Ъъъ...мотивацията...

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от calico »

направо го обожавам тоя Тони Филипов, доктор :lol: :lol: :lol: http://reduta.bg/v2/article/%D0%B8%D0%B ... 1%80%D0%B8
вижте пак какви бисерчета е писал, верни бисерчета

********************
Вторник, 28 януари

Ей, братя, да ви се похвалим. Най-после си намерихме подходящ личен лекар. Щото може и да не ви се вярва, но и докторите трябва да имат личен лекар. Казва се д-р Пауло Убиратан, шеф на болница в Пуерто Алегре, Бразилия. Изключителен прогресист. За алкохола вика в никакъв случай да не се спира. Прави се, вика, от природни продукти и няма как да е вреден. ”Виното, вика, се приготвя от плодове. Брендито – това е дестилирано вино. Бирата пък се прави от ечемик. Затова не се лишавайте и от нея.” Същото казва и за червените меса, дето тукашните диетолози се надпреварват да ни ги забраняват. „Какво ядат кравите? Трева и царевица. Така че една пържола всъщност е най-ефективният начин да предоставите растителна храна на своя организъм. Предпочитате да приемате зърнени храни? Тогава яжте пилешко.”

На доктора докторът

Никога не ми беше хрумвало, че пържолата всъщност е растителна храна. А е толкова логично! За движението, друга маниащина на тукашните доктори, вика: „В сърцето е заложен запас от издръжливост за извършване на определен брой мускулни контракции. Не ги хабете за правене на упражнения… Искате да живеете по-дълго? Спете и уважавайте сиестата… Ако дългото ходене пеша беше толкова полезно, то пощальоните щяха да са безсмъртни."

Толкова е логичен, че нищо не може да му се възрази: „Зайците бягат и скачат без почивка, но живеят не повече от 15 г. Костенурките са мудни и бавни, не бягат и нищо не правят, но въпреки това живеят по 450 г.”

Е не е ли точно така?!

И накрая обобщава: „Животът не трябва да бъде пътуване към гроба с цел да пристигнете там в добро здравословно състояние, с привлекателна и добре съхранила се външност. Най-добре е да тръгнете по пътя с чаша бира в едната ръка и вкусен сандвич в другата и да го завършите след безкрайно практикуване на секс... И да признаете накрая, че това е било едно прекрасно пътешествие и наистина си е струвало да го изживеете.”

Казвал ли съм ви колко пъти съм чел Еклесиаст, за да разбера какъв е смисълът на живота? Ами това е смисълът, другото е „суета, суета и гонене на вятъра”.

Аз например искам да умра болен. Ако умра здрав няма си го простя никога!
******************
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от батко ви Санди »

Мотивацията според мен е според нуждата и желанието да промениш нещо. След като ми намериха проблемите миналата година от спукан прешлен на гръбнака и докторите не казаха нищо за лечение, отидох при един йога. Той ми направи един сеанс - комплекс упражнения. След тях просто усещах, че всичко си отива на мястото... Човекът ми каза, че трябва поне една година да се занимавам, за да има ефект...И така от август миналата година се занимавам редовно всяка сутрин... Действително съм по-добре в момента, но има още какво да се желае, пък и още не съм тренирал цяла година :dovolen: ...
От 7 години не пия кафе... :)
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от katia »

Бате Санди :tzeluvka: да кажа и аз... с йога се занимавам от 4 години...след откриване на нелечимо заболяване. Ефекта е невероятен и траен...но йога се превръща в начин на мислене и на живот. Аз практикувам в група, там ми е по-добре, но това е индивидуално, групата увлича. От 4-годишните ми наблюдения стигнах до извода, че външния вид на човека не е достатъчна мотивация да направиш нещо за себе си, тези които практикуват йога за отслабване се отказват доста бързо, но виж здравето е сериозна мотивация в началото...след първото по-сериозно прекъсване усещаш, че се скапваш психически, губиш гъвкавостта си и това започва да ти пречи и болестта отива някъде на зад, практикуваш за да се чувстваш добре ежедневно...не мисля, че ще оздравея...но това да се чувствам добре всеки ден е сериозна мотивация...Не спирай след като мине година...йогата се практикува, пък може и да не можеш да спреш :mrgreen:
Аватар
батко ви Санди
Кафе с мляко
Мнения: 295
Регистриран на: Авг 21, '10, 12:46
Местоположение: 19 hole teebox...
Обратна връзка:

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от батко ви Санди »

:oops: Аз нямам възможност да се занимавам в група, но в момента сутрин ставам рано, малко масаж, йога, ниши и дихателни упражнения... и завършвам с ба дуа дзин...Между другото това последното ми намести рамото след като го бях контузил по-миналата година есента. Сега ме наболява гърба, но като замахна със стиковете за голф, осезателно чувствам по-добрата гъвкавост. Затова няма засега да спирам тренировките :nod: Килограмите ми заминаха поради други проблеми, но се надявам по-комплексно да си подобря здравето. Честно казано оценявам, че на работата ми се скапват нервите и трябва да си намеря друга работа...
От 7 години не пия кафе... :)
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от katia »

Моите практики са средно 3 пъти в седмицата по 2 часа, гледам 2 от тях да са ащанга и 1 хата. Дихателните практики също са задължителни, те загряват тялото и изхвърлят токсините. Общото здраве няма как да не се подобри след време, основните асани са точно за гръбнака...В групата ни идва преди време Христо Илиев /често идват учители, дори от Индия/ та Илиев ни беше направил таблица колко болести са предизвикани от обездвижването на гръбнака, в ежедневието ние го огъваме само напред, няма ежедневна дейност, която да изисква обратна извивка. Преди 4 години аз ставах сутрин с дупето на горе, защото не можех да си вдигна кръста от болки...сега определено съм по-гъвкава и подвижна от доста 20 годишни деца и най-важното имам самочувствие и се чувствам страхотно :ieeee: Така, че продължавай и всичко ще си дойде на мястото :nod:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Светката »

Мотивацията е много важна.От един месец насам тичам на стадиона.Яко си спортувам,като пич.
Пробягвам по 6 обиколки=2,400м След това извървявам по 4 обиколки=1,600м Общо 4 км си ги правя всяка вечер.
Чувствам се прекрасно.Тонусът и всичко друго са по 6 точки. :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
troll

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от troll »

Прочетох темата, пропущил съм я.
Вии лежте на таз кълка(дебела) кво харесвали мъжете.
:mrgreen:
Гледайте вие какво харесвате, а ще имате каквито сте вие.
Щото подобните се събират и се допълват.
Тук, понеже сме у един цветарски форум, нека го кажа така:
Доматите се чифтосват с домати, а не с чушки.
А ако за поколението говорим... то под доматите се наблюдават домати,а не круши.
т.е. ако говорите за мъже .... въпросът е за какви мъже говорите.
:mrgreen:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от ivanina »

Светката написа:Мотивацията е много важна.От един месец насам тичам на стадиона.Яко си спортувам,като пич.
Пробягвам по 6 обиколки=2,400м След това извървявам по 4 обиколки=1,600м Общо 4 км си ги правя всяка вечер.
Чувствам се прекрасно.Тонусът и всичко друго са по 6 точки. :dovolen:

...Да, мотивацията е движещата сила към постигането на определени цели(образование ,имущество- пари, визия)...без нея животът ни е Пълен застой- маршируване на Едно място :nod: ....от казаното тук , разбирам че тази мотивация , ще доведе мотивирания до една прекрасна спортна,атлетична фигурация - която пък е предпоставка за добро здраве и повишено самочувствие (непредвидими промени)! :daaa:
Светката , все така бъди, и не губи никога мотивът си...(който и да е той)! :twisted: :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от ivanina »

.....и аз така , пак по мой стар обичай - първо пиша...после чета :oops:
....то всичко писано тук се въртяло покрай- фацата , докарвайки я в добра форма със спорт.
Млади момичета , плуващи - бягащи ....и все- ден до пладне. :hmmm:
За мен , всяка започната - а после зарязана и недовършена работа(било във фитнес или на нивата ) е точно Липса на мотивация, и за да сме сигурни в това че ще докараме телата в желаната от нас форма - трябва да поддържаме постоянно жив своя мотив....или , в случай че той ни напусне - да заобичаме прекалено много себе си , като самовлюбен нарцис за да не се изоставим никога! :hmmmmmm:
.....аз съм за второто - то е по- сигурно :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Светката »

Тая седмица е много дъждовна и мотивацията за тичане отпада временно. :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”