Градини в околоблокови пространства

Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от ToBo »

Ретаара, това е грандиозно като в Борово :shock: Пролетта е невероятно :liubov2: Давай снимки и от другите сезони, моля :dovolen:
ToBo написа:Джозефин, следващата седмица (тая от утре) започвам моя експеримент на обществено място :stiskam:
Тук днес ми поднесоха първата изненада :mrgreen: С радост видях сутринта, че всичко си е на мястото и никой не е пипал/тъпкал :nod: Но по-късно разбрах, че там щели да копаят и извършват строителни работи и впоследствие да бъде английски двор :ufff: Поне ще ми кажат кога, за да ги извадя и върна обратно след офанзивата :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
GIOIA(Джоя)

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Не е около блока,но е на улицата.Растенията са прости и никой не скубе,само децата ми крадат въженцата ,с които ограждам,че общинските косачи,косат наред :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрав за Ноел :liubov:

Изображение
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от retaraa »

Джоя, много е хубава :daaa:
Тобо, изобщо не мога да се меря с Ноелчето. Аз имам съвсем обикновени цветя и изобщо не е така подредено като при нея.
Ирисите започнаха да се отварят :)
Изображение

Скъп подарък от Мери :sheart:
Изображение

Изображение
треволяк
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Май 4, '16, 10:22
Местоположение: София

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от треволяк »

Здравейте мили хора.
Чета ви от много време и се възхищавам на всичко направено.Регистрирах се днес защото лежа с изкълчен крак и най-после ми остана време.Живея в апартамент с малка градинка между трите входа.Като се настанихме,купих и посадих една вечно зелена магнолия(хвана се-вече е на две години)иедна листопадна която погина.Дворчето е от две части-едната с трева,няколко юки ,ириси и магнолията,а вътрешната е с голямо дърво(дъб мисля),което прави голяма сянка и под него е голо.Опитах да засадя под него едни подарени почвопокривни,но веднага изсъхнаха.Почвата е много калпава,сухо и сенчесто е.Моля за помощ и съвети : какво мога да сложа под него,откъде да го взема и въобще всякаква идея е добре дошла.Ще опитам да кача снимки,но по-късно,че незнам как.Благодаря ви предварително.
Deleted User 2919

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Deleted User 2919 »

треволяк написа:Здравейте мили хора.
Чета ви от много време и се възхищавам на всичко направено.Регистрирах се днес защото лежа с изкълчен крак и най-после ми остана време.Живея в апартамент с малка градинка между трите входа.Като се настанихме,купих и посадих една вечно зелена магнолия(хвана се-вече е на две години)иедна листопадна която погина.Дворчето е от две части-едната с трева,няколко юки ,ириси и магнолията,а вътрешната е с голямо дърво(дъб мисля),което прави голяма сянка и под него е голо.Опитах да засадя под него едни подарени почвопокривни,но веднага изсъхнаха.Почвата е много калпава,сухо и сенчесто е.Моля за помощ и съвети : какво мога да сложа под него,откъде да го взема и въобще всякаква идея е добре дошла.Ще опитам да кача снимки,но по-късно,че незнам как.Благодаря ви предварително.
Откъде си?
ето пример: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1320124" onclick="window.open(this.href);return false;
http://agro.bg/topical/article40015.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Намери съмишлениците..Не дей сам(а), ще изглеждаш нестандартен(-на) за околните..Даже по-добре три или повече..дружинка. :dovolen:
треволяк
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Май 4, '16, 10:22
Местоположение: София

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от треволяк »

От София съм.Мисля,че не съм сама-миналата седмица се появи люляче с оградка около него и някой отвреме навреме подстригва тревата,но всичко е в предната част.Тази с дървото е зле и за нея искам да се погрижа.Хубавото е , че има ограда откъм улицата и е сравнително спокойно.Никой не съм видяла да къса или тъпче,т.е- има шанс каквото се направи да оцелее,но сянката и бедната почва ме притесняват.
Deleted User 2919

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Deleted User 2919 »

треволяк написа:От София съм.Мисля,че не съм сама-миналата седмица се появи люляче с оградка около него и някой отвреме навреме подстригва тревата,но всичко е в предната част.Тази с дървото е зле и за нея искам да се погрижа.Хубавото е , че има ограда откъм улицата и е сравнително спокойно.Никой не съм видяла да къса или тъпче,т.е- има шанс каквото се направи да оцелее,но сянката и бедната почва ме притесняват.
Питай Noel ... Миша ще даде съвети.Отиди, като се оправи крака, на срещата им..в София. Бре, пак се намесих не там, където ми е работата :nod: .Мълчат, не отговарят на треволяка ..Треволяк, все пак неудобен въпрос, щото смени стрелкичката, явно обърка се. Госпожо, госпожица ли? Да не се изложа с обращението.. :oops:
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от retaraa »

Треволяк, добре дошла :tzvetentze: Пиша през телефона и не мога да ти дам линк, но разгледай форума има тема как се качват снимки. Може и с търсачката да я откриеш. Има тема и за сенколюбиви растения. След това си открий тема в "нашите албуми". Ако искаш и тук качи снимки и ще получиш много съвети.
alina написа: Питай Noel ... Миша ще даде съвети.Отиди, като се оправи крака, на срещата им..в София. Бре, пак се намесих не там, където ми е работата :nod: .Мълчат, не отговарят на треволяка ..
Алина, не е коректно от твоя страна така да злепоставяш Ноел и Миша. Всеки влиза във форума и дава съвети когато може. Миша писа няколко пъти (по друг повод), че има лични ангажименти и тревоги...Не съм защитник на никой, но моля те се въздържай от такива коментари :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31864
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1212 пъти
Получил благодарност: 3051 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Мария Николова »

Треволяк, дебелата сянка под дърво, е суха сянка. Сянката от сграда е "влажна сянка". Корените на дървото изсмукват цялата влага в почвата и затова там нищо не вирее. Можеш да опиташ бръшлян, защото той ще тръгне по ствола на дървото и направо от него ще смучи "сдъвканата" храна и влага и ще я праща в най-далечния си край. Иначе всички сенколюбиви се нуждаят и от мъничко слънце.
Трябва да се мисли за цветя, които цъфтят преди разлистването на дървото - минзухари, кокичета.
Другия вариант е да се направи каменна градина с 1-2 места за сядане в летните жеги.
Като видим слънчевата градинка, ще пращаме китки. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Deleted User 2919

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Deleted User 2919 »

retaraa написа:Треволяк, добре дошла :tzvetentze: Пиша през телефона и не мога да ти дам линк, но разгледай форума има тема как се качват снимки. Може и с търсачката да я откриеш. Има тема и за сенколюбиви растения. След това си открий тема в "нашите албуми". Ако искаш и тук качи снимки и ще получиш много съвети.
alina написа: Питай Noel ... Миша ще даде съвети.Отиди, като се оправи крака, на срещата им..в София. Бре, пак се намесих не там, където ми е работата :nod: .Мълчат, не отговарят на треволяка ..
Алина, не е коректно от твоя страна така да злепоставяш Ноел и Миша. Всеки влиза във форума и дава съвети когато може. Миша писа няколко пъти (по друг повод), че има лични ангажименти и тревоги...Не съм защитник на никой, но моля те се въздържай от такива коментари :tzvetentze:
По-скоро ,твоето е некоректно да ме нападаш.. Казах на треволяк, да пита Ноел и Миша ..Н-даааа Написах, че на форума мълчат за питанките и. След като Мария отговори, аз няма повече да влизам във вашето пространство на хазяйките на форума. :eeeh: :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”