Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Една част от повдигнатите лехи е готова, при подравняването от едната страна се оказаха по 20 см, от другата - по 50 см повдигнати, всеки план е предпоследен ;) , купих торф Щендер, насипах за последен пласт, обаче много сухо седи, взех едрата фракция без перлит, да взема ли отделно перлит, как мислите? Няма ли да се засушава много бързо, ако е само на торф горният слой? В момента е пухкаво, мекичко, кучето помисли, че сме му направили креватче и салатките, които и без това бяха тънки като косъм, отидоха по дяволите.
В калната глина никога не му беше хрумвало да си ляга. :twisted:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от calico »

ще се засушава, не го оставяй само така
трябва си и градинска пръст, с малко глина
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Торф само с перлит няма да стане за финален слой, така ли? Трябва и с пръст да смесвам? Отдолу е глина, пясък, тор, компост, дървени стърготини и дървесна пепел, това всичкото е смесено.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от calico »

не знам Роуз, ама аз не бих сложила торф за отгоре, много пресъхва. А ти няма да си там ежедневно, нали?
по-добре е да смесиш от твоята почва с малко пясък, отколкото торфа
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от bell »

РОУЗ написа: В калната глина никога не му беше хрумвало да си ляга. :twisted:
:slips: ей, не мина и ден и пак го хокаш. Укор ли усещам?.... :angelche: Той е злато, малко кално, но все пак злато - Пожарникар! :lol:
Lois

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Lois »

ох как си е полегнал пожарникарят, душичка :)
моите котани лежат в съндъците по същия начин, чудя се като посея семената как ще ги опазвам
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Смейте се вие, а аз и тунелчета ще трябва да правя, за да спася лехите от кучо :mrgreen:
Но пък ме убеди, че повдигнатите лехи са наистина по-топли, дори и двайсетина см. над земята да са, кучето си търси по принцип къде на по-топло да легне, в апартамента лежи там, където слънцето напича на пода, а в двора си намери най-топлото местенце . Освен да му направим до лехите едно креватче и на него. :lol:
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от MitkoGeorgiev »

РОУЗ написа:Торф само с перлит няма да стане за финален слой, така ли? Трябва и с пръст да смесвам? Отдолу е глина, пясък, тор, компост, дървени стърготини и дървесна пепел, това всичкото е смесено.
Не знам дали ще съм ти полезен, но тая година сях разсада само с торф. Така съхне, че почти всеки ден трябва да поливам. Днес се усъмних и го разрових.сух е до долу. Ако така поливах предишните години, сеченето ми беше в кърпа вързано. Та прави си сама изводите. :stiskam:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
troll

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от troll »

На френски има спецялна дума за красиво аранжирана зеленчукова градина, която вече е и в англ.
"potager"
опитайте да търсите с това картинки.
А има спецялни системи и аранжировки... ма аз съм все още на друг етап.
:mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Миша »

Торфът отгоре е много добро решение за мен, запазва влагата отдолу, държи по-топло и по-рохко, а че е легълце за домашните любимци спор няма , обаче ако сте забелязали те спят на едно и също място, така че просто вижте къде обичат да спят, няколко дни поливайте останалото място да е по-студено и любимците много бързо научават до къде се простира тяхната територия .И аз имам доста котки, нямам друг избор, имаме змии :eeeh: ,пускам ги дори при разсадите, но нямам никакви поражения , нито от лежане, нито от други екстри, много бързо се приучват животинките кое и къде е разрешено
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”