моето място за бягство

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Много благодаря , mama_li !
Имам идеи, но е хубаво да чуя и вашето мнение.Тук наистина има хора с усет и разчитам на тяхната помощ,ако искат да я дадат,разбира се.
Желая и на теб и цялото семейство топли и светли празници!
РОУЗ

Re: моето място за бягство

Мнение от РОУЗ »

Отваряш снимката с Paint и хвърляш няколко камъка, лавандули, иглолистни или каквито искаш храсти и пробваш, така е най-лесно, за да ти хареса на теб, пробваш няколко варианта и който ти хареса, искаш съвет за китки за конкретното място.

Аз лично бих направила лявата група ниска, с камъни, нещо като алпинеум.
Ето в твоя вариант, дясната група бих изместила по-назад, но колкото хора, толкова и идеи.

Изображение
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Благодаря, РОУЗ !
Чудесна идея!Това е добре за моя двор,защото е посещаван само през почивните дни и аз определено залагам на храстите и около тях многогодишни.Тъкмо съм поръчала няколко иглолистни.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: моето място за бягство

Мнение от Noel »

Здравей,Данита :tzeluvka:
Лехата пред ореха-само не рози :!:
Ако следиш темите във форума,точно най -голямата розоманка Лени тази година измести почти всички рози от мястото под нейния орех.И това не защото и на сянка рози не виреят,а защото дървото изсмуква цялата влага.
Моя съвет е да заложиш на сухоустойчиви,още повече,че сте само почивките там.
Не разбрах къде е изток,важно е колко слънце ще получават.
Заобляне-задължително,въпреки че НМ мрънкат с косенето.Тази година си взех акумулаторна ножица и въпроса с препирните се реши.ММ коси само право,аз си оформям извивките.
Разгледай моята тема,садя предимно сухоустойчиви,имам и големи растения,така че напролет мога да дам харесаните :D .Треви ,аз настоявам винаги,разчупват пространството и никога не са скучни.
Малки храстчета,спиреи с различни окраски,красиви и непретенциозни.Гаура,лавандула,сантолина....
Стахис и ламиум за цвят(ламиума с терауед в корените)хости и хойхери....
Ако ме насочиш какво харесваш,мога да бъда и по-полезна :tzvetentze:

Предложението на Роуз много ми хареса :daaa:
При заоблянето на предната леха аз бих сложила една ниска простоцветна роза за цвят.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Много ми е полезно твоето мнение,Noel !Искрено благодаря! :tzvetentze:
Точно от такива побутвания имах нужда!Аз садя точно такива растения и май така ще си остане.Обожавам треви!Ще разгледам подробно твоя албум,ще ми бъде обучително и интересно!
Изток е в посока ореха,запад-към поляната.Всъщност ивицата следобяд се огрява.
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: моето място за бягство

Мнение от Angelina_S »

Данита, прекрасна градина! :liubov:
Ще се включа и аз с хрумвания за разчупване на формите, като остане време, но сега излизам навън, да поработя малко из моя пущинак. А довечера... ми предстои пипкавата работа по "инвентаризация" на семената от минали години и да им организирам тест за кълняемост. Поне да почна, че са много.

Роуз, идеята с Paint е супер, и аз имам да "начупвам" фигури. :daaa: :D
Ноел, а откъде си купи акумулаторните ножици? Аз търсих във Волфгартен (срещу зала "Универсиада"), но напразно. Трябват ми такива и за у нас (казусът е точно същият). ;)
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Angelina,имаме добри опорни точки от момичетата.Сега ще чертаем стратегии. :ieeemyzh:
И мен ме заинтересуваха тези ножици.Това е такова облекчение !Имам няколко вида ,но нито една не е електрическа. Задачка за ММ. :mrgreen:
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: моето място за бягство

Мнение от danita »

Акъл за пред ореха?
Като имам насадени в двата края рози (Зеферинка до портата и вдясно- Дижонката)какво да ги правя?Да местя? :angelche:
Ами аз-по Калико !Оназ орехова красота ми даде тласък Мислех,че 2 по оградата.... :ufff:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: моето място за бягство

Мнение от Di_Va »

Момичета, акумулаторната ножица за трева е наистина много полезен инструмент, на мен Калико ми отвори очите за нея, моята е комбинирана с ножове за храсти на Гардена, http://www.gardena.com/bg/lawn-care/accu-grass-shears/" onclick="window.open(this.href);return false;
има подобни и на Бош, а също и на други фирми.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: моето място за бягство

Мнение от Noel »

Моята е също на Гардена :nod:
Работи три часа с едно зареждане.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”