Алсобия (Alsobia)

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Алсобия (Alsobia)

Мнение от botan »

Алсобиите са род много близък до еписциите, даже до скоро са били считани за част от тях за това все още видове алсобии могат да се намерят погрешно под името еписция. Споделят характеристиката си за пускане на столони, но алсобиите са по-толерантни към ниска въздушна влажност и ниски температури. До скоро бяха познати само няколко вида, но последните години се откриват още и още.
В рода се наблюдава един преход от розетъчни към стъблени растения, но ще сложа темата при розетъчните в индекса тъй като най-често отглежданите видове и култивари по-скоро спадат към тази жизнена форма.

Alsobia punctata
Изображение

Изображение

Изображение

Лизи, Кате, вече можете да махнете въпросителния знак, ето така ще ви цъфтят растенията. :stiskam: :nod:

ПП: През топлите месеци си ги пазете от земните пчели! На работа като се завъртях около диантифлора лятото, чух съвсем отчетливо хрус-хрус, бззз, хрус-хрус, бззз, хрус-хрус и си мисля аз брей какъв ли е този змей и какво ли ми яде и какво да видя... една дундеста земна пчела, понеже не може с езичето да стигне до некрата през устата на цветчето, прегризваше дупка до шпората. :shock:
Insta: ex_hort
Аватар
Петина
Виенско кафе
Мнения: 435
Регистриран на: Мар 16, '12, 08:59
Местоположение: гр. Шумен

Re: Алсобия (Alsobia)

Мнение от Петина »

Мисля, че не съм ви я показвала, цъфтежа е от преди месец:
Изображение Изображение
с едно цветче, но все е нещо.
ferri
Двойно кафе
Мнения: 165
Регистриран на: Яну 14, '13, 21:18
Местоположение: Варна

Re: Алсобия (Alsobia)

Мнение от ferri »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”