Пролетна сеитба 2015

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
dal

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от dal »

gyulcem написа:Този календар Миша го е постнала миналата година, не знам колко е верен но нищо не пречи да се пробва.
http://www.bunkahle.com/astrolog/mocal.cgi" onclick="window.open(this.href);return false;

ето и календар http://yablochkini.ru/posevnoj-kalendar ... ot-na-2015" onclick="window.open(this.href);return false;

така , на 6 февруари ще сея значи - цветя и домати :nod:
доматите добри дни са 31 .01 и 01.02 , после чак на 20 февруари :hmmm:
колко дневен разсад домати се вадеше в градина , 75 дневен или пак нещо съм бляла като към чела ?! :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Мария Николова »

nadin написа:
РОУЗ написа:Ах, че п-р-е-л-е-с-т! :o

Мда, другата година ще поръчвам и семена, тез кандилки направо в градината ли ги сеете?
Не малките кандилки ги сея в кофички. Ако има възможност за охлаждане е добре иначе никнат слабо. В зависимост как растат се местят края на май или септември в градината. Цъфтят чак следващата пролет. Ако се сеят семената веднага след като узреят нямат нужда от студено, никнат веднага.
Моята методика. :lol: За имитиране на самозасяване по време на зреене на семената. :daaa: Разликата е, че като поставиш траен белег, знаеш къде точно да търсиш "самозаселите се" пОници на китката. /Аквилегии, ехинацеи, петунии и прочие./
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от tsany »

Тия аквилегии не се ли сеят директно в градината-аз така съм си сяла от обикновените, ама сега си купих пакетче с по джиджани - кво да ги правя-в градината или на разсад?
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от greeneyed »

Ако искаш да имаш джиджани ехинацеи- на разсад. ;) Не е толкова сложно, даже е приятно. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Brambar
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Яну 5, '14, 18:30
Местоположение: София

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от Brambar »

dal написа:
gyulcem написа:Този календар Миша го е постнала миналата година, не знам колко е верен но нищо не пречи да се пробва.
http://www.bunkahle.com/astrolog/mocal.cgi" onclick="window.open(this.href);return false;

ето и календар http://yablochkini.ru/posevnoj-kalendar ... ot-na-2015" onclick="window.open(this.href);return false;

така , на 6 февруари ще сея значи - цветя и домати :nod:
доматите добри дни са 31 .01 и 01.02 , после чак на 20 февруари :hmmm:
колко дневен разсад домати се вадеше в градина , 75 дневен или пак нещо съм бляла като към чела ?! :hmmm:
От Мишето съм си преписала това:
"От засяване до поникване минават 6-10 дни,имате още двайсетина дни до пикиране,после още 25-30 дни до разсаждане."
Ти като чели разсаждаш навън ,не в оранжерия.Така че 20 февруари може да е раничко. Следващите дати са 1 и 20 март .Избери си някоя от тях.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от greeneyed »

dal написа:
колко дневен разсад домати се вадеше в градина , 75 дневен или пак нещо съм бляла като към чела ?! :hmmm:
Там някъде - 60-70 дни; значи ако ги сложиш в началото на февруари, в средата на април трябва да ги слагаш под бутилка в градината. Поне при нас на открито в градината доматите се слагат около Гергьовден.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от nadin »

tsany написа:Тия аквилегии не се ли сеят директно в градината-аз така съм си сяла от обикновените, ама сега си купих пакетче с по джиджани - кво да ги правя-в градината или на разсад?
Прави разсад. Моят съвет е да разделиш семената и половината да садиш сега и да ги държиш на хладно, а другата половина сади края на февруари , март и пак навън ги остави. Семената от поръчките обикновено са в покой или са по-стари и им трябва хладно за да никнат иначе може да никнат много късно или чак на следващата година.
wenche

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от wenche »

Девойки, ще бъде ли грешка да сложа всичко ( и семената от Ball в частност ) да помръзне в хладилника за седмица преди да сея :hmmm:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от sofy »

Защо да ги слагаш в хладилника? Семената на Бал са с много добра кълняемост.Не знам как стои въпросът с лавандулата?Дано Миша се включи.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Пролетна сеитба 2015

Мнение от дара »

Да засадя ли вече семената от примули и виоли,или да ги оставя две седмици в хладилник?
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”