от А до Я за любимите домати!

Модератор: Миша

Заключено
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1719
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от mimivd »

Благодаря ти много!Това онагледяване ще ми свърши чудесна работа!
Антонова
Кафе с мляко
Мнения: 203
Регистриран на: Ное 28, '11, 19:00

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Антонова »

Краси, в какъв разтвор накисваш семената? Обезпаразитяване с нещо или чиста вода?
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Краси Лазаров »

Днес преди да засея ги накиснах във филтрирана вода. Киснал съм ги в Хумостим и Байкал,останах доволен,но нямам в момента. За обеззаразяване мин. година киснах моите семена в кислородна вода,заради маната. Може да се обеззаразят и по други начини,писали сме в темата.
Антонова
Кафе с мляко
Мнения: 203
Регистриран на: Ное 28, '11, 19:00

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Антонова »

Ах колко грозно съм сгрешила обеззаразяване с обезпаразитяване, за което се извинявам.
reni7377
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Юни 25, '14, 11:00

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от reni7377 »

Антонова написа:Ах колко грозно съм сгрешила обеззаразяване с обезпаразитяване, за което се извинявам.
:gush:
Melani
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Дек 18, '15, 21:05

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Melani »

Краси Лазаров написа:Днес преди да засея ги накиснах във филтрирана вода. Киснал съм ги в Хумостим и Байкал,останах доволен,но нямам в момента. За обеззаразяване мин. година киснах моите семена в кислородна вода,заради маната. Може да се обеззаразят и по други начини,писали сме в темата.
Това с обеззаразявнето не ми беше познато, мислех че на семената които се продават е направена необходимата обработка.
А ето че това се налагало!....но отново ще трябва да прелистя 234 страници четиво за да намеря и останалите начини на обеззаразяване.
:hmmm: ...необходима е втора тема! ;)
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от nadin »

Melani написа:
Краси Лазаров написа:Днес преди да засея ги накиснах във филтрирана вода. Киснал съм ги в Хумостим и Байкал,останах доволен,но нямам в момента. За обеззаразяване мин. година киснах моите семена в кислородна вода,заради маната. Може да се обеззаразят и по други начини,писали сме в темата.
Това с обеззаразявнето не ми беше познато, мислех че на семената които се продават е направена необходимата обработка.
А ето че това се налагало!....но отново ще трябва да прелистя 234 страници четиво за да намеря и останалите начини на обеззаразяване.
:hmmm: ...необходима е втора тема! ;)
То обеззаразяването се прави предимно на семена, които ти си си произвел и то желателно след събирането в краен случай преди садене.
Тези от в пакетчета с картинка от магазина се предполага че са обеззаразявани и тествани за кълняемост и т.н., но това го правят само сериозните производители на семена. На другите дори и сорта не съответства.
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от alexg »

Melani написа:Това с обеззаразявнето не ми беше познато, мислех че на семената които се продават е направена необходимата обработка.
А ето че това се налагало!....но отново ще трябва да прелистя 234 страници четиво за да намеря и останалите начини на обеззаразяване.
:hmmm: ...необходима е втора тема! ;)
За да ти спестя ровенето във форума. Купуваш от аптеката Кислородна вода 30% /мисля че няма по малък процент/ и спринцовка. Смяташ си какво количество ти е необходимо и го разреждаш с вода да стане 3%. След което слагаш семената в марля и потапяш в готовия 3% разтвор. Държиш ги 30 минути, след което изплакваш на течаща вода отново 30 минути. Аз така го правя няколко години подред.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13547
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 181 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от kim »

Melani написа:[....но отново ще трябва да прелистя 234 страници четиво за да намеря и останалите начини на обеззаразяване.
:hmmm: ...необходима е втора тема! ;)
Melani, а какво по-точно да съдържа тя?
Нова тема за обеззаразяването ли? Ще се напишат няколко начина и ще потъне.
Искаше се тема и за различните сортове домати -мнения и впечатления за всеки сорт по отделно.
Друг пък ще търси информация за пръскане, торене и други грижи за доматите си. Какво трябва да се пише в новата тема?
Всичко повторено от първата, изписване на десетки страници и току някой да пита "Кажете с какво да пръскам, защото не ми се четат 20-30 страници назад" :mrgreen:
Може би има някакъв начин това да се синтезира, например в подтеми, но не знам дали е възможно.
Иначе всеки може да открие нова тема :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: от А до Я за любимите домати!

Мнение от Миша »

kim написа:
Melani написа:[....но отново ще трябва да прелистя 234 страници четиво за да намеря и останалите начини на обеззаразяване.
:hmmm: ...необходима е втора тема! ;)
Melani, а какво по-точно да съдържа тя?
Нова тема за обеззаразяването ли? Ще се напишат няколко начина и ще потъне.
Искаше се тема и за различните сортове домати -мнения и впечатления за всеки сорт по отделно.
Друг пък ще търси информация за пръскане, торене и други грижи за доматите си. Какво трябва да се пише в новата тема?
Всичко повторено от първата, изписване на десетки страници и току някой да пита "Кажете с какво да пръскам, защото не ми се четат 20-30 страници назад" :mrgreen:
Може би има някакъв начин това да се синтезира, например в подтеми, но не знам дали е възможно.
Иначе всеки може да открие нова тема :daaa:
Има цял раздел за пръскане, препарати, торове, семена,сеитби , болести , биологична борба и т.нат ., обаче никой не поглежда там , бях започнала да пиша и за новите препарати, но няма никакъв интерес, знаете ли колко време се систематизира подобно нещо , за да не го чете никой :evil: или поне да зададе въпроса в точната тема :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”