NERINE

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: NERINE

Мнение от Мария Николова »

Да го изядеш - с това бонбонено розово! :ieeee: Честита радост, Албенче! :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: NERINE

Мнение от kali »

Засадих една луковичка на нерине в малка саксийка, не вярвах, че ще тръгне, а то се раззелени и като че ли ще отдели листенце. Кажете ми, моля мога ли да го пресадя в градината , кога и как?
denitsavm

Re: NERINE

Мнение от denitsavm »

Може веднага да го пресадиш в градината, без да оставяш над почвата, но на есен ще трябва да вадиш и прибираш :dovolen:
denitsavm

Re: NERINE

Мнение от denitsavm »

Може веднага да го пресадиш в градината, без да оставяш над почвата, но на есен ще трябва да вадиш и прибираш :dovolen:
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: NERINE

Мнение от kali »

Много, много ти благодаря, Дени.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: NERINE

Мнение от Албена »

"Грамаданския зюмбюл " ,както го кръсти дъщеря ми ,и тази година цъфна. :ieeemyzh:

Изображение
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: NERINE

Мнение от mileni »

Да си сложа и аз, за първи път цъфналото ми Амарине.Дори съм забравила ,че го имам вече,презимува в градината.Със сигурност е на 3 или 4г,че може и повече :D
Изображение
Изображение
първото цветче се отворило към 15.10.
Все още държи цвета и е свеж.много му се радвам.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: NERINE

Мнение от Мария Николова »

Много е нежно, Милени! :potekoha: :ieeee: :ieeee: Да ти цъфти и те радва дълги години! :gush: :ieeee: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: NERINE

Мнение от Neli »

Имам 2 неринета,в саксии -е,това лято не им стигна да цъфнат,но догодина може и това да се случи.Засега са все още на терасата и не знам какво да ги правя.Трябва ли да ги вадя или да ги прибирам със саксиите?Имат доста бебенца
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: NERINE

Мнение от Мария Николова »

Neli написа:Имам 2 неринета,в саксии -е,това лято не им стигна да цъфнат,но догодина може и това да се случи.Засега са все още на терасата и не знам какво да ги правя.Трябва ли да ги вадя или да ги прибирам със саксиите?Имат доста бебенца
Моите две саксии са прибрани на стълбището. :daaa: Част от площадката, със северно осветление, е само пред моята врата и не се ползва от съседи. Там държа 5-6 кеки, които искат прибиране. На терасата ти може да падне под нулата... :snif:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”