нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Публикувай отговор
georgiev
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Окт 4, '15, 17:20

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от georgiev »

Здравейте, след като дискутирахме направих следното:
Първи опит:
- нарязах 30 - тина резници от розите пред блока;
- потопих ги в вкоренител, увих ги в мокри вестници, поставих ги в найлонови пликове и ги завързах;
- поставих пакетите на студено и тъмно на остъклен балкон в шкаф. Температурата не е падала под 7-10 градуса;
- след 3-4 седмици всички резници имаха КАЛУС - не съм ги отварял преди това;
- поставих торф във найлонови пликове, намокрих го обилно, изчаках да се отцеди водата и поставих резниците в торфа, както бяха увите във вестниците. Отгоре на резниците поставих още един плик за да се запазва влагата;
- отново ги оставих на остъкления балкон, но на светло. През деня температурата достига до 20 - тина градуса.
През това време ги наблюдавах, че се разлистват.
Вчера ги проверих и останах приятно изненадан, че повечето от коренчета се виждат през найлона.
Имам 2-3 почернели резника.
Втори опит:
- нарязах резници от рози;
- потопих ги в вкоренител и ги поставих в кофа с пясък. Температурата не е падала под 7-10 градуса и не са били покрити с найлонов плик;
- до тази неделя от 20 броя само един имаше образувал калус, другите бяха почернели в частта си която беше в пясъка.
Трети опит:
- поставих три резника направо в градината под балкона. Резниците бяха с обърната Т-образна форма. Към днешна дата и трите резника са се разлистили и изглеждат в добра форма.
Това от мен.
Поздрави на всички.
С уважение,
Г. Георгиев.
П.С.
С удоволствие бих продължил да дискутирам с Вас.
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от janethd »

Страхотна тема,но не бях я отчитала до край .Признавам и аз експериментирам, но за сега съм само на ниво клаус ,имам забодени в саксии с пръст и пясък,сега ще пробвам и както Миша казва,но без вкоренител понеже нямам.В руските форуми четох,че поръчките могат да се обработят с фунгоцид аз ги пръскат с То син,но още не мога да преценя дали има ефект
Искам да благодаря за сподели тия опит
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”