Адениум

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Адениум

Мнение от Гео, граф »

Въх, Грийни, ма много красив беееее :potekoha: :potekoha: :potekoha: ... Дано дълго да те радва, а пък ти - нас :daaa:

И аз като Макс мъча от три години един дебелачко подарък от Добис. Все му подсъхват връхчетата на листата, а за цвят вече даже и не мечтая :snif: ... Кажи как ги омагьосваш така :?:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: Адениум

Мнение от neli maneva »

Ароматни ли са цветовете? И аз има няколко растения но са млади, чакам да остареят :D
tania28
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Фев 17, '14, 18:23

Re: Адениум

Мнение от tania28 »

Някой ако може да ми даде съвет какво не му е наред на моя адениум... листенцата съхнат по краищата, понякога и целите и падат. Доста цветни пъпки също паднаха. Гледам да го поливам когато изсъхне субстрата /сяла съм го в почва за кактуси/ но субстрата е напълно сух долу горе всеки 3ти ден. На слънце е на прозореца, температурата в къщи се върти около 20-25 градуса. Предварително благодаря.
Изображение
Martoni
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Фев 28, '14, 20:03

Re: Адениум

Мнение от Martoni »

tania28 написа:Някой ако може да ми даде съвет какво не му е наред на моя адениум... листенцата съхнат по краищата, понякога и целите и падат. Доста цветни пъпки също паднаха. Гледам да го поливам когато изсъхне субстрата /сяла съм го в почва за кактуси/ но субстрата е напълно сух долу горе всеки 3ти ден. На слънце е на прозореца, температурата в къщи се върти около 20-25 градуса. Предварително благодаря.
Изображение
Добър ден!Мисля че е от ниска влажност на въздуха.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Адениум

Мнение от al.yank »

Няма начин ниската влажност на въздуха да влияе зле на адениум.
Таня,в закрито помещение ли го отглеждаш?Трябва му слънце и проветривост,най-добре ще се чувства на балкон.Според мен преполиваш.Може почвата на повърхността да е съвсем суха,а в дълбочина да е достатъчно влажна.Поливки през три дена ми се виждат чести.Аз поливам когато каудекса започне леееко да омеква.Ако на пипане е твърд,значи не се нуждае от поливане.(това,при положение,че не започва да загнива от преовлажняване)
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
tania28
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Фев 17, '14, 18:23

Re: Адениум

Мнение от tania28 »

Благодаря за отговорите :)

Да, в закрито помещение е, тук при мен /Норвегия/ в момента е 6 градуса и вали... не е за навън.Може и изобщо да не види навън с този климат.

Избрала съм му най-слънчевото място в къщи, ще пробвам да поливам по-рядко и да видя дали е по-добре с по малко водичка или напротив:) Той днес цъфна вече, не съм го уморила съвсем, но листенца / пъпки все съхнат и падат отвреме навреме.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Адениум

Мнение от greeneyed »

Още един семенак цъфна. :D

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Адениум

Мнение от макс »

:ieeee: :ieeee: :ieeee: много е красив
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Адениум

Мнение от nikita10 »

На адениума започнаха да му пакофеняват листенцата по края, на какво може да се дължи това. Доста се поиздължи да му пречупя ли връхчето сега? Гледам го в стаята, но се чудя дали да не го изнеса на терасата, лошото е че терасата е с южно изложение и от обяд пече много слънце.
Изображение
krasiero
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 27, '14, 04:31

Re: Адениум

Мнение от krasiero »

някой иска ли да ми прати резник или малко растение, аз ще мy върна жеста, с друго растение, може и 2 ?
не искам да си купувам, лесно мога да го направя, свикнал съм да си разменям растения :)
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”