Използване на "водата" от септична яма

Модератор: Миша

Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от Noel »

Благодаря за разяснението,Либра :tzeluvka:
Мдааа....миризмата ще бъде сериозна пречка :nod:
Тогава със сигурност ще ме линчуват .
ММ беше скоро на среща в едно еколкогично селище в Родопите.
Там използвали преработена отпадъчна вода за всички зелени площи.Много възторжено ми разказваше.
Не е споменал за миризма,довечера ще го разпитам.
Либра,на мръсна тоалетна ли мирише :hmmm:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от calico »

Ноел, ама ти как си представяш да отделиш поток от общата канализация и да му утаяваш твърдите отпадъци и да декандираш само водата? Това е абсурдно да стане в блок, никой няма да ти позволи, и не заради миризмата.
виждала ли си пречиствателна станция? не такава като на Либра, мобилна, а голяма, огромна, там е ад и ужас.

няма да стане мила, много по-добър вариант е да събираш в съдове дъждовна вода от улуците
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от libra »

За еко-селището,което полива тревата-кое му е екото ?От цялото еко на Родопите децата ми да се търкалят върху въпросната трева?
Виж,на дъждовна вода съм живяла в детството си .
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от Noel »

Калико,ми при нас дъждовната вода се оттича в отпадните води,т.е тръбите са вътрешни.

Либра,права си за тревата. :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от calico »

Noel написа:Калико,ми при нас дъждовната вода се оттича в отпадните води,т.е тръбите са вътрешни.

Либра,права си за тревата. :nod:
разгледай ги, виж къде се заустват към канализацията и преди да отидат в нея може да направите отвод на дъждовните води
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elena kirilova

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от elena kirilova »

тука само като прочета заглавието на темата и ми иде да повърна,без извинение :spuke: :spuke: :spuke:
що така залитнахте..
остава да почнем се самоизяждаме ,на канибализъм да го ударим,че някъде съм чела...човешкото месо било вкусно
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от mimeta »

Ха сега де :dovolen: От 2003 година се занимавам с пречиствателни станции - това учих, това работя. Не мисля, че тук е мястото да рекламирам нашата фирма, но истината е, че ние произвеждаме най-доброто оборудване в Европа. Не едно от най-добрите, най-доброто. Биологична пречисвателна станция не бива да мирише. Дори леко не бива да мирише. Като си навреш носа право в активната утайка има лека землиста миризма. Миризма = гниене = малко въздух = нещо не е наред.
И не трябва да са три барела, нашите са с диаметър 1,4 метра.
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от Noel »

Мимета,има ли пречиствателна станция за по малки обеми?
Гледах няколко филма по Дискавъри,ми хората си правят първо станцията за отпадни води,а после проектират градината .
Можеш ли да дадеш някакви ориентировъчни стойности?
Има ли станции достъпни за обикновените хора?
Пак казвам,за мен това е бъдещето :nod:
Защо да не се поливат паркове и градини с преработени води?
Или водата от мивката да отива в тоалетното казанче ?
Бих се радвала ако намериш време и желание да напишеш нещо по темата :tzvetentze:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3887
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 56 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от scleri »

Преди няколко години по телевизията вървеше една поредица озаглавена "Къща и половина". Показаха целия път на раждането на една къща. От купуването на парцела и проектирането до обзавеждането и оформянето на двора. Парцела беше във вилна зона около Варна където естествено няма канализация. Вместо обикновена септична яма инсталираха еднофамилна пречиствателна станция. Около станцията няма никаква миризма. Водата която изтича от нея е бистра като чешмяната и без никакъв мирис, но все пак за битови нужди не става. В двора на къщата за която говоря изградиха система за капково напояване на тревната площ, и тази инсталация захраниха с водата от пречиствателната станция.
Самата пречиствателна станция беше френско производство, а доставката и монтажа извършиха от софийска фирма представител. Сега до колкото знам на пазара има няколко / не смея да кажа дузина / фирма които предлагат подобни пречиствателни станции. Като съотношение цена качество хората в бранша препоръчват чешките еднофамилни пречиствателни станции.
Ето линк към сайта на една подобна фирма - http://www.aquariusbg.com/bg/pretchistv ... oduct.html. Не твърдя че нито са най-добрите, нито е най-изгодната оферта. Не съм правил подробно проучване по темата. Просто пример за това какво представляват подобни станции които се предлагат у нас.
Deleted User 2919

Re: Използване на "водата" от септична яма

Мнение от Deleted User 2919 »

scleri написа:Преди няколко години по телевизията вървеше една поредица озаглавена "Къща и половина". Показаха целия път на раждането на една къща. От купуването на парцела и проектирането до обзавеждането и оформянето на двора. Парцела беше във вилна зона около Варна където естествено няма канализация. Вместо обикновена септична яма инсталираха еднофамилна пречиствателна станция. Около станцията няма никаква миризма. Водата която изтича от нея е бистра като чешмяната и без никакъв мирис, но все пак за битови нужди не става. В двора на къщата за която говоря изградиха система за капково напояване на тревната площ, и тази инсталация захраниха с водата от пречиствателната станция.
Самата пречиствателна станция беше френско производство, а доставката и монтажа извършиха от софийска фирма представител. Сега до колкото знам на пазара има няколко / не смея да кажа дузина / фирма които предлагат подобни пречиствателни станции. Като съотношение цена качество хората в бранша препоръчват чешките еднофамилни пречиствателни станции.
Ето линк към сайта на една подобна фирма - http://www.aquariusbg.com/bg/pretchistv ... oduct.html. Не твърдя че нито са най-добрите, нито е най-изгодната оферта. Не съм правил подробно проучване по темата. Просто пример за това какво представляват подобни станции които се предлагат у нас.
Наш познат инсталира подобна до къщата си,в Генерал Тошево. Каза, че е хубаво, но с инсталацията, заравяне с пясъка и доставката на пясък около 5000 лв коства на него.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”