Ъъъ...мотивацията...

За да не седим само пред компютрите ;-)
Публикувай отговор
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от serena »

Аз пък никак не мога да се съглася, че не било чак толкова важно да поддържаш добра фигура. И не само от естетична гледна точка. За мен хората, които страдат от излишните си килограми и свръхтегло (защото те наистина страдат, особено в по-напреднала възраст) не уважават достатъчно себе си. Как можеш заради лакомия, мързел и незнание да си причиниш това?!! Да не говорим тези свръхкилограми за колко други сериозни заболявания са причина. И аз не съм цвете по отношение на спортуването, но поне внимавам какво ям и поддържам теглото си. Преди шест и половина години за четири месеца свалих 18 килограма - при ръст 1.76 бях 78-79 кг и един ден като се погледнах в огледалото, се видях по-различно и се ужасих. Оттогава се поддържам около 62 кг. Малко след това преминах на вегетарианско хранене, макар и доста рядко ям яйца или кашкавал, така че не съм съвсем веган... все още. Старая се да ям колкото се може по-малко преработени храни и наблягам повече на сурови такива. Въобще преобърнах цялата си нагласа спрямо храната и съм много доволна, това промени мисленето ми и по други въпроси, особено що се отнася до животните.
А и честно казано не знам как човек би се чувствал добре в собствената си кожа и би живял в мир със себе си, ако носи сума излишни килограми под формата на мазнини, складирани шлаки, токсини и прочее отпадни продукти от метаболизма на боклуците, които поглъща. Чудя се как има хора, на които им е безразлично с какво се хранят, не се интересуват какво съдържат "храните", с които пълнят количките в магазина, и как им се отразяват тези "храни". Ще ми се хората да мислят малко по-задълбочено, включително и по тези въпроси, но рядко срещам такива, уви.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Мириам »

Серенче,аз нямам предвид да си 100 кг.и да не ти пука.Искам да кажа,че не е необходимо човек да се вманиечава на тема излишни килограми и спорт.
Давам за пример себе си.Никога не съм била пълна,нито в рода имаме такива хора,но в пубертета много ми се хапваше,и взех да напълнявам-тогава брат ми ме запали по фитнеса и за бала бях супер.Обаче после пак напълнях и започнах какви ли не диети-така се бях изтормозила,само мислех как съм дебела и все опитвах нови неща,резултат обаче траен нямаше.Докарах си обаче накрая анорексия!
Аз не одобрявам фанатичните работи-ако така се правят нещата,по-добре дебел и спокоен,отколкото болен и слаб.Дето казваше дядо"Обичам спорта,мразя спортистите"-това имам предвид.Така е и с професионалния културизъм-брат ми тренираше дълго и се отказа.Защото човек става фанатизиран-мисли само колко и каква група мускули днес да тренира,колко белтъчини и мазнини да яде-за да качва само мускулна маса и т.н.-ставаш малко или много нарцистичен и това измества по-важни и значими неща в живота ти-именно против това съм.Няма лошо човек да си се храни здравословно и разнообразно,даже е хубаво,да е в норми теглото му-това го апелирам,но не и това да е номер 1 в живота.Срорт-да,но в разумни граници.Ето сега-не се лишавам от нищо,яде ми се сладко ям,до мен има 400 гр.шоколад-ядох малко и се заситих,но ако ми е забранено и съм на диета-вярвай ми ще го гледам,ще го сукам и или ще го изям целия,или само това ще мисля!
Това имам впредвид-то е същото като с цигарите -дето пише Калико в темата"Не пуша вече-лесно е да не се преяжда,стига да не ти е забранено нещо и да не мислиш само за храна,да си намериш по-полезно занимание!Със спорта също-ако не ти се тренира,излез навън и се разходи-и ако и затова нямате стимул-купете си куче,тогава щеш не щеш,ще гледаш да го разходиш добре-поне 40 мин.Аз така с моето кутре -ако го нямах едва ли щях да излизам толкова навън и да се мотам по градинките,но като го имаш и знаеш,че трябва да го изведеш няма как-поне 1 час съм навън-това спортувам,ям колкото искам,но не ми се яде много-нищо обаче не си забранявам и съм 50 кг.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Гео, граф »

serena написа:Аз пък никак не мога да се съглася, че не било чак толкова важно да поддържаш добра фигура. И не само от естетична гледна точка. За мен хората, които страдат от излишните си килограми и свръхтегло (защото те наистина страдат, особено в по-напреднала възраст) не уважават достатъчно себе си ...
Мярката, Серена, мярката :swait: ... :nod:
Мириам написа: ... Дето казваше дядо"Обичам спорта,мразя спортистите"-това имам предвид ...
:daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Мириам »

Гео, граф написа:
serena написа:Аз пък никак не мога да се съглася, че не било чак толкова важно да поддържаш добра фигура. И не само от естетична гледна точка. За мен хората, които страдат от излишните си килограми и свръхтегло (защото те наистина страдат, особено в по-напреднала възраст) не уважават достатъчно себе си ...
Мярката, Серена, мярката :swait: ... :nod:
Мириам написа: ... Дето казваше дядо"Обичам спорта,мразя спортистите"-това имам предвид ...
:daaa:
И аз така викам-всичко е в мярката,други усилия не са нужни!Нали,Географче :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Гео, граф »

Мириам написа: ... всичко е в мярката ...
Така казвал и цар Соломон, който имал 300 жени и 900 наложници :lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от milena02 »

Ама те мъжете не харесват кльощави жени, на Соломон наложниците сигурно са били по-пухкавки от съпругите. Като бяхме студентки, все се чудех как така тъкмо харесам някой пич, и той вземе, че се преориентира към по-пълничката ми приятелка веднага, щом ги запозная. Преди две-три години си бях навила на пръста, че трябва да слабея и с една малоумна диета верно отслабнах към края на зимата. И една вечер се събличам да си лягам, а мъжът ми както си четеше книга в леглото, изведнъж се втренчи в мен, но с един такъв преливащ от грижа и съчувствие поглед и вика: "Няма нищо, миличко, ей сега иде пролет, ще си хапваш салатки, плодове, месца ще печем, ще се оправиш, не се притеснявай, ще напълнееш..."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа:Ама те мъжете не харесват кльощави жени, на Соломон наложниците сигурно са били по-пухкавки от съпругите ...
А така, Миленски :daaa: ! Те, алфа-жените, дето са слаби, атлетични, динамични, успешни професионалистки, са толкова властни и уверени в себе си, че плашат нежните мъжки души 8-). А нали пък мъжовете и те все се имат за алфи, та сблъсъка между две алфи си е направо една малка ядрена бомбичка - пуф :twisted: !!! ... Затова ние го даваме бета-жени - отговорните добри домакини, дето ще си приласкаят с ракийка и салатка, с топла манджичка и вкусно десертче половинките и те ( половинките ) ще ги гледат в очите с ''преливащ от грижа и съчувствие поглед'' когато заслабнат :nod: :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от Мириам »

Гео, граф написа:
Мириам написа: ... всичко е в мярката ...
Така казвал и цар Соломон, който имал 300 жени и 900 наложници :lol: :lol: :lol:
ха-ха-ха :hihihi:
Ами,нали любовта на мъжа минава през стомаха-то кой ще вземе жена,дето не яде и не готви,пък било то супермодел :hihihi:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от serena »

Да, и аз съм против вторачването и вманиачването в едно нещо, както и против крайностите, но само с това мога да се съглася. Мнозинството от хората не умеят да си определят мярката и са принудени след някоя и друга година да си търпят последствията - често до края на живота си. Не знам как се отказват да направят нещо, за да променят нещата, примерно отказват да се понатоварят с малко спорт и да променят храненето си, за да бъдат във форма. Аз не приемам философията да се яде всичко, макар и с мярка, но това си е мое мнение. По въпроса за кучето като компаньон за раздвижване - бих казала осиновете си куче, а не купете си куче.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
evelin
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Яну 5, '14, 15:50

Re: Ъъъ...мотивацията...

Мнение от evelin »

Не става въпрос да е заради мъжа, за спорта, диетата, приятелката, модата, за фанатизма или знам ли какво друго. Човек трябва да се чувства добре в тялото си и малко грижа никога не е излишна. И съм много съгласна с мнението на Милена за естетиката, фигурата и размера на дрехите.
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”