Проблем със Сансевиера!!!

Модератор: Миша

Аватар
Ioanna.Iordanova
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:33

Проблем със Сансевиера!!!

Мнение от Ioanna.Iordanova »

Здравейте
Получих една сансевиера, която не изглеждаше много добре, но реших че ще се справя с отглеждането и. Казаха ми че ако стои на слънце можело да цъфне и аз естествено веднага я изнесох на южната тераса с надеждата да видя цъфнал цвят :stiskam: . Но след седмица листата му изсъхнаха а жълтите ивици покафеняха .... :oops: Прибрах го обратно, но не не знам какво да правя с листата а не искам да умира .... :snif: Ако някой може да ми даде някакъв съвет ще му бъда много благодарна ! Ето и снимки ---> Изображение Изображение Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със Сансевиера!!!

Мнение от Виола »

За умирането - няма да умре, но не я излагай на пряко слънце. Иначе не е капризно растение, понася дори течение. Отрежи сухото до зелено. Не преполивай също! Поливаш като пресъхне.
Аватар
Ioanna.Iordanova
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:33

Re: Проблем със Сансевиера!!!

Мнение от Ioanna.Iordanova »

Благодаря за бързия отговор, но как да одрежа до зелено като то има разни петънца(и жълти ивици-изсъхнали) по-надолу. И тях ли да одрежа ? Иначе пак благодаря за отговора!
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем със Сансевиера!!!

Мнение от Виола »

Не изрязвай по края, режи отгоре надолу до здраво. Дори и да има някакво петънце някъде, не е проблем. Тези листа за съжаление няма как да се оправят, но новите, които ще се появят поне ще бъдат здрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”