Агрофитнес или какво правим на село

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от orkud »

Петък, петък, петък :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от danielka_y »

Аз пък знам, че изобщо големи дървета като орехите, липите, боровете т.н... не е хубаво да са до стена, понеже развиват прекалено голяма коренова система и могат да подкопаят основата на стената и тя да се срути!
А колкото до агрофитнеса, понеже в момента съм айляк всеки ден по нещичко в градинката, но в никакъв случе не и до изтощение :hihihi:
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от johnstalker »

Липата - да, бор - не, а за ореха не е много сигурно. :daaa:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от nel4o »

johnstalker написа:Липата - да, бор - не, а за ореха не е много сигурно. :daaa:
А за върба да не говорим :twisted:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от Гео, граф »

Аз пък много обичам варени кестени. Та при едно от последните купувания на въпросната вкусотия намерих кестенче с ''опашка'' - подкарало около сантиметър. Боднах го на шега в една кофичка от кисело мляко и за мое изумление за 3 месеца се възправи едно ми ти двойно стебло, повече от педя. Засадихме го с майка ми на вилата, на припек и завет, забодох му няколко колчета и сега като ходя там само му бройкам листата - вече е високо към 35 см и е едно веселко :D ... Ще ви каня на варени кестени наесен, а който обича - и печени ... :nazdrave:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от Blue sky »

пу първа да се запиша, като най-работна :angelche: :D

поседях навън половин час и да не съм капо, наведох се и отскубнах два-три бурена, позачистих старите листа на хемерокалисите и книфофията, махнах някое и друго камъче с две думи - отпочнах сезона :ieeee: :ieeemyzh:

Клематисите са събудени и най-важното, бангладешките девойки, макар и да са почернели една педя нагоре, под загърленото са изкарали по 1 см свежи кълнове - т.е. МНОГО ВНИМАТЕЛНО разгрибвайте, да не изпочупите нещо
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от tzarina »

Хайде, Блу, да ти е честито :hihihi: Аз ще се разпиша в съботата :ieeemyzh:
А колко са големи и опасни корените на върбата, че аз две съм засадила тази есен? Ако трябва да ги местя докато е време на далечно място.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от Titi »

Blue sky написа:пу първа да се запиша, като най-работна :angelche: :D

поседях навън половин час и да не съм капо, наведох се и отскубнах два-три бурена, позачистих старите листа на хемерокалисите и книфофията, махнах някое и друго камъче с две думи - отпочнах сезона :ieeee: :ieeemyzh:

Клематисите са събудени и най-важното, бангладешките девойки, макар и да са почернели една педя нагоре, под загърленото са изкарали по 1 см свежи кълнове - т.е. МНОГО ВНИМАТЕЛНО разгрибвайте, да не изпочупите нещо
три пъти УРА! за бангладешките девойки :ieeemyzh: :ieeee: :ieeemyzh:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
valуа
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Ное 5, '15, 19:35

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от valуа »

Много ми хареса думата Агрофитнес
Всяко копане и плевене си е един вид фитнес,като си сложим и един часовник измерващ движението и пулса ще отчетем вечерта за свършената работа колко енергия сме изгубили и дали имаме сили за още на другия ден.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Агрофитнес или какво правим на село

Мнение от ivanina »

valуа написа:Много ми хареса думата Агрофитнес
Всяко копане и плевене си е един вид фитнес,като си сложим и един часовник измерващ движението и пулса ще отчетем вечерта за свършената работа колко енергия сме изгубили и дали имаме сили за още на другия ден.
...на мен пък ми харесва самата дейност, която не е поставена пряко мен самата - а в услуга на растенията. :dovolen:
И така , без да броим "наведи се- изправи се и поза в продължително и леко приклякване" извършваме така полезната ни гимнастика която след като не е отправена към мен задача и цел Я приемам без отегчение! :nod: ...а после радостта от ефекта на фитнеса е неописуем...чувствам се като пружинка! :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”