Кои цветя сме яли като сме били деца

Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от juliboss »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от valichka »

Най-вероятно нямаше и да се сетя какво съм пасла като малък шущер, ако не бях прочела темата...
Късах цвета на петунии и облизвах тръбичката. Хем сладни, хем лепне, а и ароматец има... :nod: :nod: :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от Мария Николова »

Не само като гущер, но вече и като крокодил :lol: се разхождах из двора с петуния в устата - много сладък и ароматен нектар!
И още. Мустачки на лози. Ситните кафяви детелинки, с които сега се боря поне да намаля популацията им. Бялата акация. Цветче на индрише. Латинка. Розовите цветчета на плевела гергьовче. И сините цветчета на още един плевел.
Както и нещо, малко в страни от темата. Лепях листенца от червено мушкато на устните, вместо червило. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от Миша »

На латинката какво се яде, знам за семената, обяче май и цветовете се използвали ?Какъв вкус имат? Да взема да си купя едно пакетче латинки и да пробвам :hmmm: Обаче нали пускаше един лепкав сок, какво се прави, за да се махне ?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от botan »

Цветовете и листата имат вкус на лютиво зеле. Не знам за кой лепкав сок говориш. :hmmm:
Insta: ex_hort
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от Албена »

botan написа:Цветовете и листата имат вкус на лютиво зеле. Не знам за кой лепкав сок говориш. :hmmm:
Моите латинки придобиват лепкав сок ,като ги нападнат въшки! ;)
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от Албена »

Мария Николова написа:.
Както и нещо, малко в страни от темата. Лепях листенца от червено мушкато на устните, вместо червило. :hihihi:
С една приятелка си лепяхме по ноктите листенца от цвета на космос.Ставаше страхотен маникюр. :lol:
Rumiana_N
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Сеп 4, '14, 22:21

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от Rumiana_N »

В Кнежа при баба и дядо си хапвах тия работи дето изброихте - питките, латинка, маточина, киселец, акация и вдишвах грамофончетата, един много ароматен и вкусен прах. Много обичмах една стайна детелинка, киселичка, пасях на майка ми детелинката и в училище в кабинета по трудово имаше такава и редовно си похапвах, а учителката се чудеше защо не расте детелинката.
Deleted User 2919

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от Deleted User 2919 »

kim написа:Плодчетата на някакъв вид върба :hmmm:
:dovolen: Да, и обелвахме кората на върба и я смучехме, сладко нещо.Оказа се, че съдържа антибиотик, който се разпада , не се трупа в организма. Ядохм пъпките на хвощ, оказа се съдържа минерали : магний, селен, молибден, калций, калий, йод, марганец, селен
Дъвчих семки на киселец , оказа се, че полезен против паразитите.))) Ядох любимата храна на котките, виках и заешко зеле, не знам как се казва, търся и не мога да намеря латинското и име.
Ядохме, обелвайки кората на Анхелика , лекарствен дягиль Изображение
Чак сега разбрах, че децата имат интуиция, може би натрупана в подсъзнателното..Защото харесвах на вид плодовете на отровните вълчи ягоди, но никога не слагах ги в устата, нямах желание да ги вкуся:
Изображение

Изображение
Изображение
Rumiana_N
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Сеп 4, '14, 22:21

Re: Кои цветя сме яли като сме били деца

Мнение от Rumiana_N »

Баба и дядо бяха големи градинари, сами си гледаха три декара двор, плюс кокошки, плюс внуци. Те ме бяха предупредили за всички отровни растения, а за лозичката, да и тя е много вкусна и сега я похапвам. Киселеца, то се знае.
А правих и сироп от розови листа, розови листа-накиснати във вода, после мед и сок от вишна. Имах прелестен сервиз и сервирах на гостите си сока в него. Това беше напитката, а мезето бяха печени врабчета от братовчед ми.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”