Проблем с всичките ми цветя...

Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от Невена »

Понеже не ми се пише за всяко цвете в конкретната му тема правя една за всички мои цветя. Напоследък забелязвам, че почвата на всичките ми цветя е мухлясала. Не съм ги поливала поне от 2 седмици. Според хидромера влагата в стаята е 95%.. Всичките са до един прозорец и са целодневно огряти от непряка слънчева светлина. В стаята е хладно, защото още не сме почнали да отопляваме. Кажете ми какво да правя?!? :hmmm:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от elmaz »

Според мен е много висока влажността на въздуха в стаята и почвата поема и мухлясва.
Сложи ги на проветриво място.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от muny7 »

elmaz написа:Според мен е много висока влажността на въздуха в стаята и почвата поема и мухлясва.
Сложи ги на проветриво място.
И отваряй по-често, тъй като сега доста вали пробвай с една духалка (печка), но да не сочи към растенията, а на дугата страна. Тези печки доста изсушават въздуха, така че трябва да стане :daaa:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от Невена »

Благодаря ви за бързите отговори. По принцип проветрявам на два дена веднъж понеже съм много зиморничева. ще гледам това да се случва по-често та дано има ефект. А относно духалката - това е строго забранен уред от мъж ми в къщи! :D
troll

Re: Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от troll »

Аз имам сходен проблем преди да стане студено и да пусна отоплението, а то да изсуши.
Сега, само от лампи го докарвам 24.7 °С но 67% влажност и почвата на повечето саксии се покрива с една финна гъба май, т.е. мухлясва.
Особено саксиите, които не са пълни с пръст догоре.
Пускам един осцилантен вентилатор да ги обдухва и мухъла изчезва.
Пръскал съм го с разни неща ... поизчезне и хей го пак.
Аз съм за туй да създаваме подходящи условия, а не да се борим с нещата, които сме сътворили, но някой път, за кратко и тъй става.
:mrgreen:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от Роза1924 »

Невена, можеш да опиташ да се пребориш с влагата, като сложиш по няколко въглена в саксиите. Поемат влагата и не позволяват загниване.
На сентполиите аз слагам по малко мъх отгоре, за да предотврати мухлясване на почвата при преполиване.
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Re: Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от Невена »

Роза1924 написа:Невена, можеш да опиташ да се пребориш с влагата, като сложиш по няколко въглена в саксиите. Поемат влагата и не позволяват загниване.
На сентполиите аз слагам по малко мъх отгоре, за да предотврати мухлясване на почвата при преполиване.
Мъхът не задържа ли влагата? И под въглен, активен въглен ли имаш предвид?
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Проблем с всичките ми цветя...

Мнение от Роза1924 »

Имам предвид сух мъх, който поема влагата. За въглен - това от огнището / ако си пекла пипер напр./, а може и за барбекю.
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”