Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от Titi »

Благодаря ти, Влади :tzeluvka:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от botan »

Имам една глава целина, която седи още от време оно в хладилника. Някой да има идеи как да я сготвя? :hmmm:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
dany
Кана кафе
Мнения: 602
Регистриран на: Фев 2, '14, 20:34
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от dany »

Ако се брои салата:
-настъргана глава целина;
-настъргана ябълка (поръсваме я с лимонов сок след като се настърже, за да не покафенее)
-орехи-сурови или запечени;
Дресинг:кисело мляко+майонеза+чесън(на прах )+сол+ черен пипер(смлян). По-желание в дресинга може да се добави малко зехтин, малко горчица(дижонска) и т.н.
Салатата търпи всякакви поправки според вкуса на гладните;)
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от краси кубарелова »

botan написа:Имам една глава целина, която седи още от време оно в хладилника. Някой да има идеи как да я сготвя? :hmmm:
Щом е преседяла в хладилника, няма да е достатъчно свежа за салата. Опитай крем- супа. В студена вода сваряваш целината, няколко картофа, пасираш и правиш застройка от кисело мляко и яйца. Естествено трябва да се сложи и нещо блажно- олио, зехтин, чисто масло, каквото предпочиташ и имаш под ръка. И накрая- крутони и чер пипер. Ако те мързи за правиш крутони, препечи филийки ;)
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от Миша »

Нарязваш на филийки,сваряваш до леко омекване в подкиселена с лимонов сок вода и панираш с брашно и яйце ,готовата целина има вкус на бяла риба ,когато не ми се панира слагам хартия за печене в една тава,оволвам сварените филийки целина с брашно ,поръсвам филийките с малко олио и бухам във фурната,готови са като добият златист цвят
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от botan »

Тюх, да бях питал по-рано, тя милата вече не приличаше на нищо та стана на крем супа. За следващия път ще знам хич да не й се кумя, а да я направя на шайби и панирам.
Благодаря ви момичета! :tzvetentze:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Търся рецепта

Мнение от sadeyes »

Търся рецепта, за един сладкиш, който майка ми навремето правеше. Мисля, че се казваше Фъч. Помня, че се прави с череши от компот.......
Аватар
Swetoslawa
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Авг 1, '14, 15:01
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от Swetoslawa »

Търся рецепта за баница с майонеза :dovolen:
ИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение
troll

Re: Търся рецепта

Мнение от troll »

То мойто питане не е за тук маааа..
щото трябваше да пусна тема "не знам как се казва и кво е туй, ма му търся рецептата"
:mrgreen:
Майка ми(вече в един по-добър свят) правеше едни неща, които погрешно наричахме бухти.
На мен не ми достига кулинарна култура за да ги определя и кулинарна практика за да ги направя та ще се опитам да ги опиша. Ако някой им знае името ще е от голяма полза, щото аз рецепта ще намеря.
Та майка ми правеше и истински бухти, но един път тестото стана по-плътно и тя го размеси и с точилка го докара до около ½ сантиметър дебело и го нареза на правоъгълници. В едната половина сложи натрошено, старо бяло сирене, а другата половина загърна върху него и от трите края натискаше с пръсти и тъй го залепи.
хвърли туй нещо в тиган с горещо олио и то се изпържи и изду откъм средата.
Трябва да се внимава, като се ядът топли, щото сиренето вътре е много по-топло.
:mrgreen:
Аз, рано или късно ще го направя и сам, но ще ми е много по-приятно ако някой ми помогне!
:mrgreen:
troll

Re: Търся рецепта

Мнение от troll »

sadeyes написа:Търся рецепта, за един сладкиш, който майка ми навремето правеше. Мисля, че се казваше Фъч. Помня, че се прави с череши от компот.......
С всякакви плодове от компот се прави.
Голямата гяволия е тестото и печенето.
Така че да потънат в него плодовете, но да се виждат.
Колко опити съм изял, докато майка ми се научи.....
А като се научи загуби интерес.
Тя го наричаше плодов сладкиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”