Помагайте

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Помагайте

Мнение от Titi »

al.yank написа:Тити,ти как оправи онова злополучно сладко от череши? :D
Саше, та то това се е случило преди 3 години, аз по-назад от една не помня. Най-вероятно съм използвала съвета на svetla06 от предишната страница, гледам, че само тя е описала подробно как да се оправи втвърдено/сгъстено сладко.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Помагайте

Мнение от al.yank »

Благодаря Тити!Ми,така ще го направя,не вярвам да го разваля,поне да става за ядене,че са толкова хубави и полезни плодове.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Помагайте

Мнение от Миша »

Помагайте,моля!Искам да си купя качествен керамичен тиган , моля,дайте съвет!Предишния ми,който не беше от най-евтините,някъде към 80 лв беше,на втората година взе да лепне,после се ядосах и взех някакъв на промоция към трийсетина лв беше,на него покритието не е мръднало,обаче танцува върху котлона,сякаш е на въздушна възглавница,то си е така ,толкова е изкривен,уж взимам точен размер ,уж температурата да се разпределяла равномерно .Не искам тефлон и производни,искам керамичен!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Помагайте

Мнение от milena02 »

Мише, абе за какво толкова пари даваш за един келяв тиган?! Аз купувам тефлонови и щом му се протърка покритието, хвърлям без угризения, и вземам следващия. Иначе, си спомням в Русия ползваха едни чугунени тигани, които нямаха износване. Не съм виждала обаче такива у нас.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Помагайте

Мнение от Миша »

milena02 написа:Мише, абе за какво толкова пари даваш за един келяв тиган?! Аз купувам тефлонови и щом му се протърка покритието, хвърлям без угризения, и вземам следващия. Иначе, си спомням в Русия ползваха едни чугунени тигани, които нямаха износване. Не съм виждала обаче такива у нас.
Защото обичам като готвя да ми е приятно,а не да се измъчвам , тефлон категорично не искам ,в тази категория съм,на които много влияят някои статии :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11645
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Помагайте

Мнение от libra »

Аааа,има,има:
http://www.lavabg.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
За керамични тигани-аз съм си купила от Кауфланд на прИмоция,сигурно е била някаква куче марка.Тиганът е с дебело дъно/тежък е/,аз такъв исках ,всичко си му е наред,но нещо не съм доволна.Храната залепва и понякога едва я изчегъртвам/пържени яйца,например/.И трябва да го търкам с тел,а мисля че така се поврежда покритието.Така и не можах да разбера, това ли са му възможностите на това покритие ,по принцип ,или аз съм взела нещо некачествено.
Беше към 25-30 лв.В този магазин има непрекъснато промоции,а колко са реалните цени,кой знае.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помагайте

Мнение от calico »

Мише, чети тук http://jata.bg/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5 ... B4%D0%B0_7и си избирай марка

Някои производители (основно извън Европейския съюз) използват олово и кадмий в боите за придаване цвят на керамичното покритие.
Керамичните съдове се считат за по-вредни, когато не са емайлирани. Рискът тогава е при нагряване повече от 400° С съставки от оцветяването на керамиката да се отдели.

В заключение можем да кажем, че керамичните тигани и тенджери са едни от най-екологичните, най-здравословните, най-издръжливите посуда с незалепващо покритие.
Jata са един от най-големите произодители в Испания на керамични тигани, барбекюта и посуда - See more at: http://jata.bg/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5 ... Ei7vO.dpuf" onclick="window.open(this.href);return false;


непременно виж и тук http://zdravosloven.com/portal/statii/e ... ry-86.html
Последно промяна от calico на Дек 16, '15, 17:34, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Помагайте

Мнение от Миша »

Тез кауфландски прИмоции ги минах,и онзи тежкия,при мен също залепва,после пак лек,виках си като Миленка,ще го ползвам докато ми писне и на боклука,поне е евтин,обаче и това не е решение,като го сложа на контлона и настава песни и танци на народите :ufff: ,как се правят палачинки на това нещо :svekurva:

Калико,благодаря! :tzvetentze: Аз се надявам някой да сподели инфо от собствен опит,иначе всеки хвали своята стока,тези Jata звучат добре :hmmm: ако никой не сподели нещо мисля да ги пробвам
Последно промяна от Миша на Дек 16, '15, 17:36, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помагайте

Мнение от calico »

виж втория линк
аз имам 2-3 тигана керамични, от евтините
ще ги сменям скоро вероятно, сега ще видя и аз тия френските
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11645
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Помагайте

Мнение от libra »

Тук трябва да се замислим какво сме си купили,защото като гледам този каталог ,моят тиган най-много да е бил с керамично покритие.Защото той си беше метален и отгоре,евентуално,е било някакво покритие.
П.П. Няма цена в каталога,сигурно си е срам да ги напишат.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”