този неин светещ център, а и като знам колко много е ароматна :potekoha:

страхотни рози в страхотна градина, ухание без аналог.
За Тес ли казваш, че я чакаш да се катери? Нали знаеш че всички са храстовидни, ако някой има склонност а расте повече, приучавай я да се катери- подвеждай, орежи малко ниските долни клони. Но според мен те са прекрасни като храсти, за катерачи има хиляди рози, но остин храстите са от друга галактика рози
а Принцеса Александра е като магнит, човек все натам ходи :liubov:

и просто подскачам нетърпеливо само като си представя какъв храст ще ти направи Гр.Томас там където е, след три години

имаш страхотни приятели, инспектират розите май :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elena kirilova

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от elena kirilova »

Тути,може ли да ми кажеш щамбовите рози завиваш ли ги с нещо за зимата
с такива размери май е трудно
и аз имам щамби и ги режа доста, за да мога да ги увия за през зимата,но така им намалявам обемите на короните и нещо не ми харесва
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5750
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1999 пъти
Получил благодарност: 2384 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

И за да не пропусна, да покажа божурите и някои храсти,които в момента цъфтят.

Изображение
Божурите са толкова тежки,че са подпряни на три места.

Изображение
Физокарпуса.Поглед през розите на терасата.

Изображение
Вейгелата,пак порасна след едно тъпо подрязване,защото пречела на някакъв майстор да ревизира шахтата.

Изображение
Дойция.

Изображение
Фотиния.До нея е смрадликата.Струва си да ви покажа фотосесия на любимата червенолистна смрадлика.

Изображение

Изображение
За край тази вечер да споделя с вас един любим момент от деня.Вече всички сме вечеряли,слънцето залязва,на тераста ухае на рози,силно и замайващо,а умората от деня изчезва незабележимо.Наистина заради тези мигове си струва цялото усилие,търпение и липса на свободно време.Прегръщам ви и до скоро.Има още за показване.
И понеже вече е топло,да се организираме и да се видим точно тук,на терасата...

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5750
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1999 пъти
Получил благодарност: 2384 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Calico,медал чак...не знаех,че е трудно.Увеличиш ли снимката,вижда се,че стъблото е дебело,но от самото начало си е малко криво,укрепила съм го,но нещо не е красиво,та си мисля да помоля един познат железар да й направи красиво укрепване,така с най-разнообразни превръзки е грозно.Благодаря,че ме похвалвате в розените ми занимания.А Сашка вярно е магнит,аз толкова я харесвам,че като разбрах,че съм попаднала на нея,засадих три на триъгълник пред къщата и започнаха да правят голям храст,а аз все ги обикалям.
Елена,честно,някои зими съм пропускала,други съм я завивала.Слава Богу,не успях да я гътна.Не знам дали вече съм си признала,ама отначало нищо не знаех за розите,а пък за щамбите хич.Важно е да се внимава да не се задуши от топлите недишащи завивки.Аз завивам само присадката с клонки от иглолистните,вътре в туите има колкото искаш сухи,ако разровиш,хем ще ги почистиш.За да не падат,увивам вестник като паничка и пълня с клонки.После ги укрепвам с още една подпора,и накрая увивам с агривело,което купувам от където намеря в магазините.За тази зима открих в един магазин за пчелни консумативи голямо,покри я цялата корона.Става много бързо,а ако стане много топла зимата,си правя прозорче,да диша.После като застудее трайно отново,затварям прозорчето.
Тази зима беше избило багрилото от оня студ през януари,стана на червени петна,но се оправи.Затова идната пролет и аз ще я орежа подмладяващо.Ще порасне отново,това е яко нещо.Напукано е стъблото,дали е проблем,не знам.Ще питам и ще чета.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”