Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от dantonova »

Прекрасни питки, поздравления! А мечетата са просто страхотни като идея и изпълнение :daaa:
спатифилия написа:Аз винаги пека в тавата на старите електрически тенджери. Хем е по-висока, хем ламарината е по-тънка и се изпича равномерно.
"Тайната" на старите електрически тенджери е, че са алуминиеви. От всички тави, които съм пробвала (инокс, тефлонова, емайлирана и т.н.), най-добре се изпичат питки и всякакви теста с мая в алуминиева тава. Наистина топлината се разпределя по-равномерно. Но задължително слагам хартия за печене, за да не е тестото в директен досег с алуминия.
elena kirilova

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от elena kirilova »

kikruseva,за мен това оформление е невъзможно
трябва ми нагледен урок и то няколко пъти
питата е страхотна най меко казано
браво на тебе
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от kim »

Кика, кажи колко мая слагаш?Страхотни са питките :daaa:
Елена, тези плетки са патент на една майсторица Валентина Зуркан.Ето стъпка по стъпка обяснено от едно момиче.Българка живееща в Гърция.Блога ѝ много ми допада има много интересни неща.
Розичките се правят като си направиш няколко малки кръгчета от тесто.Нареждаш ги в една линия, като ги застъпваш малко, след това ги завиваш всички заедно на ролце.Режеш ролцето по средата и стават две прекрасни розички.
Ето блога
http://www.mycookingbookblog.com/%d0%bf ... %b0%d0%bd/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
elena kirilova

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от elena kirilova »

Kim,тука имам да уча много
благодаря ти
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Kika »

Тестото ми е с 400мл прясно мляко и 4 яйца, Мая 1 кубче , 1с.л. сол и брашно колкото поеме около 1,5кг.Най напред замесвам маята: в затоплена купа слагам около 150 мл вода с телесна температура, натрошавам маята , слагам лъжичка захар и брашно да стане гъста каша и оставям да втаса. От затопленото мляко, втасалата мая, яйцата, солта и брашното замесвам меко тесто и оставям да втаса. От това тесто правя две баници. Като втаса разделям на две и премесвам.
От едната топка:разделям тестото на две и от едната половина разточвам 4 кори. Слагам ги една в/у друга като мажа всяка със смес от мас и олио пак ги разточвам леко заедно и тогава режа. Така остава на много листа. Оформям първия ред.( На снимка4 всяко ъгълче се промушва в процепа и се издърпва внимателно) Втората половина на тестото деля на пет. От трите правя втория ред с листенца, а от двете разточвам слагам едно в/у друго пак разточвам заедно, нарязвам и завивам по диагонал.

Изображение

За втората баница: Разделям на 8 топки. Разточвам и слагам по две кори с мазнина м/у тях .Разрязвам както е показано и нареждам в кръг

Изображение

Като оформя баницата слагам тавата в/у съд с вряла вода. Парата ускорява втасването и формите не се размиват. Като втаса мажа с разбит жълтък и пека на 180 градуса с вентилатор в предварително загрята фурна

Първия опит за такова оформяне правих за Нова година с тесто по рецепта на Саша от тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... start=6420" onclick="window.open(this.href);return false; Рецептата е хубава и подходяща за такова оформяне

Изображение
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от tonimimi »

и аз ще ви предложа нещо вкусно:ПАЛАЧИНКА ОТ МАЯ-СОЛЕНА
400гр.прясно мляко
4 яйца
5-6 с.л.брашно.това се разбърква с миксера за палачинка.В тавата от печката(тавата трябва да е максимално голяма,няма значение дали е квадратна или правоъгълна)се намазва с олио и се слага в предварително загрята фурна.когато се загрее добре се изсипва сместа и се пече докато стане златиста.
пълнеж:2 пак. сирене крема
2 кренвирша или колбас по желание,кисели краставички,сирене-натрошено,копър,2 скл.чесън и 1-2 с.л.кисело мляко.
всичко се обърква.палачинката се вади и сместа се слага в единият край и се навива,като се оставя малко смес за намазване на палачинката отвън.слага се в подходяща чиния и се оставя в хладилника за 5-6 часа.да ви е сладко ;)
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от kremenu6a »

Titi написа:Една идея за ентусиасти
Изображение
Ммммм много вкусно стана :stiskam: И лесна за правене закуска Благодаря за чудната идея Тити :tzvetentze:
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от tonimimi »

Тази сутрин забърках един тутманик.Много стара рецепта и много бърза:2-яйца,1/2ч.ч.олио,1 кофичка кисело мляко с една чаена лъжица сода за хляб,200 гр.-сирене,14 супени лъжици брашно.Всичко се обърква до направата на гъста смес.Пече се в умерена фурна на 200 градуса.Тавата е намазана и посипана със брашно.ДА ВИ Е СЛАДКО :dovolen:
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от laydidi13 »

Записах си рецептата,утре ще се пробва :daaa: днес за закуска правих палачинки със сладко от ягоди :ieeemyzh:
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от katina »

Домашен хляб месен на ръка, нищо общо с хлебопекарните, които не харесвам
Изображение Стана страхотен, топъл хляб със сиренце ммм :smmm:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”