Моята градина в....Тексас

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
elena kirilova

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от elena kirilova »

Здравей Titina
или просто Тина :dovolen:
добре дошла при нас
тук ще намериш много информация,много идеи ,много хора ,които ще ти дадат правилния съвет съвсем добронамерено
градината ти е много интересна за мен
цялата тази екзотика ,която е толкова трудна за постигане при нас
а ти защо нямаш рози...не може без рози :svekurva:
ние тук направихме какви ли не акробатики за да се сдобием с американски рози ,а ти имаш толкова големи възможности там
посади си рози,ще имаш цвят дълго,много дълго
ще се получи страхотна симбиоза с тези цикаси и цялата тази налична екзотика
аз мечтая за това
Изображение Изображение
виж тук
http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.823&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;
за мен тази роза се оказа недостижила мечта
виж розите на Карут,в целия им асортимент и бласък
имаш възможностте,имаш място ,имаш и желание
значи трябва съвсем минимално усилие и ще ни показваш страхотни красоти,сигурна съм
elena kirilova

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от elena kirilova »

вярно Калико,момичето пише за змии :shock:
това е адски гадно и притеснително
обаче.....
там където има българин винаги ще има и градина,страхотна градина
Тина,ще я постигнеш! Сигурна съм.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Бобсъна »

Ма там са субтропици бе милички...ората садят бугита по дворовете:

Изображение

Изображение

http://blog.chron.com/lazygardener/2008 ... ainvillea/" onclick="window.open(this.href);return false;

E,някой бучкат и цитруси,ама требе да се внимава за студени зими(мисля че през 2008 пада краткотрайно до -8,-10)
Изображение
Lois

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Lois »

Титина, много интересна градина! И къщата много ми харесва, давай да видим и предния двор, и вътрешния ( това много ме заинтригува :nod: ) Наистина малко цвят липсва, и бугенвилиите сигурно ще растат при теб. А розите мечталки на Лени, наистина, те са до тебе, не може без поне две-три на Карут :))) Щом дори тук успяхме да се докопаме до няколко сорта :dovolen:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Asarina »

Титина, добре дошла! :dovolen:
Много хубав двор!
И аз като Еленка веднага си представих РОЗИ! Около чимширите :potekoha: Ред рози, ред чимшири :potekoha: :D Какви ли рози биха понесли влажния Хюстънски климат :hmmm:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Asarina »

Титина, добре дошла! :dovolen:
Много хубав двор!
И аз като Еленка веднага си представих РОЗИ! Около чимширите :potekoha: Ред рози, ред чимшири :potekoha: :D Какви ли рози биха понесли влажния Хюстънски климат :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1037 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Мария Николова »

Хюстън, тук Нова Загора, чувате ли? :D
Не че много разбирам, но си мисля, че ако не се чака само от небето, а се изгради поливна система, има стотици видове, които могат да цъфтят не само в Нова Загора, а и в Хюстън, и ... на Луната. ;) По своята биология, във вегитацията си растенията се водят от температурите през деня и през нощта и от продължителността на деня. Безводието влошава, утежнява тези дадености, а напояването разширява палитрата на цветята, които успяват да се адаптират.
Змиите са подобни на бълхите по котките и кърлежите по кучетата. Един таралеж в случая ще ви реши проблема :daaa: и с пълен корем ще ви благодари. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от troll »

Нова Загора! Нова Загора!
Тук Монреал!
Как ме чувате?
приемам.
туй са данни за средномесечните температури у хюстън.
https://www.currentresults.com/Weather/ ... verage.php
Там ако не уберът доматите до края на май ....
А тексаските таралежи, ако ги имаше, през лятото идват на по-студено, та да оцелеят.
:mrgreen:
А да...
там в оранжериите правят студено...
:mrgreen:
Titina
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Юни 19, '12, 19:12

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от Titina »

Добре заварили...и благодаря за посрещането.
Troll, за доматите си прав, има около 20 дни в които могат да узреят, но пък за пиперът е рай (имам три годишна чушка -пак е съфнала.
Ако трябва да опиша климата, температура около 40 С, влажност над 80%.... Август и повече. Усещането е като да си сложиш вода да ври във фурната, да отвориш вратата и и да седнеш срещу нея.
Имаме поливна система система и капково напояване, полива се всяка сутрин.
Имам и рози, не, като да нямам. Първи опит -Дейвид Аустин -4 катерача -за 4 години не са мръднали. Всъщност първи опит от изложение в ботаническа градина за скромните $50 си взех селектирана шипка ( трябваше да цъфти целогодишно)... После в един магазин си взех 5 рози за $20 -най-успешната покупка. Растат и цъфтят целогодишно.
Ето тук имам малко рози и коприва (последната контрабанда от България)
Изображение
А ето и вътрешният двор. Цветята са дръпнати напред, че онзи ден валя и използвах да се самополеят
Изображение
Изображение
Точно в този предния двор убих последната змия (около 50 см). Има много - заради топлия климат, влагата...имаме си и скунксове и .....абе кво ви дойде на ум. А комарите, хапят и през дрехите....да кажа ли, че в момента са на рояци. Живеем в града, но има много паркове и реки ( ако знаете каква змия мина през краката на съпруга ми в близкия парк)
troll

Re: Моята градина в....Тексас

Мнение от troll »

Ако си склонна да изключиш датчика за движение на алармата може да си вземеш котана.
Котките не прощават на всякаква змия.
Аз ги харесвам много.
:mrgreen:
Кучетата са мощни, а котките са бързи и ефективни.
:mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”