На диета съм

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: На диета съм

Мнение от calico »

Не, Ноеличка. Няма да стане преди да прочетеш книгата. Това не е диета. Това е начин на хранене и трябва да ти е ясно. Тук има принципи, жизнено важни, не менюта. И трябва да разбереш принципите, и теорията
Иначе ядеш това което има в хладилника, въпроса е кое с кое.
Книгата е задължителна, и аз лично силно ти препоръчвам книгата на самия д-р Сиърс, а не българския вариант. Него после.
:gush: :tzeluvka:

просто прочети една книга, не ми обяснявай как нямаш време за нея :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: На диета съм

Мнение от Noel »

Разбрах,Калико :tzeluvka:
Ще намеря време :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: На диета съм

Мнение от calico »

айде от мен да мине, малко обяснения, но ти ще четеш книгата. :svekurva:
напиши на търсачката "д-р бари сиърс зоната pdf" и свали книгата. Щом имаш време през деня да пишеш у форума, значи имаш време и да четеш от компютъра

Принципа се основава на откритието на клетъчните хормони- айказаноиди, някъде 80-те години. Д-р Сиърс е лекар, наследствено обременен със лошо сърдечно заболяване, и е трябвало да си отиде сравнително млад. Започва да се интересува от тия неща, той е биохимик, търси начин да превъзмогне болестта. Така стига до хормоналния баланс, и онова което командва хормоналния баланс- айказаноидите, микрохормоните. Започва да търси начин да увеличи производството на "добри" айказаноиди и да намали в тялото "лошите"-тия които ни разболяват. Установява, че най-важното за тая работа, е хормоналното равновесие на инсулин-глюкагона. Разбира, че това може да се командва с храната, която поемаме. Установява какво точно трябва да е съотношението въглехидрати:протеини:мазнини за да е организма в "Зоната" . Зоната е онова състояние, при което организма произвежда само добри айказаноиди и е в идеалния хормонален баланс, а той както знаеш определя колко сме здрави.


айде стига толкова, ще я прочетеш. Чели сме толкова излишни неща, а това е важно.

писали сме едновременно
:tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: На диета съм

Мнение от violi16 »

Ани, благодаря , че си отговорила вместо мен, няма какво да допълня повече :D ! Който се е впечатлил ще намери подробности и повече обяснения.
Аз също я започвах преди 7-8 години, след случайно прочетена статия на Лулчев в E-vestnik. Веднага ме грабна тогава.
И аз като теб се поотпуснах от лакомия и я поизоставих, но... знаех , че идва време да я възстановя и сериозно да си я спазвам, чаках да назрее необходимостта от това. Тази зима се позакръглих доволно, усещах хормонален дисбаланс, следобедно ежедневно имах хипо гликемични пристъпи.
И се взех в ръце в края на януари !!!
Сега много ми помогна новия сайт и форум, пълен със съвети и рецепти. До днес съм почти 11кг надолу, с минимални усилия и ограничения.
Ани,радвам се ,че те подсетих :ieeee: , опитай отново, сега е сезона на всичко прясно, градинско. :daaa: :daaa: :daaa: Чувството на лекота и прилив на енергия са ни така нужни лятото в градините :daaa: :lol:
Ноелче, лесно е. Зора е първите две седмици. И ...,,под секрет'' не съм чела книгите. Форума е страхотен помощник, ще намериш инфо за всичко. :tzeluvka:
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от Leni »

Момичета не прекалявайте с тия диети ..и аз все си поставям някакви цели и не успявам да ги спазя. Наскоро имах интервю с един приятел нутрициносит. Интервирах го за една статия за травела- Здравословно меню на път.. покрай темата се заговорихме точно за диетите и колко са вредни. Неговата теза беше както е и всъщност истината, че диета е начин на мислене и хранене, а не временна промяна в режима за месец примерно. Това което ме посъветва той е не да се лишавам от храна, а да подбирам качествена такава. Защото лишенията от която и да е група храни повлияват върху организма ни лишавайки го от различни групи витамини, минерали и прочие. Друго - посъветва ме да наблегнем на повече сезонни плодове и зеленчуци, и да се опитаме да се вслушаме в гласът на тялото. Т.е. максимата да ядем твърдо по3 пъти на ден да не я спазваме. По скоро когато сме ангажирани с нещо тялото ни е съсредоточено да ни дава енергия за да го довършим (ангажимента), след това ще ни подаде сигнал че сме гладни. и така доста време разговаряхме и доста неща понаучих, но най важното е да си подбираме храната, да пием вода по възможност да редуваме минерална с изворна (никога само една и съща), и да слушаме сигналите на тялото. По повод на водата аз отдавна реших да разнообразявам и почти винаги в нас има или домашна лимонада със зелен чай (но без захар) или студен чай от билки. Като последния най-често е от шипки (че шипката поне може 2-3 води да мине и пак пуска, а е леко кисела и адски освежава) :ieeemyzh:
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: На диета съм

Мнение от Миша »

Не му е тука мястото сигурно :hmmm: ,но да споделя(защото ми е много кефффф :angelche: )от една година бавно и монотонно смъквам кило след кило :swhew: ,вече съм с 18 килца по-малко ,с регулиране на хормоните ,разделно хранене ,подобно на 90 дневната диета,включване на джинджифил и резане в менюто ,движението си го имам ,но килата преди не мърдаха :snif: ,трябва да ви кажа,че джиндифила и резенето са нещо невероятно,започнах с тях след пневмониите,които така ми бяха изтощили организма,че направо се влачех и не можех нищо да работя ,като охлюв бях-бавна,лигава,едва мърда и все гледа да се прибере в черупката да дреме :oops:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

Поздравления!И най-вече да си останеш на мечтаните килца,че това е най-трудно!
Ако не е твърде лично,за какви хормони става въпрос?
Кажи подробно,моля,за резенето и джинджифила.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: На диета съм

Мнение от kim »

Мише, давай диеата :ieeee:
Браво на теб. :daaa:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Мария Николова »

Браво, Мише, радвам ти! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
На първо място е мотивацията, тогава следва постоянството. (Не че някога съм се подлагала на диети. ;) )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: На диета съм

Мнение от Titi »

Браво, Мише, поздравления!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”