Адениум

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Адениум

Мнение от dora »

С нова дата пак съм аз :lol: Търся някой да поеме отговорност за да се оправдавам после :lol:
Мислите ли ,че е време да запратя тези дундьовци на терасата на слънце и въздух? :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Адениум

Мнение от dobis »

дааааааааааааа, закъсняла си даже :)))
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Адениум

Мнение от dora »

dobis написа:дааааааааааааа, закъсняла си даже :)))
Ах, ти смелчаго :daaa: нали си даваш сметка обаче,че после на теб ще рева :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Адениум

Мнение от dobis »

ми реви , ама няма да е че са излезли на слънце и въздух... имам един случайно поливан повече от месец е на двора. Другите са още на остъклената , щото ги поя сега. Някъде вече го писах , адениума издържа на -17 студ , само че бяха не сухи , ами направо на люспи тумбачетата им , така ги бях засушила с мързела си , а те взеха че оцеляха точно заради мързела ми :hihihi: :hihihi: Ако кълбичнеш твойто глезанче , ще получиш камък насреща , то камък да беше , щеше да пукне от студа , но не и те ...
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Адениум

Мнение от dora »

Ясно ,вече са навън директно на слънцето . :tzeluvka:
А как да разбирам,,сега ги поя,, :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Адениум

Мнение от dobis »

оххх, представи си адениумчето , дебелото му тумбаче , ама спихнато , на люспа , без грам водни запаси , само коричката и ликото вътре в него...а нагоре си прави зелени листа дори... бях ги отписала , но това зеленото ме накара да се замисля , какво би станало ако ги полея :hmmm: :hmmm: и ги полях , за няма и седмица се напълниха и надуха пак , но не смея да ги извадя , защото са още крехка работа , върнати от отвъдното...а и като намеря време едно по едно ги слагам в големи саксийки , че те са в най- малките кактусови...иначе казано , ще им се моля да направят морковите де . Но водичката им е малко , внимавам , мокря ги като изсъхне , не съм ги накиснала като лотуси, за това казвам , че ги поя. Но в най- скоро време ще ги натиря, все едо ще им подгорят листата от слънцето , няма кой да се занимава със сенки , свикване и разни такива глезотии.. Едно отказа да пие вода и реших да си направя експеримент , срязах зеленото и ще се радвам ако се вкорени, посято е ...няма да ви казвам какво представляваше тумбачето му... все едно изгнил кактус ...жалко че не снимах , абсолютни феникси излязоха...
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Адениум

Мнение от dora »

Благодаря ти за отговора. :tzeluvka:
Да знаеш само ,че с този си начин на изразяване породи в мен двойно повече въпроси :hihihi: :tzeluvka:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Здравейте на всички и аз имам лекичък проблем с моя батко едногодишен листата леко жълтеят по крайчетата, но само най долните и постепенно целите пожълтяват и опадват дори да знам че е нормално да капят от време на време тези не ми изглеждат наред, не е преполят, не е пресушен няма щитоноски пръскам редовно обаче вече незнам какво да го правя ! :?:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Адениум

Мнение от dobis »

вади го навън и внимавай с водата , нека добре да подсъхва преди поливане. Моите експерименти не са за препоръчване ... но го научи да не се глезондри.
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Адениум

Мнение от nevenar »

Благодаря Доби ще го изнеса дали да го поставя на същото място на външната страна на прозореца на който го отглеждам страхувам се слънцето да не му навреди , а имаш ли представа колко голямо трябва да е растението ,за да започне да цъфти все още не зная какъв цвят е а и семеначета имам на по няколко месеца !Май въпросите ми нямат край сори за което :tzvetoman:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”