ЛИЛИУМИ 2016

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от greeneyed »

bibi написа: п.п.ама още време ще ми трябва докато прежаля цветоносите.
Случват се такива неща при всеки, ама знаеш ли в кой случай ме е яд повече? Когато аз съм направила буданлъка да настъпя и счупя някое цвете! :lol: :lol: :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1740 пъти

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от Мария Николова »

bibi написа:Мерко,просълзих се! :tzeluvka: И недей праща никакви луци,че и от англичанина съм поръчала,а пък място вече нямам.А за ММ той сам си наля и си пийна/биричка/.И каза,че заради мен от най-спокойния мъж,станал най-нервния. :lol:
п.п.ама още време ще ми трябва докато прежаля цветоносите.
Ми те тръгнаха, Билянче, няма назад. 8-)
След Еконта, само на 3 минути има една топла витрина и фризер с целогодишно разнообразие кутии сладолед. Та покрай пратките до Левски, Дружба 2 и Козлодуй, си сготвих и си направих сладолед. ;) :srofl: Даже сега пред компа довърших порцийка сладолед и още се облизвам. :stongue: (Ползвам го за "облизвам се".)
Не забравяй, утре яхваш велосипеда и с китките на село. :lol: Да изпревариш валежите. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от bibi »

Ах Мария,ах,утре няма да яхна велосипеда,защото съм цял ден на работа,а и вали при нас,но при първи удобен случай съм там. :tzvetentze: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1740 пъти

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от Мария Николова »

bibi написа:Ах Мария,ах,утре няма да яхна велосипеда,защото съм цял ден на работа,а и вали при нас,но при първи удобен случай съм там. :tzvetentze: :tzeluvka:
Нали все ще спре да вали. ;) :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от Lizi »

bibi написа:Днес направо съм бясна :sangry: :sangry: ММ стъпа и счупи цели три около 10 см-ови лилиума.Да беше един,а то три.Не знам от тук нататък какво ще се случи?Ще избият ли отново,ще се запази ли луковицата за следващия сезон??
Аз на моя ММ съм забранила да реже асми и такива работи там където има цветя. И той се съобразява .
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от tili »

Хайде и тук да попитам. Новите английски лилиуми са чудесни и някои имат по 5-6 см пораснали листа. Та се чудя дали да ги насадя по по правилата изцяло в земята или да оставя открити връхчетата :hmmm:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от макс »

ето ги :ieeemyzh: от миналата поръчка
Изображение

Изображение

някой дори са се размножили :dovolen:
mama_li

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от mama_li »

tili написа:Хайде и тук да попитам. Новите английски лилиуми са чудесни и някои имат по 5-6 см пораснали листа. Та се чудя дали да ги насадя по по правилата изцяло в земята или да оставя открити връхчетата :hmmm:
Луковицата я садиш по правилата. Ако прорасналото стъбълце е малко, покриваш го с почва, без да му се притесняваш. Даже може би така е по-добре. Само внимаваш да не го пречупиш, когато притискаш за уплътняване.
Не им се притеснявай, ще те радват с цвят още този сезон!
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от Debi »

При мен започна лилиумния сезон :dovolen: -
Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1740 пъти

Re: ЛИЛИУМИ 2016

Мнение от Мария Николова »

Браво, Деби! :ieeee: :ieeee: :ieeee: На теб се пада да отвориш темата за лилиумите/2016 година! Хайде, момиче! :mrgreen:
При мен пъпките на първите оранжеви азиатци вече са оцветени, но ... толкова! :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”