Райската градина - какво ни учат професионалистите

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ljuboznatelna »

Хареса ми като решение за дълга и тясна градина. С растенията може да се импровизира.
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от milena02 »

Хубаво е, Люб! Прекрасно е даже. (След като бях наблъскала целия двор с цветя, станах върл фен на тревните площи; сега скубя и оформям тревни пространства.)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ljuboznatelna »

Ето още един изглед на същата градина откъм дъното:
Изображение
Масата:
Изображение

Сега погледнах първите постинги - няма изображения. Влязох в сайта - нещо се е случило, няма и помен от предишните статии, няма форум.... Някой го е затрил на някакъв етап, хакер ли, техническа грешка ли... Жалко.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от Noel »

Люб,страхотна е :daaa:
Благодаря ти :gush:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от pepina »

Който иска да намери полезна информация, да не чете надолу :D. Споделям си, защото съм развълнувана и все някой тук се е почувствал като мене. След темата с клематисите това е вторият чук по главата, който получавам от този форум - първото беше изобщо идеята за изумителни цветни експлозии в домашни условия, а сегашното - идеята, че градината е цялостен организъм, а не просто "искам това, това, това.......от еди-коя си поръчка" (естествено, че съм го знаела винаги, обаче друго си е да ти го обяснят от А и Б, след като сам си се опарил от противното). И след близо 2 години свободен летеж вече имам нещо като концепция, която се появи от само себе си в хода на "искам това, това, това...". Добре е, че въпреки стотиците нови насадени растения темпото на трупане не е могло да превъзмогне близо декър садилна площ, така че не съм успяла да създам прекалено неприемливи неща. Повечето ми мечти/сънища (колко удобно думата е една на английски) са още в проект и имам време да направя всичко, както трябва. Опитът с безумното местене на рози тая пролет ме излекува от необмисленото "временно" бодене. Изчетох темата отначалото като хубава книга. Много, много съжалявам, че са изчезнали картините от първите статии!!! Дали пък няма откъде да се намерят? Трудът, който е положила Любознателна е колосален! :sbow: Жалко, че го откривам с 3 години закъснение. Така достъпно са обяснени наистина азбучни неща, за които човек открива, че интуитивно се е стремил да постигне в любителското си планиране; ако въобще е стигнал до планиране, щото колкото и да ни набиват патилите, че се почва от пътеките и плановете, ние си знаем нащето - яяя, каква картинка, ще си поръчам, пък после ще му мисля къде да го набутам :oops: .
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ljuboznatelna »

Мисля, че може и да е възможно да ги открия снимките, синът ми ми демонстрира един начин да видиш сайт еди колко си време назад, поразена бях :) Работата е там, че няма модерация във форума и няма кой да ги качи на местата им.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ljuboznatelna »

Една колекция планчета на градини, растенията по усмотрение на градинаря, защото иначе се плаща :)

http://www.eplans.com/house-plans/epl/d ... =false&p=1" onclick="window.open(this.href);return false;

15 страници са, показвам няколко:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ivanina »

Pepina , спести си разочарованието - това е несправедливо спрямо самата теб - ти и всички ние имаме право на грешки...
Не може да изключваш най-хубавото нещо " ПЪТЯТ " към мечтаната градина - осеян с грешки!
Не може също да се родиш на този свят ...и ей така в една щастлива утрин да се събудиш ФИЛОСОФ - без да си изминал пътя с несполуките...
...А тез , наистина прекрасни градини са си ЧИСТО професионална тема , а не любителска и помисли ЗАЩО - ами доста е солена инвестицията , която трябва да се вложи в тях и то в един сезон а не разсрочено във времето - а ний работим на ПАРЧЕ , ...и как да стане тогава картинката ни 1:1 с МЕЧТАНИЯ ДИЗАЙН ... ;) - няма как, освен от време на време да открадваме парченца(късчета) красота от тях ... :daaa:
РР...
...и, като ги гледам тез перфектни градини, ще взема да мисля в най-скоро време на кое дърво да си окача примката :hihihi: -щото скоро или поне в този си живот няма да постигна НИЩО ТАКОВА!!! :D
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от Гео, граф »

ivanina написа:Pepina , спести си разочарованието - това е несправедливо спрямо самата теб - ти и всички ние имаме право на грешки...
Не може да изключваш най-хубавото нещо " ПЪТЯТ " към мечтаната градина - осеян с грешки!
..........................................................................

...и, като ги гледам тез перфектни градини, ще взема да мисля в най-скоро време на кое дърво да си окача примката :hihihi: -щото скоро или поне в този си живот няма да постигна НИЩО ТАКОВА!!! :D
Иванина, прочети си първото изречени ... и после последното :angelche: ! Съветваш Пепина да гледа философски на нещата и да се съсредоточи в Пътя, а ти самата в същия пост десет реда по надолу се самобичуваш за същото :ssmiah: :ssmiah: :ssmiah: ... Ние сме любители и всеки от нас вгражда душата и светоусещането си в своята градина. Може да не са перфектно професионални, но са си НАШИ !!! :tzvetoman:

Люб, а ти давай, дерзай и ни учи ! За което :sbow: :slove: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ivanina »

:D Ами , Гео аз пиша като послеслов това което неизбежно ще ми се случи ,ако следвам РАЗОЧАРОВАНИЕТО на Пепинка (ДА НЕ ДАВА ГОСПОД) :stiskam: :D
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”