Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Noel »

Слагай кашони,ще го задушат,а после ще изгният.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от къщичка »

Роуз, браво бе душа! По чертежа направо психопрофил мога да ти направя, майсторка си, личи ти! Имаш размах, поздравления!
:tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от calico »

и аз ще правя една повдигната леха, за билкова градина, обаче чакам лятото там да разкопаят да местят един канал, и чак после, сигурно ще е есента. Ще я зидам с тухлички, ама от едната й страна има три рози в леха, че ще видим как ще стане.
Сега там има засадена червена детелина, вече 4 години си е там. И се чудя- тя нали обогатява почвата с азот, а пък аз като я затрупам тая пръст отгоре с половин метър друга пръст, и май ще загубя обогатената на азот почва??? :hmmm:

а твоите са направо по учебник бе Роуз, чакам с нетърпение да ги видя засадени с марули и каквото там :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Вискяр »

лалесъм написа:: Сега се чудя как да оформя тенекиените кутии, които ще гонят къртиците :lol:
Надай се, бульо. :D
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Знам, че си говорим предимно за повдигнати лехи тук, но докато ровех из нета по моя си въпрос, попаднах на вкопани градини, за планински и по-студен климат и целогодишно отглеждане на някои видове зеленчуци. По-евтино изпълнение и отопление, с оттичането на водата е по-сложно прадполагам. Пускам ги в името на познанието, пък може някой да се ентусиазира. :dovolen:

Изображение


http://www.treehugger.com/green-archite ... round.html" onclick="window.open(this.href);return false;
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от marka »

Ето моя експеримент на висока леха.
Изображение
А това е спанака засят есента и покрит с найлон

Изображение

И мрежата, която сложих отдолу.
Изображение
лалесъм

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от лалесъм »

Вискяр написа:
лалесъм написа:: Сега се чудя как да оформя тенекиените кутии, които ще гонят къртиците :lol:
Надай се, бульо. :D
Ми то само гола надежда ми остана вече :lol: Всичко друго е безуспешно изпробвано :snif:
Отдолу ще има мрежа. Гледах в Бриколаж една ситна алуминиева - супер за целта, ама цената й ме отказа :cry:
Марче, твоята мрежа каква е - метална или пластмаса?
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от marka »

Лаленце, метална е. Купена е от железарски магазин и не е скъпа. С пластмасова не бих рискувала, толкова труд положих. :dovolen:
РОУЗ

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от РОУЗ »

Аз не знам дали да се занимавам с мрежа, засега се справям с един уред, дето се забива в земята и два "красиви" метални кола с по едно кенче отгоре. ММ обеща друго желязо, че да не се набива така в очи като белите колци. Отгоре замислям едни медни чашки от времето на СССР, те са тънки като лист хартия, та се надявам да не съблазнят мургавите разбойници, колко стотинки ще изкарат от 2-3 такива чашки...
Днес успяхме да подравним само десетина кв.м от терена, страховита кал, две крачки и си с 20 см по-висок, още две и вече не можеш да си вдигнеш крака, как по-рано не сме започнали повдигнати лехи, не знам, но копаме години наред тези буци, облагородяваме с пясък, компост, оборска тор, дървесна пепел, горска пръст...и все едно нищо. Самонахъсвам се за повдигнатите лехи, не ми обръщайте внимание. :lol:

Марка, с какво сте хванали дървото за тухлите, със скоби ли?
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1972
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 211 пъти
Получил благодарност: 156 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от marka »

Роуз, с нищо не е хванато. Просто дървенията е положена отгоре. Нали насипваш пръст и би трябвало да няма проблем, но може да се забият няколко метални тръби или профили от вътрешната страна. Сложих отдолу тези бетонови блокчета, защото не искам дървото да се опира до земята. За сега пръстта се е слегнала, което е нормално и малко от блокчетата са се разместили, но те са поставени без да се закрепват по някакъв начин. Пръстта обаче е много пръхкава и беше съвсем лесно да я разрохкам и посея семена. В сряда ще ми върнат книгата за направа на високи лехи и ако има интерес, мога да кача информация. Ако почвата ти е глинеста смятам, че високите лехи или повдигнатите лехи за теб са добро решение.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”