Там , на Балкана !

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Отдавна се чудя дали да си направя МОЯ тема .Пък и име ми е трудно да измисля, защото "на Балкана" е на една крачка от цивилизацията ,но е само природа без магазини ,пощи ,без хора и път дори.Когато отидохме в далечната 1996 г на гости на приятели не си мислех ,че ще ни хареса.На 22-23 км.от В.Търново в екологично чист район ,около 400 м надморска височина,но без вода и път до къщата.Постепенно започнахме да ходим по често от тях.Даваха ни ключа от къщата си и можехме да стоим колкото си искаме.Децата бяха на 10 и на 8 години и се замислихме дали да не си купим и ние къща.Мислихме ,мислихме и в началото на 1998 г обиколихме махличката с един местен човек ,но не харесах нито един от предлаганите имоти.Накрая му посочих къщата през улицата и заявих ,че само нея харесвам.Човекът беше озадачен ,но ми обясни ,че само тази не се продавала защото имало много наследници и не се разбирали помежду си. :o След месец я купихме :lol: Продавачът се изненада като му казах ,че вече съм посадила една липа пред входа и съм разгледала добре заключената къща. Оказа се ,че никой не е живял в нея и няма електричество ,няма подове на стаите ,мазилки ... а и прозорците бяха изпочупени и лястовичките си бяха направили гнезда в стаите , прилепите си летяха нощем където си искат.Нямаше и вода , а се ходеше до едно изворче на около 300 м надолу по баира и после с пълните съдове нагоре.Започна се една работа ... без край и до днес. НО пък имахме най равното ,закътано и красиво дворче в цялото село.Жалко ,че тогава снимахме с апарат с лента и не знам дали имам такава снимка.Ще потърся и ако намеря ще ви я покажа.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Noel »

Нали знаеш каква слабост ми е твоя Балкан :D
Истински съм зарадвана,че тук ще има повече снимки и подробности от една любима градина.
Благодаря,Миленче :gush:
Чакам още! Много,многоооо...
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Гео, граф »

Милена най-накрая се реши :daaa: ! А имаш какво да показваш ти, имааааш :swait: :sdaaa: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Гео, граф »

Noel написа:Нали знаеш каква слабост ми е твоя Балкан :D
Истински съм зарадвана,че тук ще има повече снимки и подробности от една любима градина.
Благодаря,Миленче :gush:
Чакам още! Много,многоооо...
Абе ей, момиче бързоръко, само ме изпреварваш начи :svekurva: :svekurva: ... :tzeluvka:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Благодаря Noel, Гео, граф .Ще има и снимки ,но сега още малко разказ : В началото градината ми беше доста оскъдна поради липсата на вода.Събирах дъждовна , от миенето на ръцете , от какво ли не и тичах да поливам растенията.Два месеца в годината от 15.юли до 15 .септември беше като пустиня.Дори тревата изчезваше , а дърветата ,най-вече джанки ,оставаха почти без листа.Всичко изсъхваше и през септември нещичко се съживяваше от нищото, през октомври природата оживяваше , а от март до юни беше като тропическа джунгла.През април всяко камъче цъфтеше и беше невероятно красиво.Първите ми цветя бяха пролетните -лалета ,нарциси и всичко каквото се сетите луковично.И невероятната дива иглика и здравец.Те си растяха навсякъде.И " жълтурчета" всякакви Изображение
И до май в къщата така : Изображение
fiorina
Кана кафе
Мнения: 685
Регистриран на: Окт 21, '13, 11:09
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 16 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от fiorina »

Аз вече съм се подредила пред огъня и чакам продължение :D Винаги с голямо удоволствие разглеждам снимки от твоя балкан, и се радвам, че ще ги събереш на едно място :daaa:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Там , на Балкана !

Мнение от renimoss »

Ех, че хубаво! Много обичам такива разкази, дето започват от начало. А аз с нетърпение чакам да стигнеш до настоящите красоти :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

То началото си беше диво и красиво , но пък снимките са в албуми , а не в компютъра :oops: Но все пак нещо като двор обрасъл в лютичетата по горе , дива аюга като тази : Изображение ,
"откраднати" местни "патета " Изображение
засадени диви цветя домъкнати от поляните
Изображение тази иглика е навсякъде наоколо.
и още и още
Изображение
но пък и така : Изображение
Последно промяна от МГХ на Фев 6, '15, 16:51, променено общо 1 път.
Deleted User 1445

Re: Там , на Балкана !

Мнение от Deleted User 1445 »

И мен ме стопли огънчето и се примъквам да слушам и гледам приказка. Миленка, :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Там , на Балкана !

Мнение от МГХ »

Имаше и строителни работи.Правихме дувар , а после съседът го заля с бетон и ми идваше да го убия,но
Изображение
Тази пътека си е изцяло мое дело от камъни от градината
Изображение
започна да става по подредено
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”