Всичко за картофите

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Всичко за картофите

Мнение от ivanina »

От доста време и ние не отглеждаме картофи в личната си градина поради причината - сляпо куче - така че клиент съм на зеленчуковата борса за чувал с картофи. Въпросът ми е към земеделските ни специалисти тук във форума(към които изпитвам голямо уважение) отглеждат ли се у нас в "днешно време" -смолянските картофи , които се славеха с превъзходния си вкус или с това име на пазарът ни само се парадира от прекупвачите с цел да си продадат внесените от странство картофки.
Та по-ясно казано , мога ли от някъде у нас да си купя смолянски картофи ? :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Вискяр »

Nini написа:Моля за помощ. Какво е това и с какво да пръскам. Има го все още на единични растения - 2-3 на ред, на долните листа.
Изображение
Изображение
Снимките не ми се отварят.
Принципно е много рано и за картофена мана, и за алтернария.
Всяка гъбична инфекция изисква точно определени климатични условия, за да се развие.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Вискяр »

ivanina написа:От доста време и ние не отглеждаме картофи в личната си градина поради причината - сляпо куче - така че клиент съм на зеленчуковата борса за чувал с картофи. Въпросът ми е към земеделските ни специалисти тук във форума(към които изпитвам голямо уважение) отглеждат ли се у нас в "днешно време" -смолянските картофи , които се славеха с превъзходния си вкус или с това име на пазарът ни само се парадира от прекупвачите с цел да си продадат внесените от странство картофки.
Та по-ясно казано , мога ли от някъде у нас да си купя смолянски картофи ? :hmmm:
Качествена и автентична продукция може да се купи само от познат производител.
Смело ти препоръчвам и картофите от Копривщица. :ieeemyzh:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Всичко за картофите

Мнение от ivanina »

Вискяр написа:
ivanina написа:От доста време и ние не отглеждаме картофи в личната си градина поради причината - сляпо куче - така че клиент съм на зеленчуковата борса за чувал с картофи. Въпросът ми е към земеделските ни специалисти тук във форума(към които изпитвам голямо уважение) отглеждат ли се у нас в "днешно време" -смолянските картофи , които се славеха с превъзходния си вкус или с това име на пазарът ни само се парадира от прекупвачите с цел да си продадат внесените от странство картофки.
Та по-ясно казано , мога ли от някъде у нас да си купя смолянски картофи ? :hmmm:
Качествена и автентична продукция може да се купи само от познат производител.
Смело ти препоръчвам и картофите от Копривщица. :ieeemyzh:
Благодаря ти ! :sbow: :dovolen:...отговорът ти е задоволителен :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Всичко за картофите

Мнение от Lizi »

Помощ! Листата на картофите ми са жълти . Какво да ги правя ?
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Вискяр »

Снимки дай.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13671
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Всичко за картофите

Мнение от zeleno »

ivanina написа:От доста време и ние не отглеждаме картофи в личната си градина поради причината - сляпо куче - така че клиент съм на зеленчуковата борса за чувал с картофи. Въпросът ми е към земеделските ни специалисти тук във форума(към които изпитвам голямо уважение) отглеждат ли се у нас в "днешно време" -смолянските картофи , които се славеха с превъзходния си вкус или с това име на пазарът ни само се парадира от прекупвачите с цел да си продадат внесените от странство картофки.
Та по-ясно казано , мога ли от някъде у нас да си купя смолянски картофи ? :hmmm:
търсените от теб картофи са сорт Агрия , където намериш такива , все " смолянски" ще си си взела ;)
georgi7373
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Ное 19, '11, 13:44

Re: Всичко за картофите

Мнение от georgi7373 »

По някой корени картофи след градушката и много дъждове ,които паднаха се виждат такива листа. Моля някой да ми каже какво е това и с какво да третирам.
georgi7373
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Ное 19, '11, 13:44

Re: Всичко за картофите

Мнение от georgi7373 »

Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Всичко за картофите

Мнение от Миша »

Георги,опитай да дадеш по-ясна снимка,вкл и на петната по стъблата
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”