Основни принципи при отглеждането на растения-почви, торене

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от Миша »

щом имаш усещане, че са преторени не слагай нищо, изчакай да тръгнат и ако има нужда ще помогнеш с листни торове , нека тръгнат и снимай, ще се опитаме да разгадаем нещата
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от boggy »

Миша написа:щом имаш усещане, че са преторени не слагай нищо, изчакай да тръгнат и ако има нужда ще помогнеш с листни торове , нека тръгнат и снимай, ще се опитаме да разгадаем нещата
Все пак поръчах Яра мила :)
остана ми Калцинит, който трябва да търся по магазините ,за да добавя към Ярата сега като се постопли.Имам амониева за след това.

Взех обаче пакетчета от по 100гр Хортигроу 15-5-30 - сега като се замисля за 50 рози май бая пакетчета ще ми трябват :( Тях във вода да ги разтворя и да поливам по 4-5литра на роза по 2 пъти в месеца лятото ,нали?

И Миша ако имаш калиев нитрат да ми донесеш малко с пролетните разсади ще съм мн благодарна - колкото и да струва, че не намирам.За есенното торене малко ми трябва.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от Миша »

Калций може да внесеш с листно торене, калиевия нитрат също ти трябва за пролетно-лятно торене, не за есенно .100 гр хортигроу е приблизително за 30-40 л вода листно торене , виж с колко литра пръскаш .Не бързай толкова с торенето, пак ще повторя, нека тръгнат розите и тогава решавай какво ще правиш .Моите рози не са торени с нищо освен с листни торове и не съм видяла да страдат от това :dovolen: , нямат чак такава нужда от торове
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от boggy »

А листното торене толкова ли е усвоимо за розите колкото и почвеното?Аз хортигроуа го взимам уж за почвено и то е с високо съдържание на калии / за лятото през 15 дни/ ,затова не съм предвиждала друг калии.
понеже чета,че за есента трябва калиев нитрат с магнезии :))) тотална обърквация май настана :( Извинявай
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от Миша »

Листното усвояване е много по-бързо от почвеното , но се явява като допълнение , не като основно торене, виж началото на темата, няма да имам време да обясня по-дълго .А относно есенното торене,зависи какви торове ползваш, за съжаление в доста статии не се обръща внимание на това, торенето зависи от и типа почва, и от самия вид на торовете , има бързо отделящи, има и бавно, някои се разпадат до 2 години
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от calico »

Абе Боги, защо ще ториш розите като и без тор ще цъфнат, особено щом имаш съмнения за преторяване.

каква е тая мания нонстоп торове и препарати... :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от boggy »

Ми защото ме е страх да не вземат да не цъфтят изобщо или лошо да се развиват:( мин година нз дали съм ги преторила .Пожълтяваха листата, не мога да кажа,че много цъфтяха и нарастваха :( затова си мисля, че ако торя ще имам по-хубави рози...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от calico »

boggy написа:Ми защото ме е страх да не вземат да не цъфтят изобщо или лошо да се развиват:( мин година нз дали съм ги преторила .Пожълтяваха листата, не мога да кажа,че много цъфтяха и нарастваха :( затова си мисля, че ако торя ще имам по-хубави рози...
колко годишни са ти розите? втора, трета?
общо взето грешно мислиш- по-скоро ще цъфтят без тор, отколкото с преторяване.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от boggy »

Тази година ще им е 4та, на други 3та, на др 2ра / катерачите/. Страх ме е,че ако има общи правила и задължително внасяне на определени елементи и аз не го направя те ще се развиват по-бавно или зле.Затова се опитвам да направя оптимална схема , хем да не преторявам, хем пък да внасям все нещо. Нямам анализи на почва, няма и да правя :( Но все пак каквото зависи от мен да направя...ако е необходимо...
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от sendi1966 »

Боги,ти яко си се запасила с торове :D
Мен направо ме е срам :oops: аз на мойте рози ще станат две години грам торчица не съм сложила.Цъфтят си като луди.
Преди две години им сложих по една шепа конска тор и това е.От миналото лято ММ ми обещава да ми донесе пак конска тор,ама още не се е наканил :D Трябва да взема да го ръчкам да мога да им сложа пак по малко.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”