Великденски яйца

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Великденски яйца

Мнение от Звездичка »

Малко яйчица и от мен
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Великденски яйца

Мнение от stardust »

Още малко от нашите яйца. Изображение Изображение
Весел Великден на всички!
Lois

Re: Великденски яйца

Мнение от Lois »

Titi написа:Заслужаваха си мъките по качването, прекрасни яйца си боядисала. И малките са много сладурести. Все се чудя тези на квадратите и ивиците - синьо, бяло, жълто, как се правят? А тези в лилавото :shock: ?
Ами тези в лилавото са декупаж със салфетка, ама само на снимка изглеждат добре :)
А другите са много лесни - хващаш яйцето с два пръста и го потапяш до някъде в боята. Изваждаш, оставяш да изсъхне и после потапяш в другата боя от другата страна, или пък само връхчето, и пак и пак. Трябва боята да е много силен концентрат, за да става цвят веднага. Пъдпъдъчите стават много красиви съвсем самички, те са някакси лъскави и без да ги мажеш с олио, и аз много ги харесвам.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Великденски яйца

Мнение от Titi »

Lois написа:
Titi написа:Заслужаваха си мъките по качването, прекрасни яйца си боядисала. И малките са много сладурести. Все се чудя тези на квадратите и ивиците - синьо, бяло, жълто, как се правят? А тези в лилавото :shock: ?
Ами тези в лилавото са декупаж със салфетка, ама само на снимка изглеждат добре :)
А другите са много лесни - хващаш яйцето с два пръста и го потапяш до някъде в боята. Изваждаш, оставяш да изсъхне и после потапяш в другата боя от другата страна, или пък само връхчето, и пак и пак. Трябва боята да е много силен концентрат, за да става цвят веднага. Пъдпъдъчите стават много красиви съвсем самички, те са някакси лъскави и без да ги мажеш с олио, и аз много ги харесвам.
Догодина ще опитам твоя метод, много ми харесват така.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: Великденски яйца

Мнение от Julieta7777 »

И в последния празничен ден да ви поздравя и да ви пожелая мир, светлина и много вяра!!!!

Изображение
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Великденски яйца

Мнение от si111 »

Някой ако може да ми каже, как се боядисват така яйца, шапка му свалям, с гъркинята не можахме да се разберем... Да не говорим, че моите бои всички бяха в белтъка /като мухлясал и отлежал/, а нейния беше чисто бял... :angelche:

Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от kim »

С фитилчета памук? :hmmm:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от ljuboznatelna »

С последователно топене? Всяка следваща боя измиваше предната, поне при мен. Гръцка боя ползвах, кейптан, обаче пък такива чисти цветове надали с този начин са се получили. Много интересно оцветяване.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Великденски яйца

Мнение от kim »

Люб е права.Започнато е със синьо, след това със жълто, като част от синьото става зеленикавозаради жълтия цвят и след това червено, като при досега със жълтото става оранжевото.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Lois

Re: Великденски яйца

Мнение от Lois »

Според мен с пулверизатор. Започнато е с жълто в средата, и после е наслоявано оранж и червено от едната страна и зелено и синьо от другата, вижте как стоят на ситни точици, най-вече на синьото връхче на лявото яйце се вижда. И си мисля че това не е боя за яйца.
И аз ползвах Captain's, която е най-силната боя която съм виждала на нашия пазар, но такова нещо не би се получило с нея.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”