Компост на цена от 7,50лв за тон

Публикувай отговор
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от renimoss »

Еееее, мила РОдино!!!!!!!!!!!! :evil:
И аз се бях приготвила да ходя тия дни.
На сайта им пише с дата 23.09.2015:
"Продажбата на компост от ИБТ Хан Богров се извършва по предварително утвърден график от Директора на ОП "СПТО".
Всеки, който желае да закупи компост от ИБТ Хан Богров предварително трябва да си заяви количество на тел: 0887 099 042!"
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Таралас »

renimoss написа:Еееее, мила РОдино!!!!!!!!!!!! :evil:
И аз се бях приготвила да ходя тия дни.
На сайта им пише с дата 23.09.2015:
"Продажбата на компост от ИБТ Хан Богров се извършва по предварително утвърден график от Директора на ОП "СПТО".
Всеки, който желае да закупи компост от ИБТ Хан Богров предварително трябва да си заяви количество на тел: 0887 099 042!"
Компоста им е шит, говорих с колега който е товарил от там, така ми каза, и аз съм разочарован, защото си правих планове, ако искаш да е добър то трябва да му вкараме микроорганизми, за да стане инак бил шит
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от tili »

Не знам за професионалисти. Аз съм доволна от самото угниване и разпадането на този компост, За моята почва е полезен. Жалко ще е ако няма да иамаме достъп до него вече .
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от renimoss »

Ето прясна информация от днес.
Компост дават при предварително записване от предишната седмица. На сайта има инструкции, само че не се обаждайте на посочения телефон, както пише в сайта, а пуснете мейл на посочената в наредбата поща. Е, малко се забавиха с публикуването на графика (във вторник вечер), което по наредба трябва да е в петък за следващата седмица, но пък като им се обадите, че сте си пропуснали деня, няма проблем да отидете на следващия ден. Бяха много любезни. Търсете графика в раздел "Начало-Закупуване на компост", а не в "Новини" където се мъдрят стари графици.
В момента предлагат компост дребна фракция, която е идеална за смесване с почва в градината. Малко дребна ми се вижда за мулч. Казаха ми, че за сега няма да предлагат от едрата фракция. Дребното, ако се пресее, става и за саксии.
Направи ми изключително добро впечатление цялата инсталация, организацията на работата, техника и въобще - всичко! Наистина е по европейски, колкото и изтъркано да звучи. В различните части имаше компост в различни етапи на преработка. Почистват го от други примеси, напр. пластмасови и т.н. Това, което аз получих срещу 7.50 лв./тон беше идеално чисто.
Изводът за мен е, че тази инсталация е едно много добро като идея и реализиране предпиятие, което върши работа и можем да си пожелаем така да е и занапред :tzvetentze:
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Таралас »

Този компост за нищо не става
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от renimoss »

Зависи за какво го използваш. За саксии със сигурност не става. Обаче за общо подобряване на структурата на почвата е супер - изпробвано е. Даже моята глинлица става почти на памук. Освен това установих, че е идеален мулч - неутрален цвят (не като ония червените или пък мърлявото на окосената трева), не го разнася вятърът както боровата кора (при мен е страшен вятър), много добре задържа влагата в почвата и отдолу е пълно с червеи. Чак се изненадах от резултата. В жегите мулчирах експериментално една малка леха с този компост, една с кори и една остана без нищо. Една до друга са. Мулчираните се развиват в пъти по-добре. Обаче корите трябва често да ги събирам и насипвам, защото ги разпилява вятърът. Смятам да насипя дебел слой край корените на всички дървета и храсти преди да застудее. Само че ще трябва да се подновява ежегодно (може би 2 пъти, още не съм стигнала до там), защото се разлага относително бързо. Но пък това е добре за почвата.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от libra »

Аз съм засадила хои-резници изцяло в този субстрат и големи растения пресадени/допълнени саксии и се развиват много добре.
Deleted User 2919

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Deleted User 2919 »

Нещо подобно търсих из обявите Варна или област, няма нищо... :eeeh:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от Asarina »

През лятото взех около 700 кг. На два пъти го прекарах с колата. Взех и по-едра фракция. Между розите сложих мокри вестници и върху тях изсипах компоста, а отгоре за красота сложих от по-едрата фракция.
Розите ми се почувстваха много добре и цъфтят като полудели. Освен това плевелите почти изчезнаха. Догодина мисля да повторя операцията, като сложа ленти винил вместо вестници. Да поясня - моите рози са в 3 - 4 реда в лехи с приблизителни размери 5 х 2.5 метра.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Компост на цена от 7,50лв за тон

Мнение от vanina_g »

Оооо тази информация е страхотна! Благодаря ви, че споделяте! Ето затова го обичам този форум! :tzvetentze:
Моята почва е ужасна и много ще ми е много полезно, сега остава да си организирам транспорта :ieeee:
Подходящо ли е според вас късна есен да се насипе?
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”