"Умна" оранжерия

Модератор: Миша

Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от alexg »

Имах готови огънати обръчи от миналата година и затова го направих по този начин. За следващата година ще ги огъна на буквата П - определено ще е по удобно, а и тук няма как да се събира вода...:dovolen: По средата мислих да садя двуредово, но се отказах с цел по-равномерното осветяване, а същевременно и удоволствие при обслужването.
От всички страни на оранжерията отвън съм вкопал фибран, както и вътре и се надявам, когато отоплявам да се задържа температурата.
Титриф

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от Титриф »

Алекс, екстра си я докарал. Гледам металната конструкция е "фабрична", а се покрива с кой каквото желае, или има. Какви са размерите, и цената на металната конструкция? Колко ти излезе цената на поликарбоната, и колко е "дебел"? Автоматичното отваряне е нещо задължително, дори и да ти е пред прозореца оранжерията. За колкото по-малко неща мислиш, толкова по -сладко спиш. :dovolen: Виждам, че си решил проблема на ниво. За същата цел и аз смятам да използвам нещо доказано. Имам машинка от ел . стъкло на автомобил. Според мен ще се справи, а и е на 12 волта. Имам си тока на 220 в. , но съм във "вилна зона" . Като се юрне народа към морето при откриване на сезона,първи нас ни изключват. Имал съм случай над денонощие да нямам ток , и от ЧЕЗ едно девойче любезно ме омайва , че се "работи по отстраняване на аварията" :D Така че аварийно захранване си е необходимо.
Смятам сам да направя всичко, затова и питам.Може би ще се справя за една седмица от-до, но не ми се "донагажда" след това, имам горчив опит с набързо направени неща, които уж са временни.
Това което съм срещал почти навсякъде е, че обема трябва да е минимум 2,7 куб.м. на квадратен метър площ, и оранжериите от соцвремената изпълняват това условие.Ако обаче е да речем 3 метра широка дъговидното било отива на към 3,5 м., ако вертикалните стени са високи 2 м.Имате ли проблем с по-малката кубатура от оптималното.Виждам, че същата конструкция имат и други съфорумци. Кой каквото сподели се ще е от полза.
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от alexg »

Титриф написа:Алекс, екстра си я докарал. Гледам металната конструкция е "фабрична", а се покрива с кой каквото желае, или има. Какви са размерите, и цената на металната конструкция? Колко ти излезе цената на поликарбоната, и колко е "дебел"? Автоматичното отваряне е нещо задължително, дори и да ти е пред прозореца оранжерията. За колкото по-малко неща мислиш, толкова по -сладко спиш. :dovolen: Виждам, че си решил проблема на ниво. За същата цел и аз смятам да използвам нещо доказано. Имам машинка от ел . стъкло на автомобил. Според мен ще се справи, а и е на 12 волта. Имам си тока на 220 в. , но съм във "вилна зона" . Като се юрне народа към морето при откриване на сезона,първи нас ни изключват. Имал съм случай над денонощие да нямам ток , и от ЧЕЗ едно девойче любезно ме омайва , че се "работи по отстраняване на аварията" :D Така че аварийно захранване си е необходимо.
Смятам сам да направя всичко, затова и питам.Може би ще се справя за една седмица от-до, но не ми се "донагажда" след това, имам горчив опит с набързо направени неща, които уж са временни.
Това което съм срещал почти навсякъде е, че обема трябва да е минимум 2,7 куб.м. на квадратен метър площ, и оранжериите от соцвремената изпълняват това условие.Ако обаче е да речем 3 метра широка дъговидното било отива на към 3,5 м., ако вертикалните стени са високи 2 м.Имате ли проблем с по-малката кубатура от оптималното.Виждам, че същата конструкция имат и други съфорумци. Кой каквото сподели се ще е от полза.
Здравей,
Конструкцията я закупих от ЗММ Златоград /виж в google, olx и bazar/ и доставка с Еконт. Висока е 2,1 м и широка 3 м., като дължината си я избираш сам. Минимума е 4 м., като цената беше малко под 300 лв. Сега са я увеличил леко и всеки метър, който си поръчаш отгоре струва около 70 лв. Аз първо си закупих 4 метра, а от тази година я удължих на 6 м. Очаквах някаква отстъпка за допълнителните неща, но ме отрязаха... ;) Ако взимаш 6 м. задължително искай с две врати от двете страни. Първоначално изглежда, че не е стабилна, но като се сглобят всички компоненти е добре. Зимата слагам на две места вътре, греди за подпори, заради тежината на снега и за по сигурно.
Титриф

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от Титриф »

Благодаря за отговора.Актуалната цена е 490 лв.(6 на 3 м.) за гол скелет и само една врата, без доставката разбира се. Поликарбонатът(4 мм.) отива на към 400 лв. Казвате, че изглежда афиф на пръв поглед, но след обличането е достатъчно стабилна.
А "облечена" с полиетилен как е ? Има ли яки ветрове, сняг там където я ползвате.Зимата "събличате" ли я? Нека кажат и други притежатели , моля.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4946
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от къщичка »

Титриф, аз съм със същата оранжерия като Алекс, но моята е покрита с 5 слоен израелски полиетилен Политив, официален вносител Флориан, мисля, че само те го имат. Има и друг израелски, който може да се закупи онлайн, на друга софийска фирма е и с друго име, пак е много добър. За продуктите на Политив можеш да видиш тук, аз съм с този от 180 микрона:

http://www.florianbg.com/images/Broshura%20Politiv.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Размера на конструкцията ми е 5х3 м, като доста нерви хвърлих да я сглобя. Ако ще си я вземаш, ще ти пиша и други подробности. Полиетилена ми струваше за този размер около 110 лв и ми остана едно парче като резерва за късата страна. НЕ си струва да вземаш евтин, едно на ръка, че този го дават да издържа поне 4 години повече, но като пресмятах колко ще ми излезе с обикновен и с този 5 слойният, разликата в цената беше около 40 лв.

За мен полиетилена е по-голямо предимство най-вече защото по-бързо се поставя, по-евтин е, и най-важното за мен-лятото в жегите откривам напълно едната къса страна (тази с прозореца). Аз гледам вътре само разсади и започнат ли жегите-искат поливане 3 пъти на ден, а като открия късата страна, поливам поне 1 път по-малко, иначе е адска жега и само през прозорчето не е достатъчно да циркулира въздуха.
При поликарбоната имай предвид, че трябва да запушиш всяка дупчица със силикон (предполагам, може и с друго), защото ако "тунелчетата" останат незатворени и влиза мръсотия, която пък после намалаява светлопропускането. Ама това са подробности. Иначе с плоскостите си осигуряваш по-дълъг живот, въпрос на избор. Сигурно има и други предимства, нямам опит с това покритие.


Тази зима имаше много голям сняг, по-надолу ти слагам снимка-почти беше затрупана, но нямам никакви поражения.
Оранжерията е на северен склон, всички ветрове се срещат зимата.Снега в средата и ми беше до над кръста, а отгоре имаше поне 50 сантима сняг, който аз не изринах веднага, а след около 24 часа.

Изображение

Изображение

Ето тук вече малко съм я поотринала: :mrgreen:

Изображение

Ще продължа в друго мнение, че нещо ми блокира тайнито.
Последно промяна от къщичка на Фев 21, '16, 00:48, променено общо 3 пъти.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4946
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от къщичка »

Тези зеленикавите ленти, които сложих през 1-2 ребра са ми идеята да държат найлона при силен вятър и като има сняг да не се образуват джобове. Ребрата са през 50 сантима и може и без тях ми се струва, но ги сложих за всеки случай. Ето някакви снимки:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от alexg »

Титриф написа:Благодаря за отговора.Актуалната цена е 490 лв.(6 на 3 м.) за гол скелет и само една врата, без доставката разбира се. Поликарбонатът(4 мм.) отива на към 400 лв. Казвате, че изглежда афиф на пръв поглед, но след обличането е достатъчно стабилна.
А "облечена" с полиетилен как е ? Има ли яки ветрове, сняг там където я ползвате.Зимата "събличате" ли я? Нека кажат и други притежатели , моля.
Титриф, покрих я с поликарбонат 4 мм., поради ред причини. Първо не исках да се занимавам с постоянно махане и слагане на найлона, държи по топло, макар и с малко, по лесно се чисти от сняг, както къщичка е оставила найлона през зимата, пък нали и това е целта на темата - да си улесним и автоматизираме нещата максимално ! :dovolen: Полиетилена си има своите предимства, махаш го през зимата и забравяш за чистене от сняг, както и почвата мръзне по добре, а пък лятото можеш да отвиваш. Аз еднократно нахвърлям сняг вътре. Поликарбоната трябва да се обслужи много добре, защото по-опасното от мръсотията е да не влезне вода зимата и да се спука.
Имаш и трети вариант, правиш късите страници, където е вратата и прозореца с поликарбонат, а останалата част покриваш с полиетилен. Мен по скоро в момента ме вълнува как да затопля по рано, за да мога да изнеса разсада там - лятото вече го отработих, като реших проблема с втори прозорец под този и направо ги махам и двата като се затопли. Купил съм си профили и обмислям да монтирам и прозорец отгоре.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от reni7377 »

Титриф,цената от 400лв е за конструкцията и една врата ,но без покритието нали?Алекс идеята ти само вратите и късата страна да са с поликарбонат трудно ли би се осъществила?При тази конструкция как се закрепва найлона,щипки използват ли се?Аз не мога да махам найлона защото е вкопан много на дълбоко и отгоре има ленти като при Къщичка и накрая тежести с циментови колове.Искам втора оранжерия и не мога да реша каква да бъде.Надявам се и да намеря някой който да ми направи подобна на твоята машинка за отваряне на вратата.Вече работя и срещам трудности при ранния разсад,а след това ще имам и с доматите.Снощи за първи път посмях да ги оставя без отопление в парника покрити с агривело и найлон.Тази сутрин беше 2 градуса,но си изглеждаха супер. :stiskam:
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от alexg »

Рени, поликалбоната се закрепва със самопробивни винтове/при мен са м8/ и шайба, която от едната страна е с гума. Има различни варианти. Конструкцията е стабилна в завършен вид, имах доста силни ветрове за изпитание. :dovolen: Можеш да им звъннеш/ЗММ Златоград/ за отзиви, мисля че те ползват такъв смесен вариант от поликарбонат и полиетилен.
Тази нощ оставих духалката вътре в тунела, като настроих термостата на някакъв супер минимум. Днес установих, че при температура от -1.6 градуса навън, вътре е било 12 градуса. Това е перфектно направо, но равносметката беше 2 лв. и ако има повече такива нощи не е много рентабилно. Ще пробвам с електронен терморегулатор, като ще заложа минимална температура 6-7 градуса, за да е по-икономично, пък и още е рано да ги сея, сега всичко е проби. :daaa:
Изображение
Титриф

Re: "Умна" оранжерия

Мнение от Титриф »

alexg написа: Днес установих, че при температура от -1.6 градуса навън, вътре е било 12 градуса. Това е перфектно направо, но равносметката беше 2 лв. и ако има повече такива нощи не е много рентабилно. Ще пробвам с електронен терморегулатор, като ще заложа минимална температура 6-7 градуса, за да е по-икономично, пък и още е рано да ги сея, сега всичко е проби. :daaa:
Изображение
Даа, с електричество си е най - добре, но и най- скъпо. Ако тунелите са покрити с 1 см.стиропор или фибран сметката няма да е повече от 50 ст.Лошото е ,че не са прозрачни, но през тъмната част това няма значение, пък и тогава е най-студено. Преди ги покриваха с рогозки ,и въобще не може да се сравнява с найлона.Имам опит от доста изолирани, и неизолирани конструкции. Сам не си вярвах колко съм губил преди изолирането.
Не е толкоз сложно, примерно, да се "цепне" тунела вертикално по дългата ос. Така през светлата част растенията ще получат светлината която е необходима. Трябва и съответната конструкция за да става автоматично. Няма начин обаче хем да не си там, хем да е като да си там. Иначе манипулацията с рогозките бабите ги правеха едно време на ръка.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”