Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Zory »

РОУЗ написа:Билковата градинка е по-близката до къщата, зеленчуковата е след това, а и лехичките са по 40 см, ще са повдигнати само 10 см. тези в лабиринта, та можеш спокойно да прекрачваш, а ако ти се забавлява, тогава се въртиш в лабиринта. :lol:
Роузи, в зеленчуковата градина какво смяташ да засадиш (извинявам се ако някъде си писала и не съм допрочела)
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Домати ще садя малко, при мен досега ставаха към 15 август, надявам се с тези лехи да дръпнат поне в началото на месеца, но така или иначе ядем около месец домати от градината, защото после пък почват сланите, така че няма смисъл да садя много, друго - лук, моркови и чесън повечко, салати и спанак, краставици и корнишони, няколко тиквички, люти чушки, от всичко по малко :dovolen: ...квадратите в средата са 80/80, страничните лехи са по 80 см, само от едната страна е 40 см.
А, да, и смилянски боб, ама той ще си има друго място, в 2-3 квадрата извън тези градинки ще е.
Това всичкото е на 80 см. от оградата, на която имам едни малино-къпини от Пландорекс и други къпини, трябва да се постараят да не растат на повече от 40 см.
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Zory »

Благодаря ти за изчерпателния отговор, тъкмо щях да допълвам въпроса за размерите на лехите :tzvetentze:
аз се интересувам най-вече за домати дали ще станат в такава градинка
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Зависи колко голяма зеленчукова градина искаш, моята е малка, за повече продукция, особено при по-дълъг сезон и добра почва, можеш да се справиш и с традиционни лехи, при мен има много причини - глина, къс сезон, голи охлюви, троскот...направо не мога да намеря една причина да не са ми повдигнати лехите. :mrgreen:
Deleted User 5091

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Deleted User 5091 »

Роуз, много хубаво си я измислила тази формална зеленчукова градина!
Можеш да си направиш дизайн с различна височина на колците за домати, после средно високи и накрая без колци-тиквички и други.
А против голите охлюви четох, че се слага пак както за хортензиите утайка от кафе.
Колко кафе трябва да се изпие :lol: :ieeee:
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

Аз от Прекрасни градини да сложа това тук
" onclick="window.open(this.href);return false;

Точно така си представям аз красивата зеленчукова градина :nod:
Обаче не бих посмяла да я наподобя, че практичността ми взима връх - как може толкова агресивно разпространяващи се и самозасяващи цветя да използват :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от calico »

Роуз, изтървала съм ти новия план. Ама е велик :ieeee: показвай снимки
естествено че е формална, прекрасно формална е :angelche:

Лаленце, то това не са градини, това е по-голямо от цялото ни село.
И кон трябва да имаш там, как се ходи иначе, далеч е. :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от ivanina »

лалесъм написа:Аз от Прекрасни градини да сложа това тук
" onclick="window.open(this.href);return false;

Точно така си представям аз красивата зеленчукова градина :nod:
Обаче не бих посмяла да я наподобя, че практичността ми взима връх - как може толкова агресивно разпространяващи се и самозасяващи цветя да използват :hmmm:
Чудни градини , направо приказка....
:ieeee: Такава беше идеята ми за зеленчуковата ми градина ....а ето на, че някой малко преди мен я е измислил.
Цяла есен , и продължавам и тази пролет като художник да я рисувам в задния двор. :D
...Любимият се примири, разбра че на глава с мен няма да излезе - вдигна ръце и се предаде, с приказката сади квот щеш!....и аз садя ли садя... :lol:
Сега пък едно цвете не ми дава да изхвърля , всичко що сметна за отпадък и искам да премахна, ме кара да го садя в задния двор - я , колко празно място имало още...
Всичките ми чаени хибриди са там ...някъде край доматите, купих си и две щамбови рози от Бритрозако , цъфтящи храсти , магнолийки и какво ли още не!?!...Това е мечтата ми - цветя и зеленчук , домашни животинки - природа и щастливи хора под слънцето! :tzvetentze:
...искам да виждам вече в тая тема нашите творения , пускайте лични снимки ако има такива! :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Lois

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Lois »

много красива градина има това шато, много
не разбрах колко е голяма, ама за някакви хектари май ставаше дума? представям си как по цял ден са в градината, за да изглежда така
обаче си мисля, че в тая луда шарения няма да мога да вирея аз, то ставаш разноглед от цветове! Зеленчуковата част много ми хареса, и една круша имаше двуизмерна до стената
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”